19. vijek crno na bijelo: Crnogorci kazu sto su po vjeri, a sto po narodnosi

''Crnogorac'' smorio si...idi leci komplekse i frustracije negde drugde...recimo na nekom hrvatskom forumu, sad ste braca, pa tamo zajedno hranite duse do mile volje...ovde nista ne postizes sem eventualnog ismejavanja od strane drugih...e ali ''nepobitni dokaz''...heheheheh

Jel to citiras istog onog kralja Nikolu...

Онамо, 'намо... за брда она,

говоре да је разорен двор
мојега цара; онамо веле,
био је негда јуначки збор.

Онамо, 'намо... да виђу Призрен!
Та то је моје - дома ћу доћ'!
Старина мила тамо ме зове,
ту морам једном оружан поћ'.

Онамо, 'намо... са развалина
дворова царских врагу ћу рећ':
"С огњишта милог бјежи ми, куго,
зајам ти морам враћати већ'!"

Онамо, 'намо... за брда она
казују да је зелени гај
под ким се дижу Дечани свети:
молитва у њих присваја рај.

Онамо, 'намо... за брда она,
ђе небо плаво савија свод;
на српска поља, на поља бојна,
онамо, браћо, спремајмо ход!

Онамо, 'намо... за брда она
погажен коњ'ма кликује Југ:
"У помоћ, ђецо, у помоћ, синци,
светит' ме старца - свет вам је дуг!"

Онамо, 'намо... сабљи за стара
његова ребра да тупим рез
по турским ребрим'; да б'једној раји
њом истом с руку рес'јецам вез!

Онамо, 'намо... за брда она
Милошев, кажу, пребива гроб!
Онамо покој добићу души,
кад Србин више не буде роб.
 
Za sve one koji su sumnjali da su pojmovi "Srbin" i "Turcin" oznacavale nesrbe i neturke pravoslavce i muslimane evo jos jedan nepobitni dokaz:

Klikni

"Turčin" se koristilo posvuda, ali što se tiče "Srbina", nisam zapazio izvan samih srpskih zemalja.

Naravno da su, kada su se u religijskom smislu spominjani "Srbin-Turčin/Muhamedanas-Latin(in)" bili isključivo religiozni, da su označavali druge narode apsolutno nije moguće, jer su pravoslavni Srbi, i to ih povezuje, a muslimani Turci - u konfesionalnom kolektivitetu Osmanlijskog carstva, dok Latini nisu ništa u rimokatoličkom kozmopolitanstvu (tj. nijedan narod). Nekakvo rastakanje na "etnički smisao" i "religijski smisao" nije uopšte moguće, jer se ti pojmovi jednostavno uglavnom preklapaju za osmanske zemlje i period o kojem mi govorimo, ili su isključivo poistovećene (npr. postojalo je poistovećivanje narodnosnog imena sa klasom, konkretno u srednjovjekovnoj monarhiji Srbiji, doduše vrlo rijetko, ali naravno, niko neće reći sada da su Srbi bili socijalni sloj zemljoradnika, a Vlasi stočara - ova dva termina su obavezno uključivali onaj drugi, i praktično domalo da nije moglo ići razdvojeno.

Inače, ako govoriš o Holečekovoj knjizi - kako onda objašnjavaš samokontradiktornost njegovu po tom pitanju?
 
Mislim da se ovde vidi tipican primer coveka koji je srpskog porekla a koji to ne zeli i stidi se toga
i mislim da se ovde jasno vidi koliki uticaj imaju mediji na svakodnevni zivot jednog obicnog coveka

Jos malo pa ce umesto srpskog crnogorci da pricaju crnogorski pa ce i postojati "crnogorska" kultura koja nikad nije bila u vezi sa srpskom( nego su to sigurno greskom nasi zajednicki predci nesto pomesali) pa ce onda da se dogodi ista stvar kao i sa hrvatima
( svaka cast izuzetcima tj. onima koji znaju da su crnogorci srbi i da su to oduvek bili)

dokle god srbin moze da se deli on ce to ciniti i tako sve do jednog dana kada ce svaki srbin biti drzava za sebe :ok:
 
Istina otkrivanja Sparte u istraživanju u XIX veku razbija milion helenskih laži!

Spartanci nisu bili nikakav narod, već socijalni status, sloj stanovništva

jedan od tri sloja stanovništva Sparte! Znači nikakav narod.

Niko se nikada nije izjasnio Spartancem u etničkom smislu, već samo u statusnom!!!

Leonidas_statue1b.jpg


Spartanski kralj Leonida, nikakav kralj Spartanaca u etničkom smislu, već Spartijata!!!

Vilijam Golding i Lisle Bowles su, prilikom prevođenja Leonidinog zaveta, bili pod žestokim uticajem velikogrkohegemonističke propagande preveli "Spartanci",

Go tell the Spartans, thou who passest by,
That here, obedient to their laws, we lie.

Stranger, tell the Spartans that we behaved
as they would wish us to, and are buried here.

ali ova slika otkriva milion helenskih laži!!! OGROMNA EKSKLUZIVA

Thermopiles_memorial_epitaph.jpg


Ovde vrlo jasno vidimo punu istinu koja se krije iza velikohelenističkog šovinizma, i antipeloponestva:

Ὦ ξεῖν', ἀγγέλλειν Λακεδαιμονίοις ὅτι τῇδε
κείμεθα, τοῖς κείνων ῥήμασι πειθόμενοι.

Pravi prevod glasi: "Prijatelju, reci Lakademonjanima.." zato što Spartanci ne postoje kao narod, niti su ikada postojali! Leonida Spartanac! Sve je ovo delo Joanesa Metaxesa i njegove propagande koja je započeta 1936. godine!

Spartanci su bili LAKONCI, što je etnicitet. PELAZGI - LAKONCI su drevan narod koji je tu bio pre GRČKE AGRESIJE i paljenja izvršenog od strane varvarskih DORACA.
 
Ali, moram priznat', kada sam pročitao ovo - umro sam od smeha.

I za Vuka Vrčevića Srbin je vjerski pojam, obraća se Crnogorcu Stevanu Perkovu Vukotiću sa "brate srbine", a zatim ga pita što govore nacionalni Crnogorci!

attachment.php


I onda ovo falsifikovanje "Dubrovnik"-a smanjivanjem slova "s" iz velikog u malo iz očitih razloga... :hahaha:
 
Mislim da se ovde vidi tipican primer coveka koji je srpskog porekla a koji to ne zeli i stidi se toga
i mislim da se ovde jasno vidi koliki uticaj imaju mediji na svakodnevni zivot jednog obicnog coveka

Jos malo pa ce umesto srpskog crnogorci da pricaju crnogorski pa ce i postojati "crnogorska" kultura koja nikad nije bila u vezi sa srpskom( nego su to sigurno greskom nasi zajednicki predci nesto pomesali) pa ce onda da se dogodi ista stvar kao i sa hrvatima
( svaka cast izuzetcima tj. onima koji znaju da su crnogorci srbi i da su to oduvek bili)
Tačno.
Ali imam i neke opaske:
-Šta misliš pod "ista stvar s hrvatima"? :think:
-Zašto misliš da su oni koji znaju da su crnogorci Srbi izuzeci? :think:

dokle god srbin moze da se deli on ce to ciniti i tako sve do jednog dana kada ce svaki srbin biti drzava za sebe :ok:
Pa, ako su istina teorije a la Deretićeve, to jest, da su amebe od Srba naučile kako se deliti, onda, nije ni čudo.
Ipak, ja mislim da glavni problem naš nisu "podele" i "nesloga", već nešto drugo, nedostatak istrajnosti, temeljnosti, (E, tu, stvarno, čast izuzecima). I , naravno, sve generalizacije su u principu pogrešne, ali, eto, radi pojednostavljivanja...
 
Za sve one koji su sumnjali da su pojmovi "Srbin" i "Turcin" oznacavale nesrbe i neturke pravoslavce i muslimane evo jos jedan nepobitni dokaz:

Klikni

crnogorci nisu srbi i to uspijesno dokazujete.politikom, natpisima protiv srba i raznim drugim glupostima.mislim da se vecina ovdje slaze da ste dosli sa marsa
 
Tačno.
-Šta misliš pod "ista stvar s hrvatima"? :think:


Ja mislim da je 80% stanovnistva hrvatske srpskog porekla ( sem onog dela mislim da je u okolini zagreba koji sebe moze nazvati cistokrvnim hrvatima, koji su inace avarskog porekla)
bar tako ja mislim po mojim ubedjenjima i ako se nevaram
I sada kada covek srpskog porekla pokusa da objasni obicnom hrvatu da je on srbin on ga naravno napsuje zbog ciste mrznje prema nama srbima
i mislim da ce se isti primer jednog dana desiti i sa crnogorcima ako ovako nastavimo

-Zašto misliš da su oni koji znaju da su crnogorci Srbi izuzeci? :think:

Zato sto se svake godine broj ljudi koji misle da crna gora nema nikakve srodnosti sa srbijom povecava usled velike propagande sa zapada zato mislim da je izuzetak svaki crnogorac koji misli drugacije nego sto mu zapadnjaci diktiraju
 
Ja mislim da je 80% stanovnistva hrvatske srpskog porekla ( sem onog dela mislim da je u okolini zagreba koji sebe moze nazvati cistokrvnim hrvatima, koji su inace avarskog porekla)
bar tako ja mislim po mojim ubedjenjima i ako se nevaram
I sada kada covek srpskog porekla pokusa da objasni obicnom hrvatu da je on srbin on ga naravno napsuje zbog ciste mrznje prema nama srbima
i mislim da ce se isti primer jednog dana desiti i sa crnogorcima ako ovako nastavimo
Joj, ti si prevazišao i mog dedu, koj i je, premda dr nauka, nadasve inteligentan i čestit čovek, tvrdio da su Hrvati poreklom nekakvi, to se dobro sećam, "Kutrigurski Huni" ;)
Tačno, velik deo današnjih stanovnika Hrvatske, pa i Hrvata jeste srpskog porekla. Ali (opet to "ali", malo , a tako veliko), ono što ja stalno pitam: kakav je PRAKTIČAN ZNAČAJ toga, kad više povratka nema? Oni se već generacijama osećaju Hrvatima, i svaki pokušaj da ih ubediš u suprotno, silom naročito, završava se tragično, besmislen je i nepotreban. Mi treba već jednom da se pomirimo s tom činjenicom, inače, teško nama, upadaćemo u nove nesreće i nesporazume, povoditi se za nerealnim pričama...

Inače, ja ne mislim da su oni niti Avari niti Huni, nego jedno od južnoslovenskih plemena (to, što ih vizantijski izvori ne razlikuju od Srba je, opet, posebna priča, i ne dokazuje da oni to stvarno i nisu). Znači, mi smo dva naroda. Vrlo srodna i bliska, ali, dva, ma koliko malo njih bilo, nastala iz dva južnoslovenska plemena. Treće su Slovenci. Svi ostali "narodi" i "nacije" na ovom području su doista kasnije izmišljeni.
Zato sto se svake godine broj ljudi koji misle da crna gora nema nikakve srodnosti sa srbijom povecava usled velike propagande sa zapada zato mislim da je izuzetak svaki crnogorac koji misli drugacije nego sto mu zapadnjaci diktiraju
Precenjuješ taj spoljni faktor, glavna propaganda je iznutra. Nešto manja, u ranije vreme, ali glavna i presudna krenula je od strane Titovog režima, kad je i formalno izmišljena "crnogorska nacija", Milo je samo nastavio tu politiku. Ali, ne znam odakle ti utisak da njih ima više. U stvari, da, to i jeste samo utisak, oni hoće da tako izgleda. Državna mašinerija i propaganda je moćna, ali i pored svega, to je manjina, većina se i dalje, bogu hvala, oseća Srbima. A, da bude naizgled i paradoksalno, i neki koji se osećaju Crnogorcima, istovremeno se i dalje osećaju i Srbima, a pogotovo mali broj podržava tzv. "CPC". Sem toga, i deo onih koji su za nezavisnu CG kao državu, istovremeno su se itekako osećali Srbima, neki to tamo doživljavaju kao odvojene stvari. Pa, i kroz istoriju - kralj Nikola je u stvari bio za nezavisnu CG, (normalno, nije mu se davala vlast), ali istovremeno bio i veliki Srbin. Znači, stvar je složena, i treba je osmotriti sa svih strana.
 
Istina otkrivanja Sparte u istraživanju u XIX veku razbija milion helenskih laži!

Spartanci nisu bili nikakav narod, već socijalni status, sloj stanovništva

jedan od tri sloja stanovništva Sparte! Znači nikakav narod.

Niko se nikada nije izjasnio Spartancem u etničkom smislu, već samo u statusnom!!!

Leonidas_statue1b.jpg


Spartanski kralj Leonida, nikakav kralj Spartanaca u etničkom smislu, već Spartijata!!!

Vilijam Golding i Lisle Bowles su, prilikom prevođenja Leonidinog zaveta, bili pod žestokim uticajem velikogrkohegemonističke propagande preveli "Spartanci",





ali ova slika otkriva milion helenskih laži!!! OGROMNA EKSKLUZIVA

Thermopiles_memorial_epitaph.jpg


Ovde vrlo jasno vidimo punu istinu koja se krije iza velikohelenističkog šovinizma, i antipeloponestva:



Pravi prevod glasi: "Prijatelju, reci Lakademonjanima.." zato što Spartanci ne postoje kao narod, niti su ikada postojali! Leonida Spartanac! Sve je ovo delo Joanesa Metaxesa i njegove propagande koja je započeta 1936. godine!

Spartanci su bili LAKONCI, što je etnicitet. PELAZGI - LAKONCI su drevan narod koji je tu bio pre GRČKE AGRESIJE i paljenja izvršenog od strane varvarskih DORACA.

I po ovome mozemo zakljuciti da su spartanci ustvari Srbi koji su zalutali sa bliskog istoka:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Za sve one koji su sumnjali da su pojmovi "Srbin" i "Turcin" oznacavale nesrbe i neturke pravoslavce i muslimane evo jos jedan nepobitni dokaz:

Klikni

Da ti ja kazem nesto za Crnogorce... Okupirali ste Beograd. Skolstvo ti je cist primer - Sve studenske domove... Ima vas oko 10 000 koji studiraju na teret bidzeta republike Srbije...
Nije mi krivo sto su zauzeli nekom Srpskom jadniku mesto u domu, sto ste se izjasnili da ste druga drzava i sto ste se "Izborili" za to...
Krivo mi je sto ove nase budale ne rade isto sto i vi radite u Pg. Sto deo para koje dajem za porez, ide ovim 10 000 Crnogorcima, koji su stranci. A znamo da svi mi placamo poreze...Ako smo mi za vas stranci, onda ste i vi za nas.
 
Možemo i analizu redom...na stranu što skoro niko tu nije ni Crnogorac (osim Vuka Vrčevića, čija izjava ustvari govori o tzv. "Srpstvu" Crnogoraca, samo neko očigledno ne zna da čita, kao što se gore vidi), evo izvora od Josifa Holačeka (podvući - iz druge ruke).

holecsekmq1.png


Obratiti pažnju šta piše na c(ij)eloj stranici.
 

Back
Top