promene na kozi lica

mrva

Početnik
Poruka
2
imam problem sa neravnomernim tamnenjem koze na licu od prosle godine. na celu mi je izasla nepravilna fleka tamnija od ostatka lice. pre par dana sam bila u solarijumu i konstatovala da mi i predeo iznad gornje usne tamni jace i izgleda kao da sam zalepila flaster iznad usne. bila sam kod dermatologa zbog fleke na celu misleci da nije pigmentacija. na svu srecu nije. nismo ustanovili razlog projavljivanja fleke. dao mi je neku kremu koja se pravi u apoteci, nema nikakvih promena na bolje ili gore. objasnio mi je da takve fleke izlaze zenama koje uzimaju antibebi pilule i idu na sunce /sto nije moj slucaj/ i da se mogu izbeliti, ali za to treba cekati oktobar/novembar.
posto ide lepo vreme sa dosta suncanih perioda interesuje sta da li mogu na neki nacin da se zastitim od sarenog lica. radim javni posao gde je bitan i taj vizuelni utisak,ali mene vise brine moja koza i te promene ciji uzrok ne znam. sta mi savetujete?
 
meni su se slicne fleke javile proslog leta,dermatolog mi je preporucio kremu FADE OUT koja je ublazila simptome ali ne potpuno.Inace mnogi su proslog leta dobili te fleke ,to je od sunca i nije nimalo naivno....
 
hvala svima na odgovoru. na zalost, u poslednje vreme mi se koza pocela nekako skupljati od kreme koju mi je prepisao dermatolog /podseca formom na iblju krljust/ tako da sam istu prestala upotrebljavati.cekam da se vrati sa odmora da bi se konsultovala sa njim. solarijum mi ne pada na pamet. da li neko zna o kakvim se to flekama radi i nesto vise o mogucnosti "izlecenja" ili vremenskom trajanju?
 
molim vas za pomoc,od moje setre sin asu nedavno razbojnici pretukli na ulici zbog novca ,medjutim plave sljive kako mi to kazemo oko ociju su se povukle ali mu je oko jednog oka koza ostala tamnija i to je vidljivi ,dali ima pomoci da se to skloni sa nekom kremom ili bilo cime mlad je i to j eruzno za videti.Hvala vam unapred. Pozdrav iz melburna od Sandre
 
Сандра, модрице умеју дуго да пролазе.
Такође, ако је и даље тамнија кожа, не би било лоше да оде да га прегледа хирург да случајно није заостао неки хематом. ;)
 

Back
Top