SUOČAVANJE ....

Kako bi regovali?

  • Nikako ne bih mogla da se pomirim sa tim

  • Bilo bi mi jako teško .... ali moje je dete

  • Pomirila bih se sa situacijom .. kako je tako je

  • Na sve bih načine pokušavala da pomognem


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Juče sam na B92 gledala emisiju ''Stanje nacije'' o homosexualizmu ..... jedan od gostiju je bio Tihomir Arsić koji je rekao da za svog sina strahuje: da ne vozi motore, da ne bude narkoman i da ne bude homosexualac.

E sad mene interesuje koliko idete daleko u strahovima vezanim za budućnost vaše dece?

Da li smatrate da su narkomanija i homosexualizam nešto najgore što se vašem detetu može ''desiti'' u budućnosti? Da li bi ste mogli i bili spremni snositi deo krivice za to?

Da li možete pretpostaviti kakve bi vaše reakcije bile ... da li biste mogli da se suočite sa tim .... da li bi ste bili spremni da detetu pomognete ... ili bi mere možda kod vas bile mnogo drastičnije (kao što neki ljudi tvrde da bi se odrekli svog deteta u takvim situacijama)?

Koliko ste zapravo spremni da prihvatite život vašeg deteta drastično drugačijim od onog kako ste ga vi zamišljali?
 
hm,moja ljubav prema mojoj deci je bezuslovna..Da.strahujem od mnogo toga i svako njihovo, ne daj Boze,skretanje sa puta bi smatrala mojim licnim neuspehom kao roditelja..I uvek bih bila tu da im pomognem i da ih izvucem na pravi put..ne znam sta je najgore sto moze da im se desi u buducnosti..ne zelim da se optereujem time,unapred bespotrebno..strahovi me smao paralishu i uticu na moju produktivnost...
 
Pa plašim se, naravno da se plašim... Narkomanije, kriminala, tuča...
Homoseksualizma se ne plašim :lol: Prvo što on već ima simpatije dveojčice:lol: a drugo, ne ne mislim da je to tako jako strašno. Bilo bi mi žao da nemam unuke, i bilo bi mi više žao muža, kapiram da bi njemu to bilo strašno

Ima jedna tema već ovde o 'odricanju', tamo se baš dosta raspravljalo o tim stvarima...
N ebih ga se nikada odrekla, i naravno pokušala na bilo koji način da mu pomognem - u smislu da se skine sa droge, a ne da mu dajem pare... i takve stvari za koje ja mislim da su prava pomoć, a ne drugima sa strane. Ako me razumete
 
Pa plašim se, naravno da se plašim... Narkomanije, kriminala, tuča...
Homoseksualizma se ne plašim :lol: Prvo što on već ima simpatije dveojčice:lol: a drugo, ne ne mislim da je to tako jako strašno. Bilo bi mi žao da nemam unuke, i bilo bi mi više žao muža, kapiram da bi njemu to bilo strašno

Ima jedna tema već ovde o 'odricanju', tamo se baš dosta raspravljalo o tim stvarima...
N ebih ga se nikada odrekla, i naravno pokušala na bilo koji način da mu pomognem - u smislu da se skine sa droge, a ne da mu dajem pare... i takve stvari za koje ja mislim da su prava pomoć, a ne drugima sa strane. Ako me razumete

Apsolutno :D
 
ukratko ću
ne bih se odrekla svog deteta nikad, ali nikad (mada nikad ne reci nikad)
pre bih prihvatila da bude homosexualac nego narkoman, ako bi baš morala da biram....mada nisam naklonjena ni njima....
i kad bi bilo i alkoholičar, zatvorenik....ne bih se odrekla deteta...pomogla bih mu da se izbori sa tim, da ne upadne u nevolju i to ali ga se ne bih odrekla
meni je važno da mi dete bude srećno i zadovoljno (samo što alkoholičari i narkomani isl nisu zadovoljni)
 
Juče sam na B92 gledala emisiju ''Stanje nacije'' o homosexualizmu ..... jedan od gostiju je bio Tihomir Arsić koji je rekao da za svog sina strahuje: da ne vozi motore, da ne bude narkoman i da ne bude homosexualac.

E sad mene interesuje koliko idete daleko u strahovima vezanim za budućnost vaše dece?

Da li smatrate da su narkomanija i homosexualizam nešto najgore što se vašem detetu može ''desiti'' u budućnosti? Da li bi ste mogli i bili spremni snositi deo krivice za to?

Da li možete pretpostaviti kakve bi vaše reakcije bile ... da li biste mogli da se suočite sa tim .... da li bi ste bili spremni da detetu pomognete ... ili bi mere možda kod vas bile mnogo drastičnije (kao što neki ljudi tvrde da bi se odrekli svog deteta u takvim situacijama)?

Koliko ste zapravo spremni da prihvatite život vašeg deteta drastično drugačijim od onog kako ste ga vi zamišljali?

Ne vredi, nisam liberalna toliko da bi mogla da joj dopustim (da je podržim) u tome da bude narkomanka i homo.

Obe stvari su bolesti društva - to nije ništa novo, ništa savremeno, ništa dobro i ništa što vodi ka nečemu lepom - hoću reći, ništa što ima za cilj stvaranja ili ostvarivanja nečeg lepog, dobrog ili društveno korisnog.

Nemam sluha ni za suprotne argumente - neću da znam kako njihovi bolesni mozgovi nalaze opravdanja za svoje učinke - fuj
- svoje dete bi apsolutno gledala da

Ako bi zapala u takav problem - lečila bi je.
Ne znam kako - informisala bi se bolje već
 
Ne vredi, nisam liberalna toliko da bi mogla da joj dopustim (da je podržim) u tome da bude narkomanka i homo.

Obe stvari su bolesti društva - to nije ništa novo, ništa savremeno, ništa dobro i ništa što vodi ka nečemu lepom - hoću reći, ništa što ima za cilj stvaranja ili ostvarivanja nečeg lepog, dobrog ili društveno korisnog.

Nemam sluha ni za suprotne argumente - neću da znam kako njihovi bolesni mozgovi nalaze opravdanja za svoje učinke - fuj
- svoje dete bi apsolutno gledala da

Ako bi zapala u takav problem - lečila bi je.
Ne znam kako - informisala bi se bolje već



U slučaju homosexualnosti ne bi mogla da je lečiš .... kakav je tvoj stav prema tome?
 
Ja se takođe ne bih odrekla deteta. Nikad...
I bojim se svega i svačega. Narkomanija mi je mnogo gora od homoseksualizma iako mi je i to strašno.
Ali u prvom slučaju je njegov život ugrožen. I sve bih učinila da mu pomognem.
Samo nek su živi i zdravi.
I da se zauvek volimo i dobro slažemo. :heart:
Najstrašnije bi mi bilo da se moje dete mene odrekne. U bilo kom smislu. :sad2:
 
Juče sam na B92 gledala emisiju ''Stanje nacije'' o homosexualizmu ..... jedan od gostiju je bio Tihomir Arsić koji je rekao da za svog sina strahuje: da ne vozi motore, da ne bude narkoman i da ne bude homosexualac.
Ovoga se plaši svaki roditelj u svetu, ne samo Tihomir Arsić

Da li smatrate da su narkomanija i homosexualizam nešto najgore što se vašem detetu može ''desiti'' u budućnosti? Da li bi ste mogli i bili spremni snositi deo krivice za to?
E sad, nekome je najgore homoseksualizam, nekome je najgora bolest, nekome je najgora neobrazovansot (da ne kažem glupost) a nekome bolest.
Što se tiče krivice, nisu roditelji za sve krivi. Može neko da bude super roditelj i da super vaspita dete a da njemo 'dune' i da ode da se drogira ili ovo drugo.
Da li možete pretpostaviti kakve bi vaše reakcije bile ... da li biste mogli da se suočite sa tim .... da li bi ste bili spremni da detetu pomognete ... ili bi mere možda kod vas bile mnogo drastičnije (kao što neki ljudi tvrde da bi se odrekli svog deteta u takvim situacijama)?
Ja nisam video tog roditelja koji nije spreman da za svoje dete 'ruku u vatru stavi'. E sad ima jedna mala stvar - zavisi na koji naćin će to da uradi.
Eto poznajem jednog koji svom detetu ništa ne brani i kad je god ovaj napravio sranje puštao bi ga da sam shvati. Kao rezultat toga ovom je džoint postao lajt motiv
Koliko ste zapravo spremni da prihvatite život vašeg deteta drastično drugačijim od onog kako ste ga vi zamišljali?
Ne znam. :neutral:

Što anketa nije u unisex varijanti? I očevi su roditelji a ovo nije pdf 'žene'
 
Ko može sa sigurnošću da potvrdi da li se sa tim poimanjem stvari ljudi rađaju ili se on vremenom stiče?
Ko može da bude apsolutno siguran u to kako homoseksualizam nastaje isti bi mogao da me ubedi da on isto tako ne može da nestane.

Kako da nestane? :eek:
Ja sam zakleta heteroseksualka i nema šanse da se to promeni.

Nisam ukapirala: ti bi svoje dete ubedila da ono nije homoseksualac ili ...šta?
 
Volela bih da poraste u zdravu, inteligentnu, odgovonu i snalažljivu osobu..
Nije pravim planove za budućnost,i više razmišljam ali ne glavom u oblacima već realno.
Tipa, hoćemo li moći da joj obezbedimo sve što je potrebno, kako ćemo i šta da radimo da bi imala
što bolje i kvalitetnije obrazovanje i takve stvari.

Što se narkomanije tiče, to mi jeste jedan od većih strahova ali se nadam da pravilnim vaspitavanjem
može da se izbegne takva vrsta radoznalosti koja bi dovela do toga da postane narkomanka.
Samo u tom slučaju ne znam kako bih reagovala, viđala sam porodice razorene zbog toga, uništene
roditelje, braću, kompletno propadanje što duhovno što materijalno, a i ugrožen život naravno.
Pomogla bih svakako ali to je jedna od stvari koje čovek sam izabere, nije bolest već izbor pojedinca,
i umem da budem okrutna prema narkomanima upravo zbog toga.. E sad, da je moje dete u pitanju, stvarno ne znam.. Ne želim ni da saznam...

Što se homoseksualizma tiče, ako jeste-jeste .. Neka je živa i zdrava.. Ako nije, opet dobro, biću možda baka jednog dana i to je to.. Samo neka je zdrava i srećna..
Ne mislim da je to jedna od najgorih stvari koje mogu da se dese.
Bilo bi mi gore da zbog nečeg drugog bude nesrećna a da ja ne mogu da pomognem.
 
Glasala sam za opciju - pomogala bih na sve nacine.
Plasim se takvih stvari ali u nekoj razumnoj kolicini, i verujem u moc vaspitanja i roditeljstva.
Bez obzira na to, uvek cu biti tu za nju i potrudicu se da uvek bude svesna da ima utociste i pomoc kod mene, da nikada ali nikada ne izgubimo bliskost i vezu koju sada imamo.

@WASP - odlicno zapazanje za nepostojanje unisex opcije
Bilo bi mnogo bolje da se na ovaj pf ukljuci jos vise muskaraca
 
Za svoju decu imam jedan jedini strah a to je da ce biti nesrecni u zivotu. E sad sta ce za njih znaciti to nesrecno ne znam, ali za mene podrazuimeva sve ono sto rade preko volje ili ne rade a zele. Vise volim da budu homoseksualni nego da se pretvaraju celi zivot unesrecujuci i sebe i porodicu. Neka budu boemi, neka se vencaju sa dvadeset, neka odsele na Aljasku, samo neka budu srecni , kad ih vidim neka osetim onaj pogled koji ce mi reci da su pronasli sebe.
Narkomanije, alkoholizam i sl. su bolesti a bolest je prirodan strah svakog roditelja i o tome je suvisno pisati uopste.
 
Anektu nisam htela baš da opterećujem sa rečima ''pomogao bih/la'' i tako te varijante ..... i da stalno stavljam nastavke O/LA ..... pa sam se odlučila za jedan rod ... onaj koji je češće ovde ... nema veze sa diskriminacijom očeva ili već nečim petim.

Zašto uvek tražite dlaku u jajetu????
 
Neka su zivi i zdravi,makar i kao homo...prihvatila bih.
U slucaju kriminala,narkomanije...borila bih se da ga iscupam,ne bih mogla da ga pustim da propadne...i toga se najvise plasim.
Stalno pricam o drogi,znam da sam im dosadna,ponekad kazu:znamo,rekla si nam sto puta...ali kad vidim sta se desava i koliko narkomana ima...jeza me uhvati.
 
Ni ja to ne kapiram :think:

Naročito na porodici. Kontam ovde svi želimo jedni drugima da pomognemo razmenjujući mišljenja, iskustva... Ali izgleda da nisam skapirala kako to funkcioniše :dontunderstand:

Lepo si ti skontala,nije nista novo da se neko tako brecne...muka mi je od toga.
Ovde covek ne bi ni smeo da izlozi svoj problem...uvek bi se nasao neko ...da mu soli pamet.
Lepo ih zaobidji i postedi sebe njihove negativne energije.;)
 
Zar traženje dlake u jajetu nije i tražiti bilo šta prihvatljivo i dobro u nečem lošem?
Jeleno t - ,,poštedi sebe njihove negativne energije" :lol:
E nasmeja me - imati negativan stav (stav dakle) prema negativnim stvarima, reći da nije ok nešto što nije ok... je jedini normalan pristup toj stvari.
I tu nema i ne treba da bude kompromisa i dileme neke velike.
Ne znam odakle vam ta bolesna potreba za maženjem i prenemaganjem na ovako ozbiljnim temama.
 

Back
Top