NOVOGODISNJA SOPING GROZNICA

Anja**

Zainteresovan član
Poruka
343
Koliko uspevate da ostanete imuni na opstu euforiju?
Da li vas groznica uhvati vec pocetkom decembra ili joj se uspesno opirete?
Zavedu li vas snizenja,soping do besvesti...Ili ne?



BTW:

U stampedu na sniženja u tržnom centru „Volmart" u predgrađu Njujorka, poginuo je radnik Džimitaj Damur (34), a povređeno je i četvoro ljudi, među kojima i žena u osmom mesecu trudnoće, koja je zbog udarca u abdomen zamalo pobacila. I ona i dete su spaseni nakon što su prevezeni u bolnicu
 
Nekada sam to radila sada sve ređe....poneku sitnicu da obradujem svoje najdaže
i to je to.....inače ne ludujem po tim rasprodajama, jednostavno zato što izvuku sve
i svašta iz magacina...od ko zna koje godine.....kad god sam kupovala tako stihijski
uspela sam bar dve felerične stvari da kupim....eeee pa nećemo se više tako igrati...:mrgreen:
 
Nemam tu groznicu osim mozda ako se racuna to da se sva najezim i dobijem temperaturu jer znam da cu da izginem u prevozu i od guzve u saobracaju.
A za novaka nista nikom ne kupujem ne vidim razlog.
Za Bozic poneku sitnicu al tada su vec guzve manje.
 
Ne bolujem od te groznice. Gužve ne volim i, osim odlazaka na neke sajmove i koncerte, trudim se da se ne nalazim u njima. Radnje u kojima ne mogu da se krećem kao čovek zaobilazim. Inače generalno nemam frku od tako nekih dana poput N. godine. Uopšte mi nije problem da ih iskuliram sasvim. Ponekad volim da šaljem čestitke svima koje volim, a ponekad se ne setim. Ne zato što ih ne volim, nego se ne setim na vreme. Vreme leti kao blesavo i ja baš i nemam osećaj. Mislim da zato nemam te groznice. Meni i 31. 12. u 16h ima još mnooogo do dočeka. :)
 
Kod nas, hvala dragom Bogu, još uvek nema te nenormalne potrošačke euforije pred praznike..
Doduše, da se primetiti veća gužva nego obično ali mi nismo godinama indoktrinirani trošenjem
kao zapadnjaci...Kod nas je siromaštvo uvek bilo izraženije pa se samim tim i vodilo računa o trošenju
da ne kažem razbacivanju novca...

U našoj porodici, oduvek smo voleli da obradujemo ukućane sitnicama... Dobijali smo sa maminog i
tatinog posla paketiće i oni su nam kupovali igračke ali ništa preterano.. Tek nam je Božić bata donosio
prave poklone...

Tako i mi sada, sitničice za Novu godinu ništa preterano.
 
Koliko uspevate da ostanete imuni na opstu euforiju?
Da li vas groznica uhvati vec pocetkom decembra ili joj se uspesno opirete?
Zavedu li vas snizenja,soping do besvesti...Ili ne?



BTW:

U stampedu na sniženja u tržnom centru „Volmart" u predgrađu Njujorka, poginuo je radnik Džimitaj Damur (34), a povređeno je i četvoro ljudi, među kojima i žena u osmom mesecu trudnoće, koja je zbog udarca u abdomen zamalo pobacila. I ona i dete su spaseni nakon što su prevezeni u bolnicu

Уф, што волим ове теме преписане из женских часописа (који опет преписују из страних изадања)! :lol:

Какве шопинг грознице у новогодишњим празницима код нас??? :lol: У нашој традицији је да, једно 5 дана пред дочек, почну гужве по самопослугама и месарама: прасићи, кисели купус за сарме, гајбе пива...и тако то...:mrgreen:
 
Koliko uspevate da ostanete imuni na opstu euforiju?
Da li vas groznica uhvati vec pocetkom decembra ili joj se uspesno opirete?
Zavedu li vas snizenja,soping do besvesti...

Ja sam potrosac po definiciji, i uzivam u tome, ali kako to gledam krajnje racionalno, zaista ne podlezem tome da kupujem gluposti.
Uvek vodim racuna o budzetu, ako ima ima, ako nema nema.
Volim da kupujem originalne, pametne, specificne poklone koji ce oduseviti osobu kojoj su namenjeni, a oni nisu toliko skupi, koliko je potrebno vreme da se setim sta je to sto oni toliko vole. Nekad su i skupi, ali ne zalim.
A sto se tice jelke, ukrasa, klope i ostalog, to mora biti bas praznicno i u tome uzivamo svi bez izuzetka i sve nas obuzme.
Uzivam u tome svemu, ali znam za granicu.
 
Уф, што волим ове теме преписане из женских часописа (који опет преписују из страних изадања)! :lol:

Какве шопинг грознице у новогодишњим празницима код нас??? :lol: У нашој традицији је да, једно 5 дана пред дочек, почну гужве по самопослугама и месарама: прасићи, кисели купус за сарме, гајбе пива...и тако то...:mrgreen:



Ha ha ha jeste u pravu si ... kod nas jedino vlada groznica za prasićima
e025.gif
 
A ja volim one dzidza bidze i jelku i tako to i puno sijalica, mada za samu NG noc i nisam kod kuce, ali eto volim da mi stoji to u kuci par dana pre i par dana posle NG.
A najvise volim prvi januar kad se probudim i ceo dan se izlezavam, to mi dojde ko neka licna tradicija i ne idem prvog nigde, ceo dan u pidzami i klopam:D
Nego kad niko ne kupuje nista pre NG, zasto li onda pricaju o guzvama?
 
Ja sam obolela od neke cudne bolesti , i od kupoholičarke se pretvorila u normalnu. :dash:
Nit kupujem nit gledam ...
O novogodisnjem šopingu razmišljam koliko i o lanjskom snegu...
Nisam smislila sta cu detetu pod jelku a vala ni čime ću sebe da počastim za novi godinu.
Znam samo da jedva cekam da okitim jelku i da razvucem one grane po kuci , da popalim svecice i svece...

Znam kako bi volela da docekam novu godinu al ne znam kom deda mrazu da napisem pisamce da mi ispuni tu zelju :(
 
Koliko uspevate da ostanete imuni na opstu euforiju?
Da li vas groznica uhvati vec pocetkom decembra ili joj se uspesno opirete?
Zavedu li vas snizenja,soping do besvesti...Ili ne?



BTW:

U stampedu na sniženja u tržnom centru „Volmart" u predgrađu Njujorka, poginuo je radnik Džimitaj Damur (34), a povređeno je i četvoro ljudi, među kojima i žena u osmom mesecu trudnoće, koja je zbog udarca u abdomen zamalo pobacila. I ona i dete su spaseni nakon što su prevezeni u bolnicu

Black Friday, imaju i naziv za taj dan kako su nenormalni. :evil:

A odgovor je ...ili NE. :D
Ne podnosim guzvu, histericno kupovanje, kupovinu uopste (sta mi je? :neutral:), ne padam na snizenja (obicno je posle snizenja zapravo pravo snizenje - posle praznika i kad nema nikoga po radnjama).
Kupujem smislene poklone, nemam obicaj da kupujem svakom i da svakom saljem po glupost.
Imuna sam, rekla bih. :lol:
 
da da okitili smo jelku, stajace citav mesec i vise :lol:

u ala ste vi vreni
mi kitimo posle Svetog NIkole ili tih dana a stoji do posle 14. januara.
Jelka stoji da svetli i šljašti , da smeta, da je svi zaobilazimo i slučajno obaramo, pa da je ja podižem i kačim pale ukase, da Baji i Doni (našim psima) bude zanimljivost, da radim još milion stvari koje eto bez jelke ne bi ni primetila da su za život neophodne:manikir::manikir:
 

Back
Top