Masovna kultura i vrednosti-POMOC!!!

beba_89

Početnik
Poruka
2
Ovo je tema za moj seminarski rad koji predajem za nedelju dana-i trebala bi mi pomoc i misljenje od bilo koga...treba da napisem veoma opsiran rad,a nemam dovoljno literature a pored 2 kolokvijuma ni vremena da je nadjem,pa bi mi bile od pomoci sve stranice na internetu,linkovi,bilo sta sto imate...hvala vam unaored za pomoc...:))
 
To je super tema a ti bi da je smandrljas. :evil:
Idi na wikipediu i nadji prvo generalno o vrednostima. Onda odvojeno guglaj masovnu kulturu. Iz obe oblasti moras imati osnovno znanje da bi mogla da napises smislen rad.
Nemoj prepisivati tudje, nego na osnovu toga sto vec znas (a trebalo bi), pokusaj da napises originalan rad - onda imas zadatak da smisleno argunentujes svoju tezu.
Nemoj se bojati da koristis primere iz zivota i svoje vidjenje problema.
Drzi se podalje od opstih mesta! ("danasnje vreme", "pad vrednosti" bla, bla. Ako kazes recimo "pad vrednosti" i ako je to tvoje misljenje onda moras to argumetnovati - zasto, kako...itd).
Znaci, prvo osnovno znanje iz oblasti (koristi knjige koje imas na faksu, ovo je pretpostavljam sociologija?), pa teza, pa argumentovanje uz primere i na kraju zakljucak (kojim moras objediniti sve sto si pisala). Moras imati ideju vodilju tokom celog rada.
Razmisli sta za tebe predstavljaju vrednosti, koje su vrednosti u tvom zivotu, sta za tebe predstavlja kultura uopste, sta znaci masovna kultura - tako pocnes.
Naravno, moras procitati barem nesto da ne tapkas po mraku a i ne mozes predati rad bez da si napisala koju si literaturu koristila. I linkove moras da popises takodje.
(Ustvari ne znam da li je tako kod nas?)
Za ozbiljne knjige nemas mnogo vremena, na zalost tako da se fokusiraj na literaturu koju si vec procitala i koja ti je vec na faksu.

Pola ocene ti je i urednost i preglednost rada. Ne znam da li koristite odredjene formate za pisanje (kako izgleda prva strana, kako se pise sadrzaj, reference...itd), ako imate - drzi se jednog ali tacno kako treba.
Ako ti je profesor napisao knjigu, OBAVEZNO je koristi za seminarski i napisi da si je koristila (ili koristi citate, pod navodnicima obavezno! Inace je plagijat).
Puno ti zavisi i od profesora - neki vole samo sazvakanu materiju i opsta mesta, dok drugi vole originalne ideje, ali stagod da pises, ne smes samo lupiti tezu bez da si je dobro objasnila.
I nemoj da se siris u nedogled - odaberi jednu ili dve ideje koje smatras za najbitnije pa njih razlazi u sitna crevca.
Ne znam kakvo ti je opste znanje, ali seti se stvari koje si vec ucila - ko zna sta vec znas a mozes da upotrebis za ovaj rad.
I moras se osvrnuti ipak na strucnjake (filozofe, sociologe, pogotovo pocetke iz recimo etike - Sokrat, Aristotel) iz ove oblasti (osim ako nemas bas neku ultra originalnu ideju kojoj ne treba back-up ali sumnjam, a i svaka ideja ima koren u necemu) a za to, da sebi skratis vreme, tu je wikipedia. :D
Dobar nacin za ovaj rad konkretno ti je da ides istorijski i da pratis kako su se vrednosti menjale kroz istoriju.
Trebalo bi i da procitas o postmoderni, tu ces dobiti ideje.
 

Back
Top