Fudbalska diplomatija

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
U leto je ovaj termin postao vrlo popularan i aktuelan kada je turski predsednik Abdulah Gul prihvatio poziv jermenskog predsednika Serža Sargsjana da zajedno odgledaju fudbalsku utakmicu Jermenija - Turska u Jerevanu. To je bila prva zvanična poseta turskog predsednika Jermeniji.

Juče, nova vrsta diplomatije na našim prostorima. Ovaj put su učesnici premijer RS Milorad Dodik i moj lični idol Miroslav Ćiro Blažević, selektor reprezentacije BiH.

Prenosim vam tekst iz današnjih Nezavisnih:

---------------------------------------------------------------------------------
slika_tumb2.php


Predsjednik Vlade Republike Srpske Milorad Dodik primio je juče u Banjaluci Miroslava Ćiru Blaževića, selektora fudbalske reprezentacije BiH.
Dodika i Ćiru povezao sport

U veoma srdačnom razgovoru o sportskim događajima u RS i BiH, Dodik i Blažević su se osvrnuli i na političku situaciju, te se složili da svako u svom domenu doprinese potpunoj normalizaciji odnosa u BiH, ali i u regionu.

Blažević je Dodiku tom prilikom poklonio fudbalsku loptu, na kojoj je napisalo: "S osobitim poštovanjem! Mili od srca. Ćiro." (:hahaha:) Takođe, Blažević je Dodiku uručio i dres reprezentacije BiH (:think:)s brojem 11.

Blažević je nakon sastanka s premijerom kazao da je Dodik potvrdio sve ono što je ranije pretpostavljao o njemu.

"On je pravi lider", istakao je selektor fudbalske reprezentacije BiH, dodajući da je duboko uvjeren da će on omogućiti sve moguće satisfakcije narodu.

Blažević je rekao da bi želio da ima "što više Dodika u BiH" (:mrgreen:), jer samo takvi ljudi mogu biti "lokomotive koje vuku sve naprijed".

http://www.nezavisne.com/sport/fudbal/33561/Dodika-i-Ciru-povezao-sport.html
-----------------------------------------------------------------

Kažem, ako Srbi počnu navijati za BiH to će biti zbog Ćire genijalca :super:
 
Pazi, meni je krucijalan taj momenat što je Dodik primio dres BiH. Onaj ko iole prati Dodikovu retoriku zna da je pominjanje reprezentacije BiH bio njegov medijum za provociranje čitave bošnjačke populacije u BiH. Izjave tipa 'navijao bih za BiH samo kad bi igrala sa Turskom' su već kult i nepresušni izvor pošalica u BiH.

Eh, što Hrvati onomad ne izabraše Ćiru za predsednika :sad2:...
 
Ma da, a sta je trebalo - da ga uzme i izgazi tu pred Cirom. Pridajes preveliku vaznost perifernim stvarima.

Ukoliko nisi primetio čitava tema je u jednom opuštenom i pozitivnom tonu. Ne budi namćor.

Dodik je bacao bosansku zastavu pred kamerama, javno pljuvao BiH i njenu reprezentaciju, mogao je i pre samog sastanka da kaže Ćiru da mu ne daje nikakve dresove, ali nije.

To nije pridavanje nekakve prevelike važnosti, već ukazivanje na jasan primer da može drugačije.
 
Ocigledno je da je tebi unitarna "BiH" u srcu i to je lepo, ali to ne znaci da po svaku cenu iz svega moras da izvlacis nekakve spektakularne zakljucke. I Kostunica je primio dres od Maradone pa to ne znaci da je prihvatio Argentinu kao svoju domovinu.
 
Ocigledno je da je tebi unitarna "BiH" u srcu i to je lepo, ali to ne znaci da po svaku cenu iz svega moras da izvlacis nekakve spektakularne zakljucke. I Kostunica je primio dres od Maradone pa to ne znaci da je prihvatio Argentinu kao svoju domovinu.

Ti izvlačiš takve 'zaključke' za mene. Nikako nisi mogao doći do takvog zaključka, pa ću ti otvoreno reći da ne lupaš.

Ako ne možeš da nađeš pozitivnost u ovom događaju bolje da ne smaraš.
 
Pa naravno da cu da komentarisem tvoje tumacenje jer je potpuno pogresno. A dao sam i pretpostavku zasto si naveden na tako ocigledno pogresno tumacenje. To se sve ukupno zove diskusija.

A koje je to moje tumačenje?

Kažeš da dajem preveliku važnost tome. Čime sam to pokazao? Otvaranjem teme?
Kažeš da sam za unitarnu BiH. Odakle ti to pade na pamet?

Kažem da dolaziš do nekih nelogičnih zaključaka čija analogija meni uopšte nije jasna.
 
A koje je to moje tumačenje?

Kažeš da dajem preveliku važnost tome. Čime sam to pokazao? Otvaranjem teme?

:roll: Ti preveliku paznju pridajes cinu primopredaje obicnog fudbalskog dresa i tumacis ga na nacin da i Dodik priznaje Bih kao nekakvu svoju drzavu i reprezentaciju Bih kao svoju reprezentaciju. Sto je potpuno nebulozno.

A
Kažeš da sam za unitarnu BiH. Odakle ti to pade na pamet?

Tvoji postovi odisu tim prizvukom. npr ovaj:
Kažem, ako Srbi počnu navijati za BiH to će biti zbog Ćire genijalca :super:
 
meni je ustasa ciro blazevic odvratan da mi se gadi.

nije mi jasno kako nekome moze da bude simpatican taj hrvatski homoseksualac koji je dobro se secam za vreme kvalifikacija za svetsko prvenstvo 1998 davao izjave kako su srbi cigani i da nema sanse da hrvatska izgubi od cigana, i da ce da se obesi o precku ako hrvatska ne prodje u kvalifikacijama protiv srbije :lol:

ja sam i gledao utakmicu srbija tj tada jugoslavija - hrvatska u beogradu, i jedan od lepsih trenutaka u zivotu mi je bilo gledanje HTV-a nakon remija u zagrebu i plac i kuknjavu cire blazevica silvija marica i alena boksica u studiju :lol:
 
inace ciro blazevic je otisao kod dodika da pokusa da ga ubedi da dodik utice na nevena subotica iz banjaluke prvotimca borusije dortmund da igra za reprezentaciju BIH a ne za reprezentaciju srbije

a pomenuti neven je vec izrazio zelju da igra za reprezentaciju srbije

tako barem pisu u vestima na goal.com

Reports that the Serbs have won the heart of the Borussia Dortmund defender have recently been recinded, and Subotic has said he will make up his mind at the end of the season.

http://www.goal.com/en-us/news/1614...11/20/974405/subotic-revels-in-dortmund-dream


SRPSKA SRBIJA NIKAD BOSNIA :super:
 
meni je ustasa ciro blazevic odvratan da mi se gadi.

nije mi jasno kako nekome moze da bude simpatican taj hrvatski homoseksualac koji je dobro se secam za vreme kvalifikacija za svetsko prvenstvo 1998 davao izjave kako su srbi cigani i da nema sanse da hrvatska izgubi od cigana, i da ce da se obesi o precku ako hrvatska ne prodje u kvalifikacijama protiv srbije :lol:

ja sam i gledao utakmicu srbija tj tada jugoslavija - hrvatska u beogradu, i jedan od lepsih trenutaka u zivotu mi je bilo gledanje HTV-a nakon remija u zagrebu i plac i kuknjavu cire blazevica silvija marica i alena boksica u studiju :lol:

:super: :super: :super:



Најјача текма
 
Pazi, meni je krucijalan taj momenat što je Dodik primio dres BiH. Onaj ko iole prati Dodikovu retoriku zna da je pominjanje reprezentacije BiH bio njegov medijum za provociranje čitave bošnjačke populacije u BiH. Izjave tipa 'navijao bih za BiH samo kad bi igrala sa Turskom' su već kult i nepresušni izvor pošalica u BiH.

Eh, što Hrvati onomad ne izabraše Ćiru za predsednika :sad2:...

Odgledajte na youtubu Dodikovo gostovanje u emisiji ''Nedjeljom u 2'' i sve će vam biti jasno :mrgreen:
 
Miroslav "Ciro" Blazevic je rvat iz Ercegovine koji je 50-tih i igrao negde u Bazniji...
kao struchnjak sami hrvati kazu da je 0
s onim timom 98. i Tumbakovic bi bio bar u chetvrtfinalu
Blazevic je matora budaletina ali ne koliko mnogi misle-prvo se pochetkom 90-tih uvlachio Slobi(navodno je dao neki kesh za preporod srbije...jedna od prvih pljachki SPS *********,on kaze da mu to neprijatelji izmishljaju) a posle a i dan danas samo ***** Tudjman Tudjman Tudjman..
takvi tipovi ko on ili ona seljiachina iz dinama ili Chanak u vojvodini ili Vuchic,Sheshelj...itd. su na zalost premet odushevljavanja shirokih narodnih masa na ovim prostorima umesto da budu na marginama drushtva
A Ciro nije bash tolika budala-zna on sasvim dobro da je ispushen balon koji je vishe za neki penzionerski centar nego da se bavi trenerskim poslom,zato je i doshao u bazniju-daj shta dash.
 
:roll: Ti preveliku paznju pridajes cinu primopredaje obicnog fudbalskog dresa i tumacis ga na nacin da i Dodik priznaje Bih kao nekakvu svoju drzavu i reprezentaciju Bih kao svoju reprezentaciju. Sto je potpuno nebulozno.

Tvoji postovi odisu tim prizvukom. npr ovaj:
Ne znam ja ko u svemu traži neko dublje značenje. Ja koji sam temu postavio na jedan komičan način ili ti koji sve to tako tragično tumači.

To je bila opaska. Izvini ako vređa neka tvoja osećanja.

Odgledajte na youtubu Dodikovo gostovanje u emisiji ''Nedjeljom u 2'' i sve će vam biti jasno :mrgreen:

Gledao sam uživo. Upravo to i kažem.
 
izgleda da dodik kao ni neki od vas ne znaju da je miroslav ciro blazevic pre kvalifikacija bio prvi kandidat za selektora kosova i da ce to verovatno postati ukoliko sa BIH ne ode na sp bez obzira da li ce kosovo biti primljeno u fifa ili nece.....
 

Back
Top