Čeda prevarant izvaćario ljude i ostao dužan hiljade evra

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.363
ГОРАН ПЕТРОВИЋ, НЕКАДАШЊИ НАЧЕЛНИК ДБ, ОТВОРЕНО ПРИЧА О ЧЕДОМИРУ ЈОВАНОВИЋУ И ОПТУЖУЈЕ:
Чеда је кафанска певаљка

Ствари су код Чеде јасне. Плати и кажи шта да причам. Чеда нема морала. Што би рекао један бизнисмен: мени су паре као деца, а за децу бих све урадио
Чеда ми дугује неколико хиљада евра, није ми исплаћивао плате док сам радио код њега
Сав новац који дође у ЛДП, иде само Чеди, тим парама он плаћа свој луксузни живот
Чеда је као млад схватио да је политика најбољи бизнис, хтео је на чело ДС-а. Замислите њега тамо. Па био би као Ал Капоне
Јовановић је странку претворио у своје предузеће, где је он бог и господар
Чеда и не мисли да је Мишковић монополиста, њега је платио други тајкун коме се замерио Мишковић да га напада

Некадашњи начелник ДБ-а, Горан Петровић, тврди да му је Чедомир Јовановић, лидер ЛДП-а, остао дужан неколико хиљада евра из времена када је радио код њега у Центру за модерну политику. У интервјуу за „Правду" Петровић тврди да спонзори који улажу новац у ЛДП, у уствари улажу кеш у његов луксузни живот. Управо због тога је и отишао од Јовановића с речима: „Чедо ти си битанга".
Рекли сте да сте имали прилике да се уверите да је Чедомир Јовановић „битанга и патолошки лажов". На који сте се то начин уверили?
- Неколико месеци, свакодневно дружећи се са њим, ја сам био у прилици да видим ситуације које су код мене формирале такав став. Крајем 2004. године, Јовановић ме је позвао и рекао ми да дођем у Центар за модерну политику да разговарамо, он ствара „нову причу" и понудио ми је да радим ту. Иако сам му нагласио да прво морам да видим како ћу да обезбедим своју егзистенцију, он је казао да дођем и да се запослим ту код њих, да ћу имати плату као што сам имао у МУП-у. Касније сам сазнао да је све то у ствари била једна велика превара.

У ком смислу превара?
- Никада ме није пријавио као запосленог, иако је тражио да донесем радну књижицу где су ми и лупали некакве печате. Тек после неког времена, када је ћерки требала фотокопија моје радне књижице због визе, сазнао сам да ја уопште нисам ни био пријављен, иако сам тамо провео неколико месеци.
А плата?
- Наравно, ни плате нисам добијао. Прође месец, два, три, онда добијем једну плату и тако. Још ми је дужан тај новац, то је неколико хиљада евра. Али није то Чеда само мени урадио.
Ко је још тако прошао?
- Гомила људи из његовог окружења. Сећам се да је менаџеру из Куле, када су били локални избори пре пар година, остао дужан око 8.000 евра. Донета је одлука да се иде на те изборе и Јовановић је дао овлашћења том човеку, свом менаџеру, да организује кампању. Човек је плаћао све од својих пара, а кад је дошло време за наплату, Чеда се правио луд. Затим, човек кога смо звали Буда, иначе комшија Чединих родитеља, пензионер који је преживљавао са некаквом пензијом, замолио је Чеду за посао, и он га је ту убацио. Не само да му није дао ни динара, него смо на крају скупљали новац да не би он од своје пензије плаћао комплет новина који смо сваког дана узимали.
Да ли сте Јовановића, док сте радили тамо, питали за плате, зашто их нема?
- Наравно, али би он увек рекао „касни уплата", „није легао новац" и слично. Када сам схватио да је најобичнија битанга, окренуо сам се и отишао. Пре одласка у лице сам му рекао шта мислим о њему. У лице сам му рекао: „Чедо ти си битанга!"
Навели сте да је Тадић Јовановићу набио комплексе за цео живот кад га је избацио из странке. Да ли је само то по среди или постоји још нешто?
- Не знам да ли постоји још нешто. Јовановић је прво формирао фракцију унутар ДС-а и мислио је да преузме странку. Међутим, када се показало да тако нешто нико не подржава, његове илузије су срушене. Он је као млад схватио да је политика најбољи бизнис и верујем да је ишао тако далеко да је чак и видео себе на челу институције каква је ДС. А замислите њега тамо. Па био би као Ал Капоне. Ако ради ово са парама у тако малој странци, као што је ЛДП, па замислите шта би тек радио у ДС-у.
Шта то Јовановић ради са парама у ЛДП-у?
- Док сам ја био тамо, они као политичка организација нису имали свој рачун. Све паре су биле код Чеде.
Мислите, постојали су само његови приватни рачуни?
- Не, какви рачуни. Код Чеде пролази само кеш. Кеш на руке. Нико није видео ни динара што су спонзори давали, сав новац је ишао увек њему. Ми сви без плата, а он ужива у луксузу. Сећам се да ме један мој познаник контактирао, бизнисмен, и рекао да би дао неки новац за странку. Одвео сам Јовановића код њега и човек му је дао 30.000 евра. Новац је био у кеси са флашом пића. Када смо дошли у просторије странке, он је само ту кесу склонио код себе и понашао се као да се ништа није догодило. Мислите да је узео од тих пара да ми да оно што ми дугује? Не. Сав новац је задржао. Ипак, неко треба да плати сва она путовања и обезбеђење од пет-шест чланова, џипове...
У медијима се својевремено наводило да је његов таст богат, да га он финансијски помаже?
- Његов таст је дошао овде пре неколико година. Буквално су му комшије давале изношене ствари да би имао шта да обуче. Е, ако је могао толико да се обогати за неколико година... Па погледајте, Чеда никада није радио, његова жена не ради, а живе на високој нози.
Одакле новац за то?
- Од спонзора странке, људи који мисле да улажу у ЛДП, а у ствари улажу у Чедин луксузни живот. Он је странку претворио у своје предузеће, где је он бог и господар. Он нема никакву политику, идеологију, увек је било - ко да новац, прича се како он каже. Видео је да овде сви иду са причом Косово је Србија, па је он решио да иде супротно, што је САД и међународној заједници и више него одговарало.
Значи Јовановић има спонзоре и из Америке?
- Ма одакле год треба. Само кажеш шта треба да прича, платиш и он пева ту песму.
Значи он и не мисли да је Мишковић монополиста?
- Ма какво црно његово мишљење да је Мишковић монополиста. Он прича оно што га плаћа други тајкун коме се Мишковић замерио. Ствари су код Чеде јасне. Плати и кажи шта да причам. Чеда нема морала. Што би рекао један бизнисмен: мени су паре као деца, а за децу бих све урадио. Ма права кафанска певаљка!

http://www.pravda.co.yu/srbija/5072/cheda-e-kafanska-pevaka

------------------------------------

haha ovaj cheda je stvarno sou toliko ljudi da prevaris a da ne odes u zatvor stvarno svaka cast :super:
 
------------------------------------

haha ovaj cheda je stvarno sou toliko ljudi da prevaris a da ne odes u zatvor stvarno svaka cast :super:

pa u ovoj zemlji je prevara legalizovana,ako te neko prevari,policija i sudstvo jedva da po tom pitanju nesto i da hoce da urade,samo sto ne kazu ljudima da su magarci i da im tako treba a da se oni bave mnogo ozbiljnijim i krupnijim stvarima,borbom protiv kriminala i korupcije,ubistvima,a ako pokusas da uzmes zakon u svoje ruke,prevarant te prijavi muriji kako mu pretis,rektetas si i sl....
 
ГОРАН ПЕТРОВИЋ, НЕКАДАШЊИ НАЧЕЛНИК ДБ, ОТВОРЕНО ПРИЧА О ЧЕДОМИРУ ЈОВАНОВИЋУ И ОПТУЖУЈЕ:
Чеда је кафанска певаљка

Ствари су код Чеде јасне. Плати и кажи шта да причам. Чеда нема морала.
cheda kafanska pevaljka?
takvo poredjenje stvarno nije fer - i to prema kafanskim pevaljkama :mrgreen:
 
ГОРАН ПЕТРОВИЋ, НЕКАДАШЊИ НАЧЕЛНИК ДБ, ОТВОРЕНО ПРИЧА О ЧЕДОМИРУ ЈОВАНОВИЋУ И ОПТУЖУЈЕ:
Чеда је кафанска певаљка

Ствари су код Чеде јасне. Плати и кажи шта да причам. Чеда нема морала. Што би рекао један бизнисмен: мени су паре као деца, а за децу бих све урадио
Чеда ми дугује неколико хиљада евра, није ми исплаћивао плате док сам радио код њега
QUOTE]

sto volim ove ptice pevacice kad prodje odredjeno vreme. I sta sad mi mozemo da kazemo i pomislimo o ovoj izjavi posle ovoliko vremena. Pa gde si majstore bio da pricas kad se sve desavalo, da kazes da nema ziro racune, da naplacuje sve u kesu i sve ono sto ti smeta...
 
a gospodin petrovic naivna postenjacina?

znam pricu o bivsem shefu OO LDP-a u jednom gradu, i dosao ceda u taj grad , zaseo u najboljem hotelu, kad su bili lokalni izbori i radio kampanju ,napravio racun 4.000 evra i otisao a nije platio i licno je taj covek shef OO LDP-a platio cedin racun iz sopstvenog dzepa , i par meseci kasnije, valjda mu se zahvali - chedica ga smeni :hahaha:
 
a sta radi finansijska policija i tuzilastvo?

sto ne upadaju u prostorije LDP-a?

ovaj intervju gorana petrovica je dovoljan dokaz da okruzni tuzilac pokrene istragu protiv cede jovanovica zbog privrednog kriminala.

kako to da ja kao privrednik i vlasnik firme mora da radim sve preko racuna, a cheda nema ni ziro racun i uzima strogo kes?

kad ce zakon da bude isti za sve?
 

Back
Top