PROBLEMI BEOGRADJANA

Zlatooki

Domaćin
Poruka
3.530
Da li nekada prosto poludite citajuci u novinama o prosecnim platama u gradu koje su uvek tri puta vece od vase. Nervira me sto dnevne novine ne obracaju toliko paznje na obicne ljude vec pisu neke uopstene teme.
Ima toliko stvari o kojima bih zeleo da znam, ali sve novine kopiraju jedne druge. Vise niko nije originalan. Nema vise istrazivackog novinarstva kod nas. Nema nista o istoriji grada, o stvarnim problemima, korupiranosti policije, dilerima... da ne nastavljam.
Po vama koji su to problemi sa kojima se Beogradjani svakodnevno susrecu, a o kojima stampa malo pise?
 
Normalno da će prosećna plata biti veća, mnogo veća, od mnogih plata. Zato je i prosek. Postoje baš velike plate i postoje male plate. Prosek je negde u sredini. Što se plata tiče, meni smeta neadekvatna procena poslova i uloženog truda i vremena i pre i tokom rada. Ali to nije problem lokalnih, već svetskih razmera.
Mislim da se u novinama piše o svemu i svačemu. Ne mislim da nešto nije pokriveno. Problem je u svesti građana. Ljudi su apatični i imaju, mahom, iskrivljenu svest o pravdi i potrebama.
 
novine ne čitam skoro 2 godine...nerviraju me, a dajem pare za njih. ali, problemi se mogu uočiti samim življenjem u ovoj ludnici.
mene izluđuje gradski prevoz, jer se uvek gnjavim u autobusu i neko mi duva za vrat....dobri su minibusevi, ali idu na svakih 20 minuta, pa su često puni.
p.s. moja plata je daleko iznad prosečne, tako da me to baš i ne sekira mnogo.
 
Mene, bogami, iznervira to za plate. Kad procitam da je prosek u Bg-u 40-50 000 uvek se zapitam - jbte, na koju foru? Mada, to je tako jer ustvari sredine nema. Neko ima 125 000 i vise, a neko jedva i 25 000, i eto ti takav prosek.... Samo sto nas je vecina u ovoj drugoj kategoriji, pa zbog toga cupamo kosu kad skontamo da nemamo ni prosecnu platu....Prosto - nema sredine.

Ima jos stvari koje me nerviraju, al ne mogu sad da se setim....

A, da! To sto gotovo nigde nema kanti za pikavce, pa oni koji puse, cak i ako ne zele da prljaju grad, nemaju drugu opciju nego da bace posred ulice, trotoara, stanice...
Nervira me i ono pranje ulica u centru grada. Leti, uvece, to ne mozes da izbegnes. Mislim da to nigde u svetu nema osim kod nas (bar na taj ciganski nacin).
I prevoz me nervira. Skupo, bre! (al zato i ne kupujem markicu, a ni kartu.;) boli me du*e! ja da placam, a ovamo bus cekam 20 min.)
 
Treba da znas da su novine kao i televizija javni servisi koje drzava koristi radi manipulisanja sirokim narodnim masama. Ne mali procenat ljudi prihvata zdravo za gotovo ono sto pisu novine ili sto vide na televiziji. Ako se period pod rezimom Slobodana Milosevica smatrao crnom stranicom istorije za medije i da su javni servisi pod okriljem drzave nista se nije promenilo ni do dan danas. Sreca nasa da imamo internet pa neke informacije pre tu mozes da nadjes nego u novinama.
 
Скученост. Уске улице. Непланирање и код нових насеља. Неоправдано скупи прехрамбени артикли са роковима трајања пред истицање, генерално скупоћа у односу на друге земље са већим БНП-ом. Косово је Србија, остало је Делта. Заглупљивање. Када су почели са инфантилним рекламама на разноразним телевизијама, нисам могао да верујем да мисле да толико ништа не знамо. Неки Србождер је умислио да смо стока и пустио рекламе припремљене за земље трећег света... Дан данас гледамо те инфантилне дебиларије. Од нас се очекује да будемо глупи и послушни. У том смеру се креће ово друштво и добрано уништава школство и друге стубове друштва.
Не реагујемо на те ствари, јер смо заокупљени егзистенцијалним проблемима. Већ је касно.
 
..pre neko veche sam provalio da su ukinuli nocni prevoz..i to josh u vreme preposhtenog rahmetli Bogdanovica..sada nocni prevoz drzhe privatnici i deru cenom karte..kakav bezobrazluk..shta je sa ljudima koji rade trecu smenu npr..da ne pominjem klince koji zaglave negde posle 12 i nemaju za taxi ili za kartu kod privatnika jer povlastice ne vazhe za njih?..
 
Opšte nezadovoljstvo na licima prolaznika što i nije čudno s obzirom šta ih sve snalazi. Gužve po opštinama i namršteni šalterski radnici ( i njih razumem).. haos na mostovima ... to me izludjuje, da stignem od Novog Beograda do grada u vreme špica ili ne daj Bože nekih radova, potrebno mi je dva i po sata, papiriće i otpatke trpam po džepovima jer nemam gde da ih bacim. Mnogo toga nedostaje u Beogradu ... a kakva nas vremena čekaju, bojim se da ćemo plakati za ovim.
 
Ako smo do 5 oktobra bili u crnoj rupi,jesmo sad u beloj rupi,mislim,ovde se nista nije promenilo niti ce,pa i ove sitnice koje su se pojavile kao trend promena,ko garantuje da se ne bi desile promene u tome i da nije bilo 5 oktobra,stvarno smesna konstatacija,crna rupa do 5 oktobra:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Najveci problem Beograda , a ujedno veci problem i Srbije je paralisani saobracaj u Beogradu . Beograd je milionski grad koji nema obilaznicu i metro sto je retka pojava u ravijenim zemljama . Tako kada neki kamion ide iz Mladenovca ili negde iz sumadije cesto da bi presao u Vojvodinu ide korz Kneza Milosa i slicno - sam centar grada .

Naravno uzrok ovome je gradjevinska mafija u Beogradu . Kuce , zgrade prave se de god je to moguce . Prave Zgrade tik uz ulicu bez parkova bez parkinga bez icega - samo stanovi odmah na prodaju . Sve te privatne zgrade su takodje nenormalno ruzne , onako nabacane bez reda , gde god se to moglo - to su roze , zute , crvene zgrade ( u raznim kic bojama ) cesto bez liftova , bez centralnog grejanja , obicno sa sest spratova ( da nebi placali privatnici porez na zgrade , ovako im se racuna da imaju kucu ) .

To dalje prouzrokuje enormni porast broja stanovnika u Beogradu - vise stanovnika , vise automobila , vece zastoji .

ANTIBEOGRADIZACIJA podhitno . Zasto ? Zato sto Beograd parazitski zivi - on zapravo parazitira Srbiju . Vlasti najvise ulazu u Beograd koji ima preko 2 miliona stanovnika zato sto se zadnih 15 godina nista nije radilo po Beogradskom Pitanju !

Metro je trebao da pocne da se gradi 1987 - i da je to uradjeno danas Srbija nebi morala da ulaze enormno u Beograd . Verovatno bi i obilaznice bile izgradjene i Beogradsko pitanje je davno trebalo da se resi ali dosao dragi nam nas Srbin Sloba ...

Pogledajte na google maps kako izgleda Pariz ili Mskva ili bilo koji capitalni grad koji broji preko milion stanovnika . Takvi profesionalno projektovani gradovi sastavljeni su iz prstenastih ( kruznih ) ulica i njihova infrastruktura moze da podrzi 10 miliona stanovnika .

New York City bolje da ne poredimo sa Beogradom - kao da poredimo neko selo sa Zlatibora i Beograd . U prevodu Beograd je Nula u poredjenju sa mnogim Milionskim gradovima po evropi i svetu - o Tokyu i New York ponizno je i pricati ( sto se infra strukture tice ).

Pa samo pogledajte onu rusevinu od pancevackog mosta . Beograd nema ni mostove . Pogledajte kakva je Ada i deo Save - kanalizacija smedja i cega sve nema tamo .
 
Najveci problem Beograda , a ujedno veci problem i Srbije je paralisani saobracaj u Beogradu . Beograd je milionski grad koji nema obilaznicu i metro sto je retka pojava u ravijenim zemljama . Tako kada neki kamion ide iz Mladenovca ili negde iz sumadije cesto da bi presao u Vojvodinu ide korz Kneza Milosa i slicno - sam centar grada .

Naravno uzrok ovome je gradjevinska mafija u Beogradu ..

Nije to glavni problem. Glavni problem je bahatost vozača, više o tome (i malo u afektu :lol:) sam pisao ovde: http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=8412835&postcount=6234

Da li nekada prosto poludite citajuci u novinama o prosecnim platama u gradu koje su uvek tri puta vece od vase.
Taj prosek se računa po sledećem principu. Ja jedem kupus, ti jedeš meso. U proseku - mi jedemo sarmu.
 
Kad sam pocetkom 90-tih isao u skolu na Nbg, autobusom mi je trebalo nekih 45 min, 25 min cekanja+ 20 min voznje, isto tako i nazad.

Danas idem autom, u povratku mi treba mi nekih 45 min voznje od Nbg do Vracara + 10 da nadjem praking mesto.
 
10min za parking? Da se preselim na Vrachar? Na Dorcolu NE NADJESH parking.. pogotovo vikendooooooooooooooooooom.. kad se svi sjate u prokletu S.Bana. I onda,idem prevozom,ne pomeram autom,da bi sve dzukele ovog sveta imale gde da se parkiraju...
 
10min za parking? Da se preselim na Vrachar? Na Dorcolu NE NADJESH parking.. pogotovo vikendooooooooooooooooooom.. kad se svi sjate u prokletu S.Bana. I onda,idem prevozom,ne pomeram autom,da bi sve dzukele ovog sveta imale gde da se parkiraju...

Центар није за живот. Побећи на периферију. Вишеструка корист - шармантна разлика у вредностима некретнина, мирнији живот (колико толико), мало удобнији (ако си у својој кући, двориштем...). Дорћол још није толико натрпан колико може да буде и колико ће бити, али је стресан.
 
O ovom problemu se doduse pise, ali samo to se trenutno i radi.
Saobracaj u BG-u je iz dana u dan bukvalno paralisan.
Svaka vlast je sledecoj to ostavljala u nasledje, propustivsi priliku da makar zapocne sa resavanjem problema.
Resenje bi bilo:
-izgradnja novih mostova i sanacija postojecih
-zaobilaznica oko BG-a
-metro
-nova parking mesta

Kod poslednje stavke bih pomenuo jako upadljiv bezobrazluk pojedinih vozaca, koji ne postuju elementarno pravo pesaka da se krecu trotoarom,
Svoje mezimce parkiraju gde god im se cefne, pa recimo, zena sa bebom u kolicima mora da sidje sa trotoara pravo na prometnu saobracajnicu, kako bi zaobisla auto parkiran nasred trotoara.
 

Back
Top