Molim vas, nasilje u porodici! POMOC!

amal

Početnik
Poruka
10
Imam velike probleme. Muz me i fizicki i psihicki maltretira. Ipak daleko vise psihicki.
Nece da mi da razvod. Ali imamo devojcicu od 2,5 meseca i vadi se na nju da moramo da opstanemo kao porodica.
Sta sve prezivljavam tesko mi je da pisem.
Cak je i psikijatra uspeo da ubedi da nemamo nikakave probleme, nego mi tako 'komuniciramo'.
Recite mi, ako neko zna, kako da se zastitim od tog coveka i razvedem.
Nemam para za neke skupe advokate, plata mi je 28.000 din. Njegova 40.000.
On me na ulici ne bi povredio, ali u kuci je u stanju svasta da mi uradi.
Ne znam kako da pobgnem od svega ovoga, kako da se izbavim??
Molim vas...pomozite, ako neko vidi ovu poruku
 
Не може теби неко да ''не да развод'', развод се не даје.
Нико не може натерати једног супружника да буде у браку против своје воље. Можеш слободно да поднесеш тужбу за развод.
Саветујем ти да се обратиш вашем локалном центру за социјални рад, а они ће ти већ дати детаљна упутства и савете.

За почетак, ево ти један добар сајт. чисто да се боље информишеш:

http://www.womenngo.org.yu/content/view/252

Буди јака!
 
Imam velike probleme. Muz me i fizicki i psihicki maltretira. Ipak daleko vise psihicki.
Nece da mi da razvod. Ali imamo devojcicu od 2,5 meseca i vadi se na nju da moramo da opstanemo kao porodica.
Sta sve prezivljavam tesko mi je da pisem.
Cak je i psikijatra uspeo da ubedi da nemamo nikakave probleme, nego mi tako 'komuniciramo'.
Recite mi, ako neko zna, kako da se zastitim od tog coveka i razvedem.
Nemam para za neke skupe advokate, plata mi je 28.000 din. Njegova 40.000.
On me na ulici ne bi povredio, ali u kuci je u stanju svasta da mi uradi.
Ne znam kako da pobgnem od svega ovoga, kako da se izbavim??
Molim vas...pomozite, ako neko vidi ovu poruku



Možda za početak da ga napustiš i odeš sa detetom na neko bezbednije mesto .... podneseš tužbu za razvod braka.

Kako je on mogao da ubedi psihijatra da tebi nije ništa ... pa valjda je taj psihijatar i sa tobom trebao da porazgovara?
 
Možda za početak da ga napustiš i odeš sa detetom na neko bezbednije mesto .... podneseš tužbu za razvod braka.

Kako je on mogao da ubedi psihijatra da tebi nije ništa ... pa valjda je taj psihijatar i sa tobom trebao da porazgovara?

ženi ne trebaju ovakva opšta mesta šta joj znači odi ne bezbednije mesto - gde, kako, od čega da podnese tužbu kad sa tim parama nema šanse da živi:sad2::sad2:
 
ženi ne trebaju ovakva opšta mesta šta joj znači odi ne bezbednije mesto - gde, kako, od čega da podnese tužbu kad sa tim parama nema šanse da živi:sad2::sad2:

Па, 28 000 није велика плата, али није баш ни сиротињска. А нарочито мислим да то није разлог за остајање у браку где ће бити изложена даљим малтретирањима и батинањима.:confused:

Лкаше се живи од 28 000 него уз батине, зар не?
 
sa 28000 din mozesh samo u sigurnu kucu... ali mogu da ti kazem jednu stvar, moja majka i ja smo tako proshli, zena je pobegla od mesta mog rodjenja i oca (alkoholichar) 600 km kod sestre, odhranila me uz velika odricanja ali je na kraju uz boziju pomoc sve ispalo kako treba.. nishta se nece desiti preko noci.. pred tobom su godine i godine borbe, ali bar imash za shta da se borish.. imash smisao.. Ako jednom odesh ne vracaj se, provereno sledi pakao i sve ispochetka...
 
Imam velike probleme. Muz me i fizicki i psihicki maltretira. Ipak daleko vise psihicki.
Nece da mi da razvod. Ali imamo devojcicu od 2,5 meseca i vadi se na nju da moramo da opstanemo kao porodica.
Sta sve prezivljavam tesko mi je da pisem.
Cak je i psikijatra uspeo da ubedi da nemamo nikakave probleme, nego mi tako 'komuniciramo'.
Recite mi, ako neko zna, kako da se zastitim od tog coveka i razvedem.
Nemam para za neke skupe advokate, plata mi je 28.000 din. Njegova 40.000.
On me na ulici ne bi povredio, ali u kuci je u stanju svasta da mi uradi.
Ne znam kako da pobgnem od svega ovoga, kako da se izbavim??
Molim vas...pomozite, ako neko vidi ovu poruku


brisi od muza
imas redovnu platu,nije nesto ,ne mozes da kupujes jahte i da jedes kavijar, ali je redovna
za pocetak iznajmi sobu
a sta je sa tvojim roditeljma,gde su oni jel su upoznati sa situacijom,kliko oni mogu da ti pomognu, mozda da odes kog njih?
zelim ti sve najbolje i drzim pesnice da se sve resi kako treba
 
Sve je već napisano što bi ti i ja rekla...jedino mogu da te posavetujem još jednom
spašavaj sebe i dete što pre....nema tu čekanja, što više budeš čekala i dvoumila
se biće gore i teže....ako imaš kod koga da se skloniš, dobro ako ne eto hvala
Bogu postoje te sigurne kuće..pa za prvo vreme kod njih, a mislim da ti pare za
razvod i nisu potrebne, jer možeš dobiti advokata po službenoj dužnosti...brak
nije prisila, tako da ako nemate druge imovine, sem tog anđela koje je tek došlo
na ovaj svet....sve je na tvojoj strani......držim ti palčeve i srećno.....!!!!
 
Sve je već napisano što bi ti i ja rekla...jedino mogu da te posavetujem još jednom
spašavaj sebe i dete što pre....nema tu čekanja, što više budeš čekala i dvoumila
se biće gore i teže....ako imaš kod koga da se skloniš, dobro ako ne eto hvala
Bogu postoje te sigurne kuće..pa za prvo vreme kod njih, a mislim da ti pare za
razvod i nisu potrebne, jer možeš dobiti advokata po službenoj dužnosti...brak
nije prisila, tako da ako nemate druge imovine, sem tog anđela koje je tek došlo
na ovaj svet....sve je na tvojoj strani......držim ti palčeve i srećno.....!!!!

e ovo je već ono što mislim da treba da se kaže - konkretno - sigurna kuća, advokat po službenoj dužnosti i sl.
:super:
 
Па, 28 000 није велика плата, али није баш ни сиротињска. А нарочито мислим да то није разлог за остајање у браку где ће бити изложена даљим малтретирањима и батинањима.:confused:

Лкаше се живи од 28 000 него уз батине, зар не?

ni 280000000 evra nije razlog za trpljenje bilo kakvih batina:rtfm::rtfm:
 
Moja preporuka je da odeš u Centar za socijalni rad u tvom mestu ili opštini i obratiš se za pomoć. Oni ti mogu preporučiti sigurne kuće i druge nvo. Ako do tog trenutka dođe, ne daj Bože, do ponovnog zlostavljanja prijavi obavezno policiji!
Znam da je u ovakvim situacijama najteže da počneš da pričaš o svom problemu i da te je iz nekog razloga sramota (što je strašno!). Nemoj sebi da dozvoliš da trpiš, dete je malo, neće imati traume ako se na vreme rastaviš od njega ali budi svesna da tom detetu treba zdrava majka, fizički a pogotovo psihički. Olakšavajuća je okolnost što imaš bilo kakva primanja.
Takođe možeš pozvati SOS telefon za žene i decu žrtve nasilja, trebalo bi da postoji telefon u novinama među važnim telefonima, ako ni zbog čega drugog, tamo ćeš dobiti besplatnu pravnu pomoć i maximalnu podršku!
 
Slazem se sa Pussycat, prvo se moras obratiti Centru za socijalni rad, u sigurnu kucu ne mozes ako oni iz centra ne dobiju predlog za tvoje i detetovo smestanje. Moras i da podneses krivicnu prijavu u policiji. Ostali su tu sve rekli, kreni odmah, reaguj brzo, budi hrabra. Na netu mozes da pronadjes SOS telefon za zene zrtve nasilja, pozovi, oni ce te najbolje uputiti koje korake moras da preduzmes. Pozdrav i srecno
 
ženi ne trebaju ovakva opšta mesta šta joj znači odi ne bezbednije mesto - gde, kako, od čega da podnese tužbu kad sa tim parama nema šanse da živi:sad2::sad2:


Pa ne mogu joj ja reći koje je bezbednije mesto, od ovog u kome živi .... možda da se vrati kod roditelja ili da ode kod nekih rodjaka za početak. Ona to najbolje zna.
U svakom slučaju, mislim da je suludo ostajati sa čovekom koji je tako maltretira.
 
A od kuda psihijatar u celoj prici i kako je on ubedio psihijatra da ste potpuno u redu?
On ipak ne bezi od strucne pomoci cim odlazite na razgovore i savetovanja. Malo cudno, nije ona klasicna prica o porodicnom nasilju kad ni najblizi clanovi porodice ne znaju sta se desava ili znaju a niko nista ne govori jer ga se plase. saveti su dobrodosli ali dok sama sebi ne kazes sta trebas i sta moras nista ne pomazu.
 
Amal, sve je već rečeno.
Nikad, ali nikad nemoj da trpiš nešto što ti se ne svidja.
Pa šta ako je dete tako malo.
Imaš valjda roditelje, oni će te shvatiti, ako su normalni, pa za početak idi kod njih sa detetom i nemoj se vraćati kod njega pa makar ti obećavao kule i gradove... jer si sama negde napisala da ti ih obećava, a kad se vratiš kući - ponavlja se ista priča.
Postoje i te sigurne kuće za žene sa decom, raspitaj se, niko ti neće pomoći ako sama sebi ne pomogneš. Veruj mi.
Razmisli dobro šta želiš od života, pa odluči šta ćeš dalje.
Niko nije vredan da te fizički i psihički maltretira. Ovo drugo je mnogo gore od prvog, cenim...
Radiš, to nije mala stvar.
Srećno!
 
dobre ste joj savete dali. dakle, malo skupi hrabrosti, jer gore ne može (a i ne treba da ti bude). bolje sad sve raščistiti, nego kad dođu drugo, treće ili četvrto dete.
kidaj odatle što pre.
28000 nije baš mala para, jer ima žena i sa manjim primanjima, pa funkcionišu, jer postoje popusti za socijalno ugrožene. najvažnije je da dete ima smirenu majku, inače neće biti dobro ni dete ni ti.
 
Imam velike probleme. Muz me i fizicki i psihicki maltretira. Ipak daleko vise psihicki.
Nece da mi da razvod. Ali imamo devojcicu od 2,5 meseca i vadi se na nju da moramo da opstanemo kao porodica.
Sta sve prezivljavam tesko mi je da pisem.
Cak je i psikijatra uspeo da ubedi da nemamo nikakave probleme, nego mi tako 'komuniciramo'.
Recite mi, ako neko zna, kako da se zastitim od tog coveka i razvedem.
Nemam para za neke skupe advokate, plata mi je 28.000 din. Njegova 40.000.
On me na ulici ne bi povredio, ali u kuci je u stanju svasta da mi uradi.
Ne znam kako da pobgnem od svega ovoga, kako da se izbavim??
Molim vas...pomozite, ako neko vidi ovu poruku
Какав је то психијатар...:dontunderstand:

Небитно је да ли те малтрерира пред сведоцима/на улици или не...
Физичко малтретирање пријави полицији, са све налазима лекара.
 
Ja radim u sigurnoj kuci u nisu!Obrati se centru za socijalni rad oni ce te dalje uputiti sta da radis! Ni pod razno nemoj da cekas! Jeste da je muz isao sa tobom kod psihijatra ali kao sto si videla hteo je da izmanipulise njim i da sve prikaze kao da je to normalno!On ce to stalno i raditi!A posto su nam i drustvo i drzava i ljudi takvi pa sve to shvataju olako moras da skupis hrabrost i da se boris do kraja! Bice sigurno teska borba ali vredi jer zivot ti je taj jedan! Za dete je jako lose da sve to gleda nema veze sto ima toliko mesesci njemu se sada razvijaju mnoge funkcije i ako zelis da ti dete odraste u normalnu osobu bezi sto pre odatle!Skupi sve dokaze koje mozes!
Zelim ti svu srecu!
 
Svima hocu puno da ze zahvalim na savetima koji mi znace.
Nisam se javljala, zato sto sam sada pobegla opet. Svima cu pokusati ovom porukom da odgovorim na pitanja i pojasnim jos malo svoj slucaj.
Kod jedne starije zene sam trenutno kojoj verujem, ona je drugarice moje majke. Muz joj je policajac u penziji. Muz mi ne zna gde sam, a ni ne zna tu drugaricu moje majke. Nisam je pominjala nikad. Osecam se dosta sigurnije ovde. Ali sam izgubila mleko zbog poslednjeg incidenta gde sam opet pobegla. Sad moram bebu da hranim vestackom hranom. To me jako pogodilo, ali prezivecu i taj sok.
Dakle... ja nemam roditelje od detinjstva.
Familija koju imam nije u nasoj zemlji. Ovde osim te dobre zene nemam nikoga toliko bliskog ko bi me od muza zastitijo.
Psikijatra je muz trazio zbog sebe jer ga boli glava, jer je nervozan, jer place iz cista mira. Hteo je i da utvrdi zasto imamo problem(mi, a on je agresor), mada sam ja vrlo prilagodljiva osoba i uvek sam mu cutala sta god da je radio. Moja greska je bila u tome sto sta god da uradim ne valja. Iako je 5 min pre toga sam trazio da uradim istu stvar.
Tokom perioda dok smo bili momak i devojka je bio sasvim druga prica. Ja nisam zivela ovde. Dosla sam samo zbog njega. Kada je ziveo kod mene, u zemlji u kojoj smo se i upoznali, sve je bilo drugacije. Ja nisam gledala ni na pare, a tada sam mnogo vise imala nego sada, ni na to sto je to moj (rentiran) stan, sto on ne radi, sto je ljubomoran... nisam obracala paznju. Onda smo dosli ovde, vencali se i posle 5 dana od svadbe sve je pocelo... Na svadbi su bile samo dve osobe koje poznajem. Njegova sestra koja mi je i bila kuma jer je on tako hteo i njen muz od te sestre sto mi je kuma, a njegova je sestra. Ah, da! Bili su i nejgovi roditelji.
Tako je pocelo... U njegovom stanu od 45m2 smo ziveli. Na ulici pred svima jako pazljiv prema meni, svi ga hvale da je dobar covek, a u kuci...ne mogu da pricam.
Ja cu sada da se obatim svim institucijama koje ste mi spomenuli. Ali, ipak imam strasan strah od njega. Preti da ce me zaklati. Nemam svedoke. To mi govori na mobilini ili licno. Zato sam sada i pobegla. Necu se vracati. Ne smem.
Kad smo bili kod psikijatra on je njemu rekao kako ga ja nerviram i svasta jos sto se nikad nije desilo, jer me psikijatar posle sve to pitao i ja znam da je to sve moj muz sve lagao. A kako to da laze psikijatra? Pa, kako ce mu onda pomoci? Kako ce me onda zastititi psikijatar? Pitam se ponekad da on nece mozda da idemo kod psikijtra da bi imao i tu sansu tamo da me sretne i preti posle.

uh, sta sam htela jos da ispricam. Ne znam.
Izvinite sto se nisam javljala, jer sam tek sad dosla do nekog interneta.
Ako neko ima da me savetuje, mada ste svi sve rekli sto je od velike pomoci, hvala vam.

I ja se nadam da ce me Bog zastititi.
 

Back
Top