Imaju li Tadić i DS odlučnost?

munjoliki

Domaćin
Poruka
4.324
Monopol i korupcija,pojave koje opterećuju državu.
Ako se uporedi period pod rukovodstvom Đinđića gde je mislio da će nasleđeni problem organizovanog kriminala da se reši poštovanjem zakona i kada je dostigao nivo superiornosti nad državom,doneo je plan da raščisti kriminal ali je platio glavom.
Današnja situacija ima sličnosti samo što su se monopol i korupcija izdigli iznad države i vlasti.Skoro da nepostoji stranka koja nema veze sa tajkunima direktno ili tajnovito ili bar nekog funkcionera koji za koga se sumnja u nedozvoljene radnje sa novcem.
Ekonomska situacija nije sjajna,monopol diktira cene i usluge,čak podstiče nedonošenje nekih zakona jer im tako odgovara stanje u zemlji.
Koliko su Tadić i DS spremni odlučnije da se suprotstave ovom problemu ili će sukobiti sa nezadovoljstvom naroda i štrajkovima na proleće a opozicione stranke čekaju priliku.
 
Iskorenjivanje ovih pošasti u našoj državi iziskuje poprilično dugačak vremenski period jer sve iziskuje novac a ova država ne može da se sastavi oko budžeta a kamoli da plaća specijalizovane službe da jure korupciju i kriminal u tom obimu koji bi trebao................Mora da prođe vremena i vremena...........
 
Monopol i korupcija,pojave koje opterećuju državu.
Ako se uporedi period pod rukovodstvom Đinđića gde je mislio da će nasleđeni problem organizovanog kriminala da se reši poštovanjem zakona i kada je dostigao nivo superiornosti nad državom,doneo je plan da raščisti kriminal ali je platio glavom.
Današnja situacija ima sličnosti samo što su se monopol i korupcija izdigli iznad države i vlasti.Skoro da nepostoji stranka koja nema veze sa tajkunima direktno ili tajnovito ili bar nekog funkcionera koji za koga se sumnja u nedozvoljene radnje sa novcem.
Ekonomska situacija nije sjajna,monopol diktira cene i usluge,čak podstiče nedonošenje nekih zakona jer im tako odgovara stanje u zemlji.
Koliko su Tadić i DS spremni odlučnije da se suprotstave ovom problemu ili će sukobiti sa nezadovoljstvom naroda i štrajkovima na proleće a opozicione stranke čekaju priliku.

Za DS ne znam, ali čini mi se da Tadić ima tu odlučnost.
Kroz borbu protiv korupcije, zloupotrebe službenog položaja, lopovluka u JP....usput će pročistiti stranku, koaliciju i opoziciju od kadrova koji mu ne odgovaraju.

Sad, kao država i društvo, od toga možemo imati koristi, ako se kao posledica nametne stvaranje kontrolisanog sistema u kome će koliko-toliko biti onemogućeno slično ponašanje u budućnosti. Sa druge strane, nimalo mi se ne sviđa što u toj akciji "mirišem" Tadićev interes kao lidera stranke i države. Mada, odavno smo spali na grane "daj šta daš".

Da se ne lažemo, neće biti nikakvog robijanja zbog ovog cirkusa u JP-ima. Sve to što je sad kao izbilo na površinu em već odavno znamo, em je sama Vlada odobravala i zarade i troškove i sva k.urobecanja, a direktori su u skladu sa ovlašćenjima isisavali novac za svoj i džep stranke. Davno uspostavljeni sistem u kojem predstavnici države zakonito pljačkaju istu nasleđuje se iz vlade u vladu. Videćemo šta će da ispadne iz ovog drmusanja....
 
Monopol i korupcija,pojave koje opterećuju državu.
Ako se uporedi period pod rukovodstvom Đinđića gde je mislio da će nasleđeni problem organizovanog kriminala da se reši poštovanjem zakona i kada je dostigao nivo superiornosti nad državom,doneo je plan da raščisti kriminal ali je platio glavom.
Današnja situacija ima sličnosti samo što su se monopol i korupcija izdigli iznad države i vlasti.Skoro da nepostoji stranka koja nema veze sa tajkunima direktno ili tajnovito ili bar nekog funkcionera koji za koga se sumnja u nedozvoljene radnje sa novcem.
Ekonomska situacija nije sjajna,monopol diktira cene i usluge,čak podstiče nedonošenje nekih zakona jer im tako odgovara stanje u zemlji.
Koliko su Tadić i DS spremni odlučnije da se suprotstave ovom problemu ili će sukobiti sa nezadovoljstvom naroda i štrajkovima na proleće a opozicione stranke čekaju priliku.
Vidcemo, da li smo na leto imali situaciju gutanaj najvece zabe ili je to bilo nesto drugo. Ako nastave sa hapsenjima ljudi kao sto je Knezevic, onda mozemo da kazemo da se odlucnost vraca. Knezevic nije bas sitna riba pljuckavica, ali nije ni mnogo jak igrac. Samo u Bgd postoji dosta ljudi bliskih DSu i koaliciji koji su zasluzili zatvor. Dajmo im sansu u narednoj godini.
 
Za DS ne znam, ali čini mi se da Tadić ima tu odlučnost.
Kroz borbu protiv korupcije, zloupotrebe službenog položaja, lopovluka u JP....usput će pročistiti stranku, koaliciju i opoziciju od kadrova koji mu ne odgovaraju.

Sad, kao država i društvo, od toga možemo imati koristi, ako se kao posledica nametne stvaranje kontrolisanog sistema u kome će koliko-toliko biti onemogućeno slično ponašanje u budućnosti. Sa druge strane, nimalo mi se ne sviđa što u toj akciji "mirišem" Tadićev interes kao lidera stranke i države. Mada, odavno smo spali na grane "daj šta daš".

Da se ne lažemo, neće biti nikakvog robijanja zbog ovog cirkusa u JP-ima. Sve to što je sad kao izbilo na površinu em već odavno znamo, em je sama Vlada odobravala i zarade i troškove i sva k.urobecanja, a direktori su u skladu sa ovlašćenjima isisavali novac za svoj i džep stranke. Davno uspostavljeni sistem u kojem predstavnici države zakonito pljačkaju istu nasleđuje se iz vlade u vladu. Videćemo šta će da ispadne iz ovog drmusanja....

To"daj šta daš"je samo zbog političara koji su bili u ponudi.Za Nikolića i Vučića se videlo u 90-im kakvi su u vlasti,za Koštunicu od 2000-te,Dinkić isto,Vuk takođe,jedino je Tadić isplivao kao nova pojava ispred DS-a,dao je obećanja i birači su mu poverovali ali ne da figurira nego da nešto konkretno uradi.Baš me briga da li u preduzećima i upravnim odborima ima funkcionera iz stranaka vlasti i opozicije,treba da čisti,a da se nebi zamerio opoziciji, svojim kadrovima i monopolistima,ćuti i ne daje nikakva objašnjenja.Utisak je da se iz DS-a ponašaju ko p.....e,umesto da raščiste problem u državi.Zar su ljudi iz NIS-a i EPS-a toliko moćni od vlasti da ne može da se sazna kojim strankama pripadaju,kolike su im plate,gde ide novac i ko čini upravne odbore.
 
Iskorenjivanje ovih pošasti u našoj državi iziskuje poprilično dugačak vremenski period jer sve iziskuje novac a ova država ne može da se sastavi oko budžeta a kamoli da plaća specijalizovane službe da jure korupciju i kriminal u tom obimu koji bi trebao................Mora da prođe vremena i vremena...........
za korupciju je potrebna samo volja i nista vise
ali te volje nema ili je ima u tragovima,a i to sto se vidi u tragovima moze da bude cisto radi zamazivanja ociju javnosti.
znaci nema volje,bar je nema dovoljno.
 
Zar su ljudi iz NIS-a i EPS-a toliko moćni od vlasti da ne može da se sazna kojim strankama pripadaju,kolike su im plate,gde ide novac i ko čini upravne odbore.

meni nije jasno sta se ti pravis lud i naivan.

pa te ljude u NIS i EPS je ubacio upravo DS i dao im tolike plate da bi namakao pare za finansiranje stranke.

Jer od tih plata i prihoda ti funkcioneri daju 20% u kasu Demokratske Stranke

To je znaci legalizovana pljacka budzeta Srbije od strane DS-a sa ciljem finansiranja sopstvene stranke.

A problem ne moze da resi neko ko je problem napravio i do njega doveo.
 
sto nema neke krivicne prijave ako su krali?

sta sprecava vas iz DS-a da pokrenete to?

Jedino ako necete posto ste krali zajedno?

Ja samo znam da sada i NIS-om i EPS-om vladaju kadrovi DS-a.

pa pravilno razmisljas, svi su zajednicki krali u epsu, dss je samo predvodio bandu, stranke koje nesto znace, koje su deo skupstine zajednicki pljackaju drzavu; u epsu se mora krasti, to je postao aksiom

kao prvo kadrovi ds-a jos uvek nisu komplet preuzeli eps, niti su bili na celnim pozicijama od 2000. do 2007. sto ne umanjuje njihovu odgovornost ako su ostetili preduzece

cela srbija zna ko je najvise profitirao od epsa, a to je banda dss
 
meni nije jasno sta se ti pravis lud i naivan.

pa te ljude u NIS i EPS je ubacio upravo DS i dao im tolike plate da bi namakao pare za finansiranje stranke.

Jer od tih plata i prihoda ti funkcioneri daju 20% u kasu Demokratske Stranke

To je znaci legalizovana pljacka budzeta Srbije od strane DS-a sa ciljem finansiranja sopstvene stranke.

A problem ne moze da resi neko ko je problem napravio i do njega doveo.

Tihi,trovaču,imaš otvorenih desetine svojih tema o Tadiću i DS-u pa piši tamo o njemu koliko god hoćeš i šta hoćeš.
Kad je DS držao pod upravom ova dva resora.Ajde za finansije ili pravdu,tu su imali ministre.
 
Tadic bi to pokrenuo ali ne sme to da uradi zbog ostalih visokih funkcionera u stranci. Pa pogledajte gde zive i sta voze politicari (u odnosu na vreme pre dolaska na vlast) u vrhu ds-a i sve ce biti jasno. Cak sam cuo, ne mogu da tvrdim, da postoji klan u stranci tih sto se najvise koriste vlascu
 
Odlucan je Tadic i svi u DS-u da vam uniste i buducnost i sadasnjost dok vam bude secanje na ne tako daleku Zlobinu proslost...ma milina...ne'do Bog nikom' :hahaha:

Ma tebi je dobro i na mrskom ti zapadu (Kanadi)...............

A kada ti ponestane akcije ti samo skočiš na Mikonos i danonoćno druženje sa toplom braćom..............:hahaha::hahaha::hahaha:

Mada bih se ja zapitao zašto si na trulom zapadu a hvališ Ruje.............

Ko zna šta ti tamo radiš pa si nezadovoljan.....................

Mada kaada bolje razmislim nigde ne plaćaju perače wc-a koliko bi trebalo pa ni na trulom zapadu....................:hahaha:

A ako se uzme u obzir i da si navodno nesuđeni akademski građanin Kanade onda se kockice polako slažu.......................:bye:
 
Poslednja izmena:
kako da se obracunaju sa navedenim `problemom` kad su im to i (jedini) i najverniji glasaci. pa kad bi odbili zaposlene u korupciji i mafiji tesko da bi rezim presao cenzus.

ne mora biti ovako

Ebote, 27, kad bi tvoji došli na vlast, cenim da bi ti napustio forum....kad ne budeš mogao da zapljuneš režim, režimlije i režimske glasače u svakom božjem postu, prosto nećeš imati šta da kažeš :roll:
 

Back
Top