Baš se izbezobrazili ovi taksisti

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.303
Novi talas poskupljenja?
3. decembar 2008. | 00:35 | Izvor: B92
Beograd -- Uprkos padu cena naftnih derivata, usluge beogradskih taksi udruženja i gradskog saobraćaja mogle bi uskoro da poskupe.

Cena nafte na svetskom tržištu najniža je u protekle tri godine, a gorivo u Srbiji je od danas jeftinije za oko 6 dinara. Uprkos ovako velikom padu cena, beogradska taksi udruženja traže poskupljenje svojih usluga. I gradski saobraćaj bi, takođe, mogao da poskupi u narednom periodu, kako je nedavno najavio gradonačelnik Beograda Dragan Đilas.

Pre samo nekoliko meseci cena nafte u svetu i u Srbiji dostizala je rekordno visoke vrednosti. Dan za danom su se povećavale i cene proizvoda i usluga koje direktno zavise od ovog energenta.

Međutim, situacija se ovih dana znatno izmenila. Naftni derivati najjeftiniji su za poslednjih nekoliko godina.

I kada se očekuje da u Srbiji dođe do pada cena, beogradska taksi udruženja najavljuju povećanje cena usluga za više od 7 odsto.

Aleksandar Bijelić iz Žutog taksija kaže za B92 da su razgovori sa gradskim vlastima još u toku.

On dodaje da su, i pored toga što je osnovna sirovina za rad taksi službi pojeftinila, svi razlozi za poskupljenje opravdani.

"Mnogi taksisti su uzeli kredite koji su od 200 do 300 evra. Zbog kursa evra, sada taksista mora da plaća enormno veću ratu. Mnogo njih će podići kredite da bi izmirili svoje obaveze prema državi", rekao je Bijelić.

"Normano da ćemo napraviti i novu kalkulaciju i videti da li i koliko to pojeftinjenje goriva utiče na onu cenu koju smo mi predložili. Svaka opcija za razgovor je otvorena", dodaje Bijelić.

Po novom cenovniku, samo za ulazak u taksi morali biste da izdvojite 129 dinara.

Za Beograđane koji se ipak ne odlučuju da sednu u taksi, gradski prevoz je povoljnija varijanta.

Međutim, i vožnja GSP-om mogla bi u narednom periodu da poskupi, kako je najavio gradonačelnik Dragan Đilas.

Ipak, iz Direkcije za javni prevoz nas uveravaju da do poskupljena ne bi trebalo da dođe u skorije vreme.

Direktor direkcije Željko Đukanović kaže da to prvenstveno zavisi od novca koji je grad spreman da izdvoji za gradski saobraćaj.

"Grad učestvuje sa 57 odsto iz budžeta, a 43 odsto prikupljamo od prodaje karata. To je osnovni uzrok zbog koga se razgovara o podizanju cene karte", kaže Đukanović.

"Cena karte u javnom prevozu za građane najviše zavisi od toga koliko grad može da izdvaja velika sredstva iz budžeta da bi subvencionisao taj prevoz. Zaštitićemo građane koji su socijalno ugroženi i đake, studente, penzionere", navodi Đukanović.

I pored toga što u svetu padaju cene koje su vezane za vrednost nafte, u Srbiji takve tržišne logike nema. Posledica je još veće opterećenje ionako tankog budžeta građana, koji zbog monopola nemaju drugog izbora.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=12&dd=03&nav_category=9&nav_id=331921

------------

nema bezobraznijih ljudi od taksista. mislim oce cene taksi usluga ko da zive u tokiju ili moskvi a ne beogradu . pre mesec dana sam se vozio beogradskim taksijem od banovog brda do merkatora i platio sam voznju 750 dinara sto je krajnje bezobrazna cena za relaciju ne duzu od 6-7 km . za te pare mogu recimo ceo dan da se vozim u kraljevu taksijem . i to im je malo pa traze nove vece cene i ako nafta je nikad jeftinija :thumbdown:

ja se stvarno cudim vama iz beograda kako prezivljavate sa ovolikim neverovatnom cenama usluga :thumbdown:
 
Haha...ne pada mi na pamet da ulazim u taxi i da pomažem time retardima da otplaćuju kredite kojima su sami sebe zakopali.Najbolje taxi mušterije u BG-u su uglavnom žene,pošto im gradski prevoz smeta i smrdi.
A što se tiče Đilasa,on se podizanjem cena gradskog prevoza odužuje Gljivici,čiji je aparatčik trenutno direktor GSP-a.
 
u egiptu sam placao 500 din voznju u najskupljem mestu u njihovoj drzavi za relaciju od 20 km , a po novoj beogradskoj tarifi ta bi me jedna voznja kostala u beogradu 5000 din ....

stvarno ovi ljudi nemaju ni malo obraza. ponasaju se ko da je prosecna plata u drzavu 3800 a ne 380 evra.

taksisti se zayebali sa olakim uzimanjem kredita pa bi sad to sto su oni pogresili da prevale na ledja potrosaca. da gradjani placaju njihovu lakomost i njihove greske.
 
Evo jos jednog zabavnog primera iz srpskog zivota - mada su ostro pale cene nafte, sto se sad odrazava i na maloprodajnu cenu, beogradski taksisti traze povecanje cena za sedam posto.

Ono, jeste da su im sad troskovi dosta manji, ali nam Aleksandar Bijelic iz Zutog Taksija objasnjava da je skok cena opravdan -

Mnogi taksisti su uzeli kredite koji su od 200 do 300 evra. Zbog kursa evra, sada taksista mora da plaća enormno veću ratu.

Isto vazi i za cene karata u GSP. Posle ovog nicim izazvanog pojeftinjenja goriva odmah sledi odlucni odgovor naseg gradonacelnika:

i vožnja GSP-om mogla bi u narednom periodu da poskupi, kako je najavio gradonačelnik Dragan Đilas.

Ja ne znam da li je ovo jos nekome smesno, ali ja sam se zacenio od smeha ovde kad sam procitao onog taksistu da se zali da ima kredit pa mu je tesko i treba ga razumeti.

Koji smo mi veseljaci, Boze Boze.
 
Beogradski taksisti su najgori taksisti u Evropi. Nekulturni, nevaspitani, nadmeni, nepošteni i pokvareni do te mere da im je jedini cilj da oderu mušteriju (čast izuzecima koji su toliko retki da se i ne vide)... Posebno je gadna ona banda koja vršlja oko aerodroma i autobuske i železničke stanice.

koliko sam samo cuo prica o tome kako su nekoga i negde izvacarili taksisti oko stajge i zeleznicke ili mu uzeli sto evra za voznju od aerodroma do centra.

i deluju kao organizovana kriminalna grupa , jer ako vas taksista odere pa se vi ne daj boze bunite i necete da platite toliki racun on odma zove ostale clanove svoje bande da dodju na lice mesta i da vam grupno zaprete lomljenjem kostiju u slucaju da odbijete da platite ceo racun.
 
Taksisti su najgori ljudi odvajkada............ubeddljivo gori od svi.....da ne kazem cast izuzecima kojih nema ni 1%

znas kako.

taksisti u manjim mestima su ok ljudi, posteni i casni . jedino su u beogradu taksisti zlo

a znas zasto

zato sto u manjem mestu ne prolazi vacarenje i lopovluk. zeznes nekog , on ce to odmah da isprica svima i niko se vise nece voziti tvojim taksijem.

taj taksista koji je hteo to da radi u nekom manjem mestu on je odavno otisao za beograd.

recimo kad sam se vozio taksijem od banovog brda do merkatora vozio me je taksista iz ivanjice.

u ivanjici bi on mogao samo da sanja te pare a kamoli da pomisli nekog da odere.


dok u beogradu mozes da vacaris koliko oces - grad je prevelik i niko ti nista ne moze.
 
znas kako.

taksisti u manjim mestima su ok ljudi, posteni i casni . jedino su u beogradu taksisti zlo

a znas zasto

zato sto u manjem mestu ne prolazi vacarenje i lopovluk. zeznes nekog , on ce to odmah da isprica svima i niko se vise nece voziti tvojim taksijem.

dok u beogradu mozes da vacaris koliko oces - grad je prevelik i niko ti nista ne moze.

U pravu si.

to se za taksiste zna.jos i to sto su spremni ama bas na sve vrste prevara radi neke sice a i sto znam licno sta rade taksiste..........ma katastrofa.

Meni su u zrenjaninu naplacivali 100 dinara vozikanje po citavom gradu i oko njega,a u bg kad sednem samo gledam kako mi kucka iza volana na ono dugmence...........i svakog 2 provalim za to.
 
Beogradski taksisti su najgori taksisti u Evropi. Nekulturni, nevaspitani, nadmeni, nepošteni i pokvareni do te mere da im je jedini cilj da oderu mušteriju (čast izuzecima koji su toliko retki da se i ne vide)... Posebno je gadna ona banda koja vršlja oko aerodroma i autobuske i železničke stanice.

koliko sam samo cuo prica o tome kako su nekoga i negde izvacarili taksisti oko stajge i zeleznicke ili mu uzeli sto evra za voznju od aerodroma do centra.

i deluju kao organizovana kriminalna grupa , jer ako vas taksista odere pa se vi ne daj boze bunite i necete da platite toliki racun on odma zove ostale clanove svoje bande da dodju na lice mesta i da vam grupno zaprete lomljenjem kostiju u slucaju da odbijete da platite ceo racun.
To je sto posto tačno i još jedan dokaz da gradska vlada i policija ne rade ništa.Umesto da reaguju oduzimanjem dozvola,konfiskacijom vozila i hapšenjem oni dozvoljavaju ovaj vid kriminala u gradu.
 
Beogradski taksisti su najgori taksisti u Evropi. Nekulturni, nevaspitani, nadmeni, nepošteni i pokvareni do te mere da im je jedini cilj da oderu mušteriju (čast izuzecima koji su toliko retki da se i ne vide)... Posebno je gadna ona banda koja vršlja oko aerodroma i autobuske i železničke stanice.

koliko sam samo cuo prica o tome kako su nekoga i negde izvacarili taksisti oko stajge i zeleznicke ili mu uzeli sto evra za voznju od aerodroma do centra.

i deluju kao organizovana kriminalna grupa , jer ako vas taksista odere pa se vi ne daj boze bunite i necete da platite toliki racun on odma zove ostale clanove svoje bande da dodju na lice mesta i da vam grupno zaprete lomljenjem kostiju u slucaju da odbijete da platite ceo racun.

:eek: :eek: :eek:
Ebote, šta su to tebi radili?

Daleko od toga da su taksisti cvećke, ali odvadi malo, kume, pretera ga....:roll:
 

Back
Top