Konfiguracija - misljenje

richa

Zainteresovan član
Poruka
403
Imam u planu da na starom racunaru zamijenim maticnu plocu, graficku kartu, procesor i memoriju, pa sam imao u vidu sledece:

Procesor: AMD Phenom X3 8750 AM2+ BOX (2.4ghz/3,5MB/95W)-260KM(130eur)
Graficka: ASUS VGA EAH3870/HDTI/512MB DDR4-260KM(130eur)
Maticna: Asus M3N78,AM2+(up to 140W), GeForce 8200,DDR2 800,VGA GeForce 8 SERIES,HDMI/DVI/RGB,RAID Support,GLAN-155KM(73eur)
Memorija: KINGSTON 2GB 800MHz,DDR2-50KM(25eur)

Ako neko ima neki prijedlog sta promijeniti neka kaze, ali da se uklapa negdje u cijenu sa ovim sto sam ja razmatrao, i koja bi cijena bila ovih komponenti u Srbiji...
I jos koje bi napajanje trebalo na ovo, trenutno imam neko 400W LPE2 model..O kojem je rijec stvarno nemam pojma...Hvala....
 
Poslednja izmena:
nista bez 4GB rama i quad core procesora

Ne znam sta ce mi 4gb rama na Win XP, ne moze se to iskoristiti.
Koliko ja znam Win XP radi odlicno sa 2gb rama.
Znaci za ovu konfu mi treba jace napajanje, uzimam Chiftekovo od 550w.
Ima li neko reci sta za ovu graficku i procesor.
Ako neko ima dobra ili losa iskustva neka mi pomogne...Hvala!!!
 
ja bih pre isao na M3A78 PRO ili GA-MA78G-DS3H, sa novijim nforsicama (pogotovo drajverima) nemam bas nesto previse dobra iskustva u zadnje vreme a zaokruzujes amd komp....ne znam koja je tu razlika u ceni mada ne bi trebala da bude velika...
3870 nije spora grafa ali je ipak dosta sporija od 4850-70, i pre bih na 4850 e sad razlika u ceni nije bas mala pa ti vidi....
pod xp-om imaces 3-3.25gb mada ima fora kako da prepozna i vise ali je to vec brljanje...
pre isao na 2x2gb da ostane i za kasnije, trenutna cena ddr2 je smesna :))
 
btw..sta ce ti ploca sa integrisanom grafikom u tom slucaju?
E meni je to totalno debilno zvucalo, dok nisam video jednu od ideja na novim chipsetovima. A to je da integrisana grafika radi po defaultu, a da se GPU ukljucuje samo kad je posao za ozbiljan GPU. Fora je sto je chipset pravljen, da u ovom rezimu bukvalno iskljucuje graficku, sto znaci da ista ne trosi struje uopste, samim tim se ne greje i ne greje okolinu i ono sto bi meni svakako bilo najbitnije, ne drnda joj ni kuler. A na neki nacin joj i produzavas radni vek.

Ustvari, prilicno cool ideja :ok:
 
E meni je to totalno debilno zvucalo, dok nisam video jednu od ideja na novim chipsetovima. A to je da integrisana grafika radi po defaultu, a da se GPU ukljucuje samo kad je posao za ozbiljan GPU. Fora je sto je chipset pravljen, da u ovom rezimu bukvalno iskljucuje graficku, sto znaci da ista ne trosi struje uopste, samim tim se ne greje i ne greje okolinu i ono sto bi meni svakako bilo najbitnije, ne drnda joj ni kuler. A na neki nacin joj i produzavas radni vek.

Ustvari, prilicno cool ideja :ok:
Ti se naravno sada šališ?
 
Kad kupuješ nedaj da te zeznu za hard disk ima da se kupi hard disk od 500 gigabajta za oko 6000 dinara! Mogu da ti uguraju od 320 gigabajta a on je jeftiniji od ovog za oko 900 do 1000 dinara! ne treba ti 4 gigabajta memorije jedino ako hoćeš Windows Vistu a ako hoćeš XP možeš i 2 ili 3 gigabajta RAM-a!
 
Nasta god da si mislio, ne salim se.
:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:
Ja , koji se ozbiljno bavim računarima , i poznajem računare izuzetno dobro (da me neko probudi u 3 ujutro da sklopim komp. uradio bih to vezanih oćiju) , ali za ovako nešto prvi put čujem u životu!!

Zato sam te pitao da li se šališ ?
Imaš li neki link da potkrepiš svoju izjavu pre nego što krenem da te oderem po forumu?
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam mocice da rade zajedno integrisana i neintegrisana grafika , nesto kao SLI ,
a bas to posebno :think::eek:
One već mogu da rade istovremeno , sa dva ili više monitora zasebno , valjda ste i na slikama videli da neko na kompu ima zakačeno dva ili tri monitora ali jedna grafička MORA da je glavna , ili sa jednim monitorom ali taj monitor mora da ima mogućnost kačenja više grafičkih ulaza ili ubačen deo pre monitora na kojem ćeš ti ručno da menjaš koji izlaz ćeš da gledaš.
A da će to tebi da čipset da radi i da prebacuje kako se to njemu dopadne e to još nisam čuo! Sem toga , kakvu svrhu će imati onda BIOS , u kojem je tačno određeno koja grafička će da radi , sem toga tu je problem i drajvera zatim nekompatibilnost grafičkih.
Ja sam ovo njegovo ovako shvatio sada će da radi integrisan ATI X1200 sa svojim drajverima i ja uključujem recimo igricu Crysis i komp kreće da tera nVidia 8800gt sa drajverima od nVidie , misliiim.... SUPER ali čisto sumnjam u to. Zato sam i napisao da mi da neki link , i ja nešto novo da naučim ***.
 
Pa svrha biosa nije samo da podesis koja je graficka u funkciji.
Iskren da budem i meni zvuci onako...ali ako covek kaze,ok. ;) Ja mu verujem. Zasto bi izmisljao? Jedino da nije dobro razumeo...ne znam...
Link moze da okaci cisto da potkrepi to sto kaze,kako bi mu i ostali poverovali.Nikako zbog toga da ga ne bi neko ismevao. To nije lepo i to se sankcionise odma u startu.

@KLL
Nemoj odma tako. Nisi ni ti isti kao pre 3-4 godine (ili ja ili bilo ko drugi)...sta mislis kakve je sve promene forum pretrpeo. Ako nista drugo,eto,nastojimo da poboljsamo kvalitet,tako da sve sto doprinosi istom ja odobravam i podrzavam potpuno. ;)
 
Takozvani ATI Hybrid Crossfire kod Puma platformi kako za desktop tako i za laptop racunare...

Integrisana graficka karta HD3xxx moze da radi u crrosfire sa dodatnom ATi na pci-e,takodje integrisana moze da se iskljuci ili da bude u tkz stand modu tj da se sama "ubacuje" u rad ako je to potrebno.

Ovo je super stvar ako posedujes 2xxx ili slabiju 3xxx graficku
 
http://game.amd.com/us-en/content/images/crossfirex/CF_combo_chart_Nov08.jpg
tu je tabela ATI Hybrid Crossfire i podrzanih grafa. 780g (za 790gx nisam uspeo da nadjem opise) moze da radi u tom modu samo sa 34xx i 24xx sto se ne isplati, ATI PowerXpress™ Technology je za prelazak sa integrisane na discrete, koliko sam uspeo da pohvatam po opisima je isto vezana samo sa tim karticama ali u notebook-ovima. ploce koje sam ti napisao nisu pomenute zbog toga nego zato sto planiras da uzimas amd komp...nemam nista protiv nvidie (imam je kod mene) ali zna da pravi (ne uvek) komplikacije sa ati grafama, plus ce pre amd da se okrene prema svom zaokruzenom sistemu nego da se oslanja na druge proizvodjace (cipsetova) kao sto je nekada bilo....ploce, pogotovo ga mi se pokazala extra (za neko cudo od njih u zadnje vreme) u radu. int. grafa dobro dodje u prelazu izmedju smene generacija, nije slaba a i nije neka razlika u ceni :))))
HybridPower Technology je nvidia odradila sa svim novim cipsetovima i 9xxx i gtx2xx grafama ali nesto mnogo mrljavo bar koliko sam procitao postove do sada...
 

Back
Top