Sta sve ljudima nece zasmetati...

bella_

Zainteresovan član
Poruka
169
Nakon sto sam mesece provela trazeci nekog da mi napravi kucicu za psa za iole pristojne pare i nakon sto sam tog nekog i nasla, taman kad se psi smestise i kad na zahtev komsinice napravismo jos jednu, docekalo me fino obavestenje od predsednika kucnog saveta. Odrzace se SASTANAK SKUPSTINE STANARA povodom te dve kucice koje se nalaze uz samu zgradu, pod mojim prozorom. Da, dobro ste procitali. Ljudi nemaju pametnija posla u zivotu nego da sastance povodom dve kucice koji btw nikom ne smetaju, nikom nisu na putu, ciste su, psi nikog ne diraju itd da ne objasnjavam kad sve znate. Nakon pocetnog soka odlucih-idem na taj jos nezakazani sastanak ako nista drugo a onda bar da upoznam mrzitelje iz moje zgrade da znam za koga da zovem policiju kad lete petarde kako psi zalaju.
Inace, da me obavesti u sastanku je dosao predsednik, niko od tih bolesnika nije meni rekao ni rec da bilo sta smeta(iako nisam ni sumnjala da takvi postoje). Kukavicki. Predsedniku ne smetaju kako kaze, al red je da se dogovorimo. O cemu da se dogovaramo?:dontunderstand: Kucice su tu i mogu da ih sklanjaju samo preko mene mrtve. A i vezane su lancima:mrgreen:

Nisam ni sigurna sta sam ovim htela da kazem, osim da vas jos jednom upoznam sa idiotlukom nasih dragih komsija.

A da... Vec sam razradila strategiju govora i ponasanja na sastanku mada sumnjam da cu doci do izrazaja od besne mase... Ipak, svaki savet je dobrodosao, kako pokoriti mrzitelje...
:dash:
 
MTF. ne hoce budale da zive u idili, uvek im nesto smeta ako to nisu kucovi , onda je to, ves koji se susi na terasi , glasno hodanje , komsije koje se seksaju.. a njima ne prijavlju ... sta da radis pa ako imas neke inside varijante o njima, nelegalne aktivnosti mahinacije predsednika kucnog saveta i slicno bilo bi zgodno da to pomenes..

Usput , upozorio bi te da takvi likovi pogotovo ako su neki zadrti penzioneri znaju vrlo kukavcki i podlo da igraju pa moze da se zadesi da ti otruju kucove ili nesto slicno...
 
Pa to je ono, oko zgrade je gomila djubreta, ne smeta im sto je oluk busan i curi na sve strane, ne smeta im fasada koja se raspada, ne smetaju PACOVI koji trce oko. Nista ne smeta samo kucice smetaju:dash:

Mene najvise i plasi da ne urade psima nesto, zato sam izmedju ostalog i napravila te kucice jer su ih inace dok su mirno lezali gadjali kojecime sa prozora, bacaju petarde na njih kad laju itd. Ja ih stalno smirujem s prozora da ne laju al pobogu to su psi moraju da laju ponekad! Inace desavalo se u par navrata da ti isti psi sacuvaju kola sa parkinga tih istih mrzitelja jer se cesto desavaju kradje pa cim psi nesto cuju trce dole na parking i teraju nezvane posetitelje. Al objasni ti to histericnim pacijentima:roll:
 
E ovako. Ja zivim blizu grada i mozemo drzati zivotinje. Jednog dana dodje moj komsija i kaze nam da zakoljemo pijetla, jer mu smeta. Mi tako i uradimo, bilo nam ga zao jer je imao smrtni slucaj. Nakon nekog vremena kupimo ovcu za klanje koju cemo drzati 4-5 dana. Pozalio se i na nju i mi smo se i nje rijesili.Poslije ja sebi nabavim neko stene. Pocne se on zaliti i na njega. Ja se nisam htjela rijesiti psa. Onda mi je on poceo slati nekakvu babu da me ona upozori da se rjesavam psa, inace ce ga on otrovati.I nakon kratkog vremena moj pas crkne.Ja sam se na to pozalila nekom drugom komsiji i ovaj je kad se napio pitao njega sto mi otrova psa. Ispala je citava guzva oko toga, te nije on prijetio da ce ga otrovati, a baba kaze da nije prenosila nikakve poruke.Puko mi je film. Pocela sam se raspitivati u komsiluku ima li ko psa koji stalno laje. Jos istog dana nasla sam takvog.I mene je nervirao,ali podnosila sam ga samo radi komsija.
 
Ljudi su cudna "stoka"...
Moja komsinica koja je kao bila jako dobra sa mojim suprugom pre nego smo se uzeli,skoro pa druga majka,kao i sa mnom kada sam dosla,sada prolazi pored mene i nece da se javi zato sto joj smetaju moja deca koja se igraju u stanu od 30 kvm.Smeta joj moj klima uredjaj.Smeta joj sto ja spavam do 9.Smeta joj...Mislim sta da ti kazem...Nije ni cudno sto oce da ti oteraju kuce a nisu ni svesni koliko im one mogu znaciti...
 
budi fina...objasni....sve lepo...ako stoka nastavi da histerishe,prohisterisi i ti i napravi bolesnu facu ko psihopata i zapreti...da vidis kako ce da se sloze da kucice budu tu gde su
:lol:
nisam lichno probala ovu strategiju,ali neke devojke jesu i uspelo im je... :mrgreen:
 
@ bella please pazi sta radis , jer kao sto sam vec napisao vrlo lako moze da ti se desi da ti otruju kucove. imao sam slican faktor sa mojim kucovom dok sam bio klinac , jedan komsija mi se bunio zato sto su mu deca dobijala tikove kada su prolazila pored dvorista jer je bio ogroman...a ustvari deca su dobijala tikove jer su gadjali mog dobija kada god bi dosao do ograde da se mazi a on bio ogromno razmazeno stene i svakom ko je prolazio pored dvorista davao ledja da se mazi... a deca mrzitelji nauceni od roditelja zezali ga pa ga gadjali kamencicma o ovaj to zapamtio i lajao stalno na njih i to samo na njih a ujeo nikada nikog nije.

i tako vidim jednom tog komsiju kako nosi neku hranu i stavlja u dvoriste , izadjem napolje i vidim ono riblje kosti :*( uzmem na vreme to i odem kupim na ulici dve litre benzina i polijem mu auto, nakon toga ga pozovem i kazem mu da ako mi psa udari grom,pregazi auto, otruje se od vode ili mu se desi bilo kakve prirodna nesreca i ne ugine od starosti ima da mu radi sibica preko onog benzina.. zove on tako pandure.. i bidne problema ali sam imao 14 godina tada :) a i tehnicki nisam nista uradio.. hmm posle sam bio u super odnosima sa tim komsijom cudo jedno, cak mi govorio kako treba da se mi komsije cuvamo a ne da se kacimo itd.

ne kazem ti da treba isto da uradis ali navedi da ako se nesto desi imas da kupis kamion balege i da istovaris u hodnik kao znak odmazde :)
 
Hm.Imala sam slican slucaj prosle godine.U parku sa jedne strane zgrade imamo nasu Zujku, a u onom sa druge strane smo do skoro imali Zucu ( vise ne obitava u parku jer je usvojila moja luda drugarica kucko-mackarka ).I tako na Zucinoj kucici osvane resenje komunalne inspekcije opstine Novi Beograd o rusenju nelegalnog objekta sirine 80cm a duzine 1m.Vece resenje nego kucica.Vec pomenuta drugarica sa jos nekoliko animal craizy ljudi i ja napravimo takvu buku da se pusilo.Prvo skupimo gomilu potpisa stanara da im kucica ne smeta,posaljemo pismo predsedniku opstine a ja nazovem Beogradsku hroniku.Ljudi dodju,snime,umru od smeha cime se komunalna bavi.Dodje novinar politike i napise pricu o psu koji uskoro postaje beskucnik.Citava guzva.Na kraju nam stoka srusi obe kucice.I sta?Mi napravimo jos bolje.Jeste da nas je pobedila administracija ali su alkosi koji obitavaju u mom parku i stite pse svojim zivotom preneli poruku da znamo ko je prijavio te da ako slucajno to uradi opet,ili pomisli na nesto jos gore, bolje da se seli ili ne ostaje ziv.Poenta je da ce takvih budala biti uvek.Ja imam 3 psa i 7 macaka.Prosle godine je osvanulo anonimno pismo da ne smem po zakonu da ih uvodim u lift ( odgovor im je bio da se moje macke jako boje lifta te u njega i ne ulaze ),pre par dana da pod hitno svedem brojku na 1 psa i 1 macku( mama mi nije dala da ostavim odgovor na ovo jer mozeete misliti sta sam imala na umu).Verujem da vec znas ko je baksuz u tvojoj zgradi.Idi na sastanak,budi fina ali kako sto rece Tsuymish,ako to ne uspe samo zapreti da pokusaju li nesto ti ne odgovaras za svoje postupke te se lepo pozovi na zakon i javno prozovi one sto bacaju djubre kroz prozor,vrse nuzdu po ulazu ( kod mene ima i takvih ),urlaju u gluvo doba... I reci im da gledaju svoja posla.
 
Pokušaj najpre lepim, ako uopšte budu želeli da te saslušaju! Objasni im da ti psi imaju svoje zakonsko pravo da budu tu jer su prošli trijažu ( dok se za mnoge od njih to ne može reći).Zatim, od prednosti iznesi da će vas oni štititi od čopora drugih pasa koje je realno očekivati, a među njima ne malo opasnih i besnih, da će se smanjti broj glodara, pa i mačaka.
Ako ti ovo ne uspe, reci da ti je mnogo žao što ste niste razumeli ali da nemaš izbora, jer kućice sa psima ostaju! Nemoj ni tada porušiti sve mostove već im plastično opiši šta će "neko drugi uraditi" ukoliko pokušaju da nedajbože uklone kućice ili još gore dirnu u pse! Kaži da ćeš dovesti televiziju da snima, kao i sva moguća udruženja u kojima nisu baš normalni i jedva čekaju da naprave haos!
 
Pa to je ono, oko zgrade je gomila djubreta, ne smeta im sto je oluk busan i curi na sve strane, ne smeta im fasada koja se raspada, ne smetaju PACOVI koji trce oko. Nista ne smeta samo kucice smetaju:dash:

Mene najvise i plasi da ne urade psima nesto, zato sam izmedju ostalog i napravila te kucice jer su ih inace dok su mirno lezali gadjali kojecime sa prozora, bacaju petarde na njih kad laju itd. Ja ih stalno smirujem s prozora da ne laju al pobogu to su psi moraju da laju ponekad! Inace desavalo se u par navrata da ti isti psi sacuvaju kola sa parkinga tih istih mrzitelja jer se cesto desavaju kradje pa cim psi nesto cuju trce dole na parking i teraju nezvane posetitelje. Al objasni ti to histericnim pacijentima:roll:

Pošalji roditelje i na to se pozovite-da od tih pasa nema nikakve štete, samo može da bude koristi. Kad je kod moje zgrade bilo 10 pasa, nije bilo mačaka. Onda su pozvali šnitere, ostala su 3 psa, namnožile se mačke i sad im mačke smetaju-pun podrum buva! :roll: Inače, ja sa pola starog komšiluka ne govorim zato što su životinje koje su gledale svoja posla gađali kamenjem, mene prozivali što sam im povremeno iznosila hranu i vodu da od nervoze ne bi pocepali mog psa i njihovu decu/unučiće, što sam svaki put kad neko od tih pasa podleti pod auto uskakala sa terapijom...
 
Pozovi se na Strategiju za resavanje problema pasa lutalica na teritoriji grada Beograda. Kazi da su psi sterilisani, vakcinisani i cipovani (ako nisu uradi to) i da su prosavsi tu proceduru i trijazu (dokazano su dobrocudni) postali gradski psi i da kao takvi imaju pravo da budu tu, a da je tvoja duznost kao njihovog staratelja da ih hranis, pojis i da im obezbedis smestaj, tj. skloniste, tj. kucicu.

Objasni im da je to uradjeno o trosku Grada i da Grad stoji iza tih pasa, a da se od gradjana koji ne vole pse ocekuje tolerancija, tj. prihvatanje gradskih pasa jer su oni prelazna faza u resavanju problema.

Ako vidis da te ne shvataju kazi da ces im rado izaci u susret tako sto ces na sledeci sastanak koji se bude ugovorio na tu temu pozvati ljude iz drustva za zastitu zivotinja koji u saradnji sa Gradom rade edukaciju na ovu temu tako sto objasnjavaju gradjanima principe i metode gore pomenute Strategije (ako to bude potrebno ja cu te povezati).

Nemoj mnogo da siris pricu, budi kratka i jasna, ljubazna, ali bez emocija. Da ne zaboravim - najvaznije - ukoliko nema kvoruma nemoj dozvoliti da se sastanak odrzi.
 
Pozovi se na Strategiju za resavanje problema pasa lutalica na teritoriji grada Beograda. Kazi da su psi sterilisani, vakcinisani i cipovani (ako nisu uradi to) i da su prosavsi tu proceduru i trijazu (dokazano su dobrocudni) postali gradski psi i da kao takvi imaju pravo da budu tu, a da je tvoja duznost kao njihovog staratelja da ih hranis, pojis i da im obezbedis smestaj, tj. skloniste, tj. kucicu.

Objasni im da je to uradjeno o trosku Grada i da Grad stoji iza tih pasa, a da se od gradjana koji ne vole pse ocekuje tolerancija, tj. prihvatanje gradskih pasa jer su oni prelazna faza u resavanju problema.

Ako vidis da te ne shvataju kazi da ces im rado izaci u susret tako sto ces na sledeci sastanak koji se bude ugovorio na tu temu pozvati ljude iz drustva za zastitu zivotinja koji u saradnji sa Gradom rade edukaciju na ovu temu tako sto objasnjavaju gradjanima principe i metode gore pomenute Strategije (ako to bude potrebno ja cu te povezati).

Nemoj mnogo da siris pricu, budi kratka i jasna, ljubazna, ali bez emocija. Da ne zaboravim - najvaznije - ukoliko nema kvoruma nemoj dozvoliti da se sastanak odrzi.

EDIT: rokni valerijana kapi! ;) Pomažu garant, ja se brzih dana vraćam na njih!
 
bella please pazi sta radis , jer kao sto sam vec napisao vrlo lako moze da ti se desi da ti otruju kucove.

Znam, upravo zato i ne zelim da nastupim agresivno(a jako bih zelela jer su mi se vise smucili) vec da kulturno i civilizovano objasnim, iako sam unapred prilicno sigurna u neuspeh takvog metoda, al ajde.

Hm.Imala sam slican slucaj prosle godine.U parku sa jedne strane zgrade imamo nasu Zujku, a u onom sa druge strane smo do skoro imali Zucu ( vise ne obitava u parku jer je usvojila moja luda drugarica kucko-mackarka ).I tako na Zucinoj kucici osvane resenje komunalne inspekcije opstine Novi Beograd o rusenju nelegalnog objekta sirine 80cm a duzine 1m.Vece resenje nego kucica.Vec pomenuta drugarica sa jos nekoliko animal craizy ljudi i ja napravimo takvu buku da se pusilo.Prvo skupimo gomilu potpisa stanara da im kucica ne smeta,posaljemo pismo predsedniku opstine a ja nazovem Beogradsku hroniku.Ljudi dodju,snime,umru od smeha cime se komunalna bavi.Dodje novinar politike i napise pricu o psu koji uskoro postaje beskucnik.Citava guzva.Na kraju nam stoka srusi obe kucice.I sta?Mi napravimo jos bolje.Jeste da nas je pobedila administracija ali su alkosi koji obitavaju u mom parku i stite pse svojim zivotom preneli poruku da znamo ko je prijavio te da ako slucajno to uradi opet,ili pomisli na nesto jos gore, bolje da se seli ili ne ostaje ziv.Poenta je da ce takvih budala biti uvek.Ja imam 3 psa i 7 macaka.Prosle godine je osvanulo anonimno pismo da ne smem po zakonu da ih uvodim u lift ( odgovor im je bio da se moje macke jako boje lifta te u njega i ne ulaze ),pre par dana da pod hitno svedem brojku na 1 psa i 1 macku( mama mi nije dala da ostavim odgovor na ovo jer mozeete misliti sta sam imala na umu).Verujem da vec znas ko je baksuz u tvojoj zgradi.Idi na sastanak,budi fina ali kako sto rece Tsuymish,ako to ne uspe samo zapreti da pokusaju li nesto ti ne odgovaras za svoje postupke te se lepo pozovi na zakon i javno prozovi one sto bacaju djubre kroz prozor,vrse nuzdu po ulazu ( kod mene ima i takvih ),urlaju u gluvo doba... I reci im da gledaju svoja posla.

Gledala sam to na tv-u:hahaha: Tad nisam mogla da verujem da je neko bio toliko opsednut da je otisao u opstinu i baktao se time da se kucica srusi. Sad vise nisam uopste zacudjena. Onos to ja vidim kao jedino resenje ovoga je i ono koje je trenutno neostvarivo-pozvati nekoliko bildera sa kajlama na taj sastanak. Medjutim, ovde nema ljudi spremnih na akciju. Te kucice sam narucila u dogovoru sa joj 2 stanara medjutim oni nemaju nameru da dodju na taj sastanak "jer nece da se zameraju". Niti ja poznajem nekog opasnog tipa koji bi dosao i mrko ih pogledao.

Inače, ja sa pola starog komšiluka ne govorim zato što su životinje koje su gledale svoja posla gađali kamenjem, mene prozivali što sam im povremeno iznosila hranu i vodu da od nervoze ne bi pocepali mog psa i njihovu decu/unučiće, što sam svaki put kad neko od tih pasa podleti pod auto uskakala sa terapijom...

Ovo mi je tako poznato:roll: Ljudima kao da smeta sto nekome pomazemo a nikoga ne ugrozavamo:dontunderstand:

Pokušaj najpre lepim, ako uopšte budu želeli da te saslušaju! Objasni im da ti psi imaju svoje zakonsko pravo da budu tu jer su prošli trijažu ( dok se za mnoge od njih to ne može reći).Zatim, od prednosti iznesi da će vas oni štititi od čopora drugih pasa koje je realno očekivati, a među njima ne malo opasnih i besnih, da će se smanjti broj glodara, pa i mačaka.
Ako ti ovo ne uspe, reci da ti je mnogo žao što ste niste razumeli ali da nemaš izbora, jer kućice sa psima ostaju! Nemoj ni tada porušiti sve mostove već im plastično opiši šta će "neko drugi uraditi" ukoliko pokušaju da nedajbože uklone kućice ili još gore dirnu u pse! Kaži da ćeš dovesti televiziju da snima, kao i sva moguća udruženja u kojima nisu baš normalni i jedva čekaju da naprave haos!

Pozovi se na Strategiju za resavanje problema pasa lutalica na teritoriji grada Beograda. Kazi da su psi sterilisani, vakcinisani i cipovani (ako nisu uradi to) i da su prosavsi tu proceduru i trijazu (dokazano su dobrocudni) postali gradski psi i da kao takvi imaju pravo da budu tu, a da je tvoja duznost kao njihovog staratelja da ih hranis, pojis i da im obezbedis smestaj, tj. skloniste, tj. kucicu.

Objasni im da je to uradjeno o trosku Grada i da Grad stoji iza tih pasa, a da se od gradjana koji ne vole pse ocekuje tolerancija, tj. prihvatanje gradskih pasa jer su oni prelazna faza u resavanju problema.

Ako vidis da te ne shvataju kazi da ces im rado izaci u susret tako sto ces na sledeci sastanak koji se bude ugovorio na tu temu pozvati ljude iz drustva za zastitu zivotinja koji u saradnji sa Gradom rade edukaciju na ovu temu tako sto objasnjavaju gradjanima principe i metode gore pomenute Strategije (ako to bude potrebno ja cu te povezati).

Nemoj mnogo da siris pricu, budi kratka i jasna, ljubazna, ali bez emocija. Da ne zaboravim - najvaznije - ukoliko nema kvoruma nemoj dozvoliti da se sastanak odrzi.

Da, to pozivanje na zakon sam i imala u vidu, hvala sto ste mi malo blize objasnili situaciju s kojom iskreno i nisam bila upoznata. Inace 2 od 3 psa su sterilisana i cipovana, muzjak nije al ga svi iole normalni ljudi obozavaju jer je totalno razmazen pas:) Ovo za strategiju je odlicno:super: Zaista postoje ljudi koji vrse edukaciju?
 
Zaista postoje ljudi koji vrse edukaciju?

Da, to su ljudi koji idu na teren kada su u pitanju takve osetljive situacije kao kod tebe, kada je potrebno razgovarati sa gradjanima i objasniti im Strategiju, zakon i sve sto ih interesuje u vezi toga, objasniti im da ti psi nisu tvoj hir nego potreba, a da si ti staratelj koji mora da brine o njima. Eto, dva su sterilisana i ti mozes da se pozoves na Strategiju. Ako ne mozes sama da se izboris sa komsijama, kazi i povezacu te. Mozda ce biti dovoljno samo da popricate, a ako treba i da organizujete taj sastanak, ti ces proceniti.
 
Mislim da nikakva strategija nece pomoci sa takvim ljudima. Nazalost neke stvari se nikad ne menjaju i nazalost najpametnije bi bilo da iskoristis vreme i da bar razradis rezervnu varijantu sta ces sa njima ako budes morala da sklanjas kucice.
Zapamti ljudi kad su u gomili postaju rulja jer je svako od njih jaci za onog ko ga podrzava tako da na sastanak nemoj ici sama nego povedi prijatelje rodbinu komsije sve one koji te podrzavaju. Jos ako imas nekog ortaka advokata to bi bio pun pogodak.
 

Back
Top