Знам да је било...

Dijenek

Elita
Poruka
22.033
Шта је то што никад не можете да опростите особи до које вам је стало?
Праштате ли неке ствари у почетку, а касније не?
Да ли лакше праштате на почетку, док се упознајете или касније?
 
Шта је то што никад не можете да опростите особи до које вам је стало?
Праштате ли неке ствари у почетку, а касније не?
Да ли лакше праштате на почетку, док се упознајете или касније?

Najcesce ne oprastam greske koje se ponavljaju, konstantno.
Ustvari, oprastam. Ali ne zaboravljam.
Obicno lakse prelazim preko nekih stvari mnogo kasnije.
Jer se tada bolje poznajemo.
I bolje razumem.
U pocetku ne.
 
Шта је то што никад не можете да опростите особи до које вам је стало?
Праштате ли неке ствари у почетку, а касније не?
Да ли лакше праштате на почетку, док се упознајете или касније?

Ne znam da li postoji jasna kategorizacija sta prastam, a sta ne prastam. U osnovi, postoji granica trpeljivosti do koje neko moze ici, a posle toga se stvari menjaju.

Pocetak, posle pocetka... Cini mi se da je jos gore ako neko ko me poznaje bude nekorektan kada se vise poznajemo. Sta je onda o meni naucio za sve to vreme ili ja o njemu ? Ako povredjivanje dodje kasnije, da li je slucajno ili namerno ? Treba sagledati okolnosti u kojima se povredjivanje desava.

Prastanje nije vezano za pocetak ili kasnije. Nesto jednostavno mogu progutati, a nesto ne. Tu se vracam na pocetak i pitanje samoj sebi da li klasifikujem poteze na one koje mogu ili ne mogu prastati. Morala bih dobro da razmislim o tome :think:.
 
Шта је то што никад не можете да опростите особи до које вам је стало?
Праштате ли неке ствари у почетку, а касније не?
Да ли лакше праштате на почетку, док се упознајете или касније?

Na pocetku dok se upoznajemo, obicno mi uopste nije stalo pa tako mogu da predjem preko svega,medjutim kada se zaljubis i zavolis te predas :heart: u potpunosti, onda tesko ima mjesta prastanju,a to sto nikada ne bi oprostio je prevara! Jer poslije toga vise nista ne bi bilo isto,jer gubi se povjerenje a ljubav biva utucena tim gnusnim cinom!
 
cutanje me nervira
nemam sta da joj neoprostim
ako sam ja bio iskren, neka bude i ona
ako precutkuje i govori da ce mi reci neki drugi put, znam da tog drugog puta nece ni biti
pocinjem da se nerviram, besnim i na kraju poludim, istresam se na nju s razlogom jer ja zelim da podeli to sto ima u sebi, a ona to ne zeli ( ne znam cega se plaseci )
i na kraju izgubimo jedno drugo
 
Шта је то што никад не можете да опростите особи до које вам је стало?
Праштате ли неке ствари у почетку, а касније не?
Да ли лакше праштате на почетку, док се упознајете или касније?

Na početku lakše dok sam zaljubljena i slepa, a kad se osvestim najteže mi padaju
prazne priče i obećanja...
neiskrenost me u startu kad osetim odbije, kad manipuliše kao Piroćanac:lol:
 
Шта је то што никад не можете да опростите особи до које вам је стало?
Праштате ли неке ствари у почетку, а касније не?
Да ли лакше праштате на почетку, док се упознајете или касније?

Mogu da oprostimm mnogo toga... i skupljam, skupljam... i jednom, pri nekom malenom problemu, sitnici, krene bujica i izadje sve ono nekada oprosteno... znaci li to da ne znam da prastam?
Ne treba to raditi, na pocetku narocito... jer ako ti vec tada ne odgovaraju neke stvari, kasnije ti nece odgovrato neke mnogo ozbiljnije...

Ah, oprostila sam ti toliko toga, a ti tako prema meni... a mozda i ne mora ovako da se zavrsi:confused:
 
Шта је то што никад не можете да опростите особи до које вам је стало?
Праштате ли неке ствари у почетку, а касније не?
Да ли лакше праштате на почетку, док се упознајете или касније?

nelojalnost.
ni na poccetku ni posle ni nikad.
sama sam lojalna do koske.
i to mi je najvaznije, i medju prijateljima i sa osobom sa kojom sam.
 
Шта је то што никад не можете да опростите особи до које вам је стало?
Праштате ли неке ствари у почетку, а касније не?
Да ли лакше праштате на почетку, док се упознајете или касније?

Do sad nije bilo tako teških stvari koje bi me eventualno dovele u poziciju da se zapitam da li bi oprostio...
 
nikad nista ne prastam... jer nikad nista ni ne zameram... zato sto nemam prava na to... kao ni bilo ko od nas... i prelazim preko nekih stvari koje mi se ne svidjaju... preko nekih ne mogu... u ranijoj fazi mnogo lakse... jer se jos uvek ne vezem sasvim za tu osobu... ali... postoje stvari zbog kojih... mozda ponekad previse ocekujem... i... kako cu to da saznam, naucim, osim ako ne sacekam da vidim to sto mi je sad pred ocima? i pitam se koliko u svemu gresim?
 
Шта је то што никад не можете да опростите особи до које вам је стало?
Праштате ли неке ствари у почетку, а касније не?
Да ли лакше праштате на почетку, док се упознајете или касније?
Ne mogu, a i nema smisla, da oprostim stvari za koje mi nije ni zatražen oproštaj, što je 90% slučajeva. Tj. ljudi su generalno jadni pa im je ispod časti (ko sve danas ima čast...) da priznaju da su pogrešili... iako su svesni greške, pa žele da je gurnu pod tepih. E ne može tako, hoću - izvini. Ja nisam čovek koji trlja nos i ima ljudi koji bi to stvarno do sada morali da znaju.

I mislim da ne bih mogla oprostiti nešto što se ponavlja treći put, mada mi se takve stvari još nisu dešavale, a i samo mi to fali :neutral:
 
Шта је то што никад не можете да опростите особи до које вам је стало?
Праштате ли неке ствари у почетку, а касније не?
Да ли лакше праштате на почетку, док се упознајете или касније?

:neutral: imam tu jednu osobinu da sam iskljucivi monogamista i s toga ne oprastam nista sto vuce na neprivrzenost....to me automatski odbija...podosta sam tolerantna ali s obzirom da sam i dosta zahtevna prema sebi, takva sam i prema partneru, i ako izneveri moja ocekivanja nema oprosta....i puna energije, sto za nekoga ko je ima manje, predstavlja problem, i ako ne moze da me prati, raspad sistema.....
 
Poslednja izmena:
Шта је то што никад не можете да опростите особи до које вам је стало?
Праштате ли неке ствари у почетку, а касније не?
Да ли лакше праштате на почетку, док се упознајете или касније?

ne mogu da oprostim laz bez potrebe
lakse prastam kasnije, kad upoznam/zavolim osobu
nije mi tesko da prastam-tolerantna sam osoba, ali ocekujem isto zauzvrat ;)
 
Ja sve oprastam...pre ili kasnije...cak i onda kada mislim da to nikada necu moci...Jer, vreme ucini svoje, pa neke stvari i prestanu da budu toliko stasne i neoprostive...

A to sto prastam ne znaci da sve i zaboravim...i da odnos ostane isti...da cu ostati i preci preko toga...
Nekako mi je lakse da oprostim i odem...nego da odem i sa sobom ponesem taj teret neoprostenog u sebi...
 

Back
Top