Povratak Momira Bulatovića?

Reckless

Buduća legenda
Poruka
25.578
01 Dec 2008. 10:39 | Izvor: Repubika

Povratak Momira Bulatovića?

Lideri Srpske narodne stranke, Andrija Mandić, Slaven Radunović i Goran Danilović, koji su najvatreniji zagovornici stvaranja jedinstvene stranke koja bi nastala transformacijom Srpske liste i ne bi imala nacionalni predznak, nastojaće da politički aktiviraju veliki broj intelektualaca i nekedašnjih političkih lidera, među kojima se pominje i ime Momira Bulatovića.

Prema pouzdanim saznanjima Republike, Bulatović će se u novoj stranci najvjerovatnije ponuditi mjesto predsjednika Ekonomskog savjeta, ali se ne isključuje ni mogućnost da nekadašnji crnogorski predsjednik dobije i značajniju funkciju u stranci čije formiranje bi trebalo da bude završeno do kraja januara.

Međutim, uporedo sa aktiviranjem nekih ljudi, lideri SNS-a će pokušati da se oslobode ekstremnih članova, čak i unutar same SNS-a, odnosno onih koji su se usprotivili formiranju nove strane. Među njima su: potpredsjednici Novak Radulović i Novica Stanić, potpredsjednik IO Gojko Raičević , kao i poslanik te stranke u Skupštini Jovanka Matković, ali i još nekih funkcionera koji sumnjaju u ideju transformacije SL u novu stranku bez nacionalnog predznaka.

Odavno su ''niz vodu pušteni'' Stranka srpskih radikala, Srpsko narodno vijeće i Akademska alternativa, jer po mišljenju zagovornika formiranja nove stranke imaju isuviše ekstremna gledišta.

Osim Bulatovića zagovornici nove stranke potrudiće se da politički aktiviraju grupu profesora Filozofskog fakuletat u Nikšiću, predvođenih prof dr Dragom Perovićem, koji su uoči izbora dali podršku Srpskoj listi. Osim njih, kada su u pitanju akademski krugovi, nova stranka će politički aktivirati nekolicinu otpuštenih profesora nikšićke Gimnazije, koji su otkaze dobili zbog bojkota nastave usljed preimenovanja predmeta srpski jezik u maternji.

U kadrovskoj kombinatorici, međutim, biće još dosta problema, jer će mnogi od lidera stranaka koje su podržale formiranje nove stranke iz SL, tražiti značajne funkcije. To se naročito odnosi na nekadašnje funkcionere SNP-a, koji su poslije raskida sa tom strankom osnovali nove stranke – Emila Labudovića i Zorana Žižića.

Kako tvrdi sagovornik Republike iz SNS-a, zagovornici formiranja nove stranke, neće još dugo čekati na lidera Demokratske srpske stranke dr Ranka Kadića, odnosno da se i ta stranka uključi u rad nove stranke.

Naime, ukoliko se Kadić i dalje bude premišljao, Mandić, Radunović i Danilović će potpredsjednici DSS-a Simonidi Kordić ponuditi jednu od ključnih funkcija. Sagovornik Republike kaže da su u opticaju funkcije portparola ili šefa informativne službe, mada se ne isključuje ni mogućnost da Kordić sjedne u fotelju potpredsjednika nove stranke.

Ukoliko Kordić pristane da bude istaknuti član nove stranke, kalkuliše se i sa ostalim funkcijama. Kada bi Kordić bila izabrana za potpredsjednika, mjesto portparola pripalo bi dosadašnjem šefu informativne službe SNS Jovanu Vučuroviću.

Po svemu sudeći, upravo će funkcije biti glavni kamen spoticanja u formiranju nove stranke. Iako svi lideri stranaka unutar SL govore da su im funkcije na posljednjem mjestu, ipak bi sebe željeli da vide na nekoj odgovornoj funkiciji.

Najviše zainteresovanih je za potpredsjednička mjesta, tako da mnogi već govore da će nova stranka imati desetak potpredsjednika. Za sada, Andriju Mandića najveći broj poznavalaca prilika u SNS-u vidi kao lidera stranke, ali ostaje da se vidi da li će se on, zaista i naći na toj poziciji ili će se, u posljednjem trenutku pojaviti još neki kandidat za funkciju prvog čovjeka nove stranke.
___________________________________________

Licno mislim da povratak Momira Bulatovica nece doprinijeti jacanju koalicije, jer to je isto ucinjeno prije dvije godine, pred prve parlamentarne izbore otkad je Crna Gora postala nezavisna, pa opet je bilo sve isto.
 
Možete da se smejete koliko hoćete, ali ja sam to i nagovestio u raspravi sa @Zike i @Montenegrino... Zna @peti ligament...

Momir je kažu odličan ekonomista, sem toga je kulturan i odmeren političar... Biće to plus za "našu stvar"...

Zaista mi nije jasno kako neko bivšeg predsjednika Crne Gore može da smatra nebitnim likom u političkom životu Crne Gore? :dontunderstand:
 
Možete da se smejete koliko hoćete, ali ja sam to i nagovestio u raspravi sa @Zike i @Montenegrino... Zna @peti ligament...

Momir je kažu odličan ekonomista, sem toga je kulturan i odmeren političar... Biće to plus za "našu stvar"...

Odlicno se sjecam te rasprave, i nijesi nista pogrijesio u ovom postu.. A da je bolji od ovih ostalih urlikaca iz SL, to ja prvi tvrdim. Uz to je i posten covjek, ali takvi uvijek lose prodju.
 
Povratak otpisanih ili "Ljudi, ljudi vratio se Šime"...
Veliki minus za Srpsku listu ako ovu budalu pozovu!!! Pa taj je bre zrio za Hag zajedno sa svojim drugom Milom, obojica su Slobove podguzne muve bili i zajedno su rušili Dubrovnik. Za to nedjelo samo se Perišiću sudi. Nažalost!!!
 
Povratak otpisanih ili "Ljudi, ljudi vratio se Šime"...
Veliki minus za Srpsku listu ako ovu budalu pozovu!!! Pa taj je bre zrio za Hag zajedno sa svojim drugom Milom, obojica su Slobove podguzne muve bili i zajedno su rušili Dubrovnik. Za to nedjelo samo se Perišiću sudi. Nažalost!!!

Baš bih volio da vidim koliko ljudi u Crnoj Gori misli da je ''operacija Dubrovnik'' nedjelo :)
 

Back
Top