AMD Phenom sklapanje konfe

jevta.bg

Aktivan član
Poruka
1.138
Razmisljam se da menjam postojecu mashinu pa da pitam sta predlazete.

AMD Phenom 9950 BE box
GIGABYTE GA-MA790X-DS4
2 X 2 GB memorije na 1066

Razlika u ceni za memoriju 2 X 2 GB 1066 i 800 Mhz je oko 3500 din,da li se isplati
kupovati brzu ?
Da li je istina da se ovi proc dosta greju i da trose dosta struje ?
Uskoro izlazi i Phenom II pa bi za upgrade kasnije mogao samo procesor da menjam.

E sad , svi kazu da je Intel trenutno bolji ali ja sam ljubitelj AMD-a.
I koliko je bolji taj Intel Q6600 u odnosu na ovu gore konfu pa svi njega preporucuju ?
I da li izadje skuplje AMD ili Intel konfa ?

Svaki predlog dobrodosao !
Pozdrav !
 
Ja se bas ovih dana bejem sa trazenjem nove konfiguracije (posle 6 godina)... totalno sam ispao iz fazona, pa mi sad ispadaju oci citajuci i analizirajuci stanje na trzistu.

Sto se platforme trenutno tice, Intelov tabor jeste brzi, al' na hi-end polju, sto povlaci za sobom pitanje isplativosti. Mada vecina ekvivalentnih procesora ima, manje-vise, ekvivalentnu cenu, pitanje ploce (chipseta zapravo) nikako nije isto. Potpuni nonsense bi bio uzimati Intelovu platformu bez DDR3 memorije. Kad se sve sabere i tri na karte, cena Intelove platforme bas i ne opravdava dobitak u performansama.
S druge strane, pitanje je dal' treba investirati u buducnost. Uzeti Intel, sa DDR3 i obezbediti podlogu za dugotrajni upgrade, uz nadu da Intelu nece pasti na pamet da promeni 775 podnozje za neke skorije buduce generacije procesora. Ovo deluje logicno resenje, ali vas u danasnjoj situaciji tera da uzmete skorman procesor i plocu. Izbor skormnije ploce se kosi sa logikom dugotrajnih upgradeova.
Takodje, mozda nekom treba instant power, u kom slucaju AMD platforma ipak ostaje best-buy.

@izbor konfiguracije
Mislim da ti ne treba to zaludjivanje sa memorijom. Overclock ima smisla samo na takmicenjima u istom. Da iz svoje hi-end masine izvuces jos neki gram snage i stavis se na prvo mesto u choporu popaljenje klincadije i gikova. A hi-end konfiguracija prepishava i najzahtevnije aplikacije danas (o igrama govorimo). Dok ces svoju mid mashinu vise da obradujes, tako sto ces da stisnes pedu neko vreme, ustekas kintu i zamenis neku komponentu za jacu klasu, umesto da istu terash da radi ko crnac.
 
Razmisljam se da menjam postojecu mashinu pa da pitam sta predlazete.

AMD Phenom 9950 BE box
GIGABYTE GA-MA790X-DS4
2 X 2 GB memorije na 1066

Razlika u ceni za memoriju 2 X 2 GB 1066 i 800 Mhz je oko 3500 din,da li se isplati
kupovati brzu ?
Da li je istina da se ovi proc dosta greju i da trose dosta struje ?
Uskoro izlazi i Phenom II pa bi za upgrade kasnije mogao samo procesor da menjam.

E sad , svi kazu da je Intel trenutno bolji ali ja sam ljubitelj AMD-a.
I koliko je bolji taj Intel Q6600 u odnosu na ovu gore konfu pa svi njega preporucuju ?
I da li izadje skuplje AMD ili Intel konfa ?

Svaki predlog dobrodosao !
Pozdrav !

Mogu samo cenovno da poredim...Intel nije trenutno bolji

Amd izadje malo skuplje od Intela jer je potrebno jace napajanje i bolja ploca da bi radio kako treba.Brzi je od Intela na default-u.S Intelom nisi nista uradio ako ne klokujes ,tako stoje stvari poslednjih meseci ,em sto rizikujes garanciju ,a i potrosnja se povecava pa su nekako i izjednaceni tu...Uzmi ddr2 800Mhz
Moja preporuka je da uzmes AMD ne zato sto je generalno bolji vec ces imati platformu spremu za Phenom 2 koji ce biti bolji od Intela sto se tice 4 jezgara.Intel se okrenuo i7 pa ga je Amd malo pregazio u starijoj arhitekturi iako kasni, mada Amd Deneb nema veze sa zivotom,zaostajace za i7 dosta
 
Odakle tebi, majke ti, da AMD izadje skuplje od Intela?
I sta ti to znaci, da mu treba bolja ploca da bi radio kako treba?

Izadje skuplje oko 3000din samo ploca i procesor .Poenta je bolji chip set bolji Phenom dok Intel radi isto na p965 od 4500din i p45 od 9000din naravno na defaultu .Phenom daje bolje default rezultate i stabilnije na novim chip-setovima koji su i bolji klokeri,a te ploce su oko 10.000din.
 
... uz nadu da Intelu nece pasti na pamet da promeni 775 podnozje za neke skorije buduce generacije procesora..
Tvoja nada pada u vodu, Nehalem sa Bloomfield jezgrom radi na podnožju LGA1366 iliti SocketB, tako da ko hoće da pređe na i7 mora menjati i ploču, a i memoriju (osim ako već nema DDR3, mada i to je pod znakom pitanja jer i7 koristi 3-kanalnu memoriju, dakle preporučljivo je ubacivati po tri ista modula umesto u parovima po dva kao do sada)
 
imam phenom x3 i pre sam imao konfiguracije sa amd jer za intel ne dam 5 para prve konf. su mi procxesori crkava amd trosi vise i nebih ga menjao nizasta
Foxconn mat.pl chip set 790
phenom x3 na 2.1ghz
ati radeon hd 3650 512 mb ddr na 1800mz
ddr2 3gb na 800 mz hard disk 250+80 gb
kuciste 550w
sve za 320 €
 
Tvoja nada pada u vodu, Nehalem sa Bloomfield jezgrom radi na podnožju LGA1366 iliti SocketB, tako da ko hoće da pređe na i7 mora menjati i ploču, a i memoriju (osim ako već nema DDR3, mada i to je pod znakom pitanja jer i7 koristi 3-kanalnu memoriju, dakle preporučljivo je ubacivati po tri ista modula umesto u parovima po dva kao do sada)
E Sizife, fala ti ko bratu... sad si mi ustedeo mnogo citanja tekstova po netu :)
Mada, sinoc sam video da nijedan od aktuelnih chipsetova ne podrzava i7, osim ono X58, koji kosta boli glava.
Znaci Intel ipak otpada, s obzirom da za Core 2 platformu, ocigledno, nema buducnosti.
 
Kadlupim lupim ako sam dobro shvatila ne isplati se onda intel 8400 ili 8500..Nisam pametna,ni sta da uzmem a ni kad..Sto nema vajde od Dual Core 2 platforme?
Iskreno, ne isplati se sad menjati nista uopste.
Ja sam se zaebo sto sam krenuo.
Intel Core 2 platforma se nece dalje razvijati. Nece biti novih jezgara, samim tim ni bitno jacih procesora. Znaci ovo sad je plafon, ako sad uzmes Intel platformu, ubuduce neces na trzistu naci nista cime bi istu upgradeovala.
S druge strane, AMD na AM2+ podnozju ce uskoro da ponudi Phenom II, koga podrzavaju aktuelni chipsetovi i od nVidie (nForce 7 serija) i od AMD-a (takodje 7 serija). Al' bez obzira, po svemu sudeci to ce biti samo odgadjanje neizbeznog, a to je nova generacija.
Kako god bilo, AMD platforma je trenutno logicniji izbor, jer za neke normalne pare, moze da se dobije jaka masina, koja omogucava jos jedan upgrade korak.
 
Kad lupim lupim Hvala na savetu.Mislila sam da kupim Intel 8500 (posle NG) jer mi je ovaj komp bas bas spor i stalno se gasi..i graficka je zastarela,no ipak Necu da kupujem nista ,sacekacu da izadje Phenom II ..Ne znam kako se to gleda da bi se videlo koji je trenutni procesor cisto da znate sta imam.
 

Back
Top