Neobrazovanost???

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
Ranije nikada nisam gledao na podatak o pismenosti u Srbiji.
Bio je to za mene samo jedan svakidašnji statistički podatak:
60% nepismenih ili polupismenih
35% srednja stručna i kv sprema
5% visokoobrazovanih
Evo i vi kada pogledate,to je statistika i posmatrate u koju kategoriju spadate...
Ali gde leži zec???
Što je više polupismenih lakše je manipulisati sa njima i lakše je da im se ispere mozak.
 
Gledam nešto ovaj tvoj potpis, o kojoj se to najstarijoj civilizaciji radi?

A inače, što se statistike tiče, mislim da je za nijansu drugačija podela, 3% visokoobrazovanih
po poslednjem popisu...
Ništa novo, što se manipulacije tiče. Samo nek je granda i leba.
 
Jesu li podaci sa Kosovom ili bez Kosova?
Ne mislim nista lose ali ako je sa Kosovom mislim da je to jako uticalo na procenat nepismenih a ako je bez Kosova proverila bih podatke, deluju zastrasujuce i neverovatno.
 
Posle se neko pita zasto radikali imaju preko 30 posto glasova. Neobrazovanom coveku reci hleba ce biti 3 dinara, Mladic srpski junak, Srbi najstariji narod i stale gluposti i on poveruje. E Srbijo.
 
ne zaboravimo da je danas neuporedivo veca opsta obrazovanost i kultura, u odnosu na pre 40-50 godina.

sto je standard veci i sto je vise mogucnosti (opreme uopste) to je narod obrazovaniji

a spomenite i bolonju, prosto receno zar to nije snizavanje kriterijuma. kakvi ce to sutra strucnjaci biti i koliko ih je jedava docekalo da na misisce nesto zavrsi pa sutra drustvu na teret, i da bude posle ovde na forumu nezadovoljno
 
Ranije nikada nisam gledao na podatak o pismenosti u Srbiji.
Bio je to za mene samo jedan svakidašnji statistički podatak:
60% nepismenih ili polupismenih
35% srednja stručna i kv sprema
5% visokoobrazovanih
Evo i vi kada pogledate,to je statistika i posmatrate u koju kategoriju spadate...
Ali gde leži zec???
Što je više polupismenih lakše je manipulisati sa njima i lakše je da im se ispere mozak.

Zec lezi u tome sto je od ovih 5% visokoobrazovanih vecina ili glupo ko k-urac ili kvarno ko kvaran zub.
 
60% nepismenih ili polupismenih?
Gde zive ti ljudi? Po nekakvim vrletima u Srbiji?
Gde god da sam otisla, u kakvu i najmanju varosicu u Srbiji, svi su znali da pisu i da citaju...
Ne znam o kakvih 60% ti govorish...
 
Poslednja izmena:
Zec lezi u tome sto je od ovih 5% visokoobrazovanih vecina ili glupo ko k-urac ili kvarno ko kvaran zub.

...e bas me zanima da li su radjena istrazivanja koliki je procenat funkcionalno nepismenih na nasim univerzitetima... u Americi je skoro 20%... zalosno je sto neki ljudi koji za sebe misle da su pismeni ovo koriste u politicke svrhe

...inace nepismenih ili onih koji nikad nisu videli skolu je oko2% :)
 
ovaj podatak o nepismenosti u Srbiji nije tacan.....niije tacno da je 60 odsto gradjana nepismeno
potpuno nepismeno je samo 3,5 posto gradjna prema nekim podacima iz maja 2008 godine

Od oko 7,5 miliona građana Srbije, ne računajući Kosovo, više od 1,2 miliona nema osnovno obrazovanje, a 3,5 odsto stanovništva je potpuno nepismeno
 

Back
Top