Povodci za decu

Da li bi vodili svoje dete na povodcu?

  • DA

  • NE!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Vidi wanda, nije ovde sad pitanje da li zelimo ili ne zelimo da se saginjemo, zbog deteta ili ne, stvar je u tome da jeste objektivno lakse, a sad sto izgleda toliko uzasno, to je druga stvar. Btw, mi dete vodimo i dalje za ruku ali prihvatam da ima i onih koji to rade na povocu i ne mislim da su manje pozrtvovani ili losiji roditelji od nas

Ја опет понављам, родитељска љубав не састоји се у чувању детета, него у његовом оспособљавању.
Нисам теби приговорила, него заиста не могу да замислим ситуацију да децу водимо на узици.
Где је ту прича са дететом, контакт који треба да буде топао, родитељски?
 
@ Munja - roditelj je tu da motri ili bolje receno bude sa svojim detetom i onda mu se nece desiti nista toliko strasno
A ako ce da tracari sa drugima dok mali lupa drugome samar, onda .............
 
Ја опет понављам, родитељска љубав не састоји се у чувању детета, него у његовом оспособљавању.
Нисам теби приговорила, него заиста не могу да замислим ситуацију да децу водимо на узици.
Где је ту прича са дететом, контакт који треба да буде топао, родитељски?


Apsolutno se slazem
Ima jos jedna stvar koju bih istakla - ako cemo da se tretiramo kao zivotinje, a ne ljudska bica, onda smo stavrno dotakli dno dna:thumbdown:
 
Ko normalan će da vodi hiperaktivno dete na mesta gde može da ga zagubi? A i ako ga već vodi uhvati ga za ruku.
Druga stvar je što se tiče padanja - pa može i da se dočeka na ruke. A i treba dete da se malo ispada, izgrebe, tako se 'kali'. Ako ga vodaš na povodcu, vozaš kolicima do pete, 'hraniš srebrnom kašikom', izrašće u kilavog parazita.
 
Дете мора да буде свесно опасности, мора да нађе начин да само себе сачува!

Наравно да некад треба да падне, па мора да научи и да се дочека, што рече В.А.С.П. (надам се да ти не смета што пишем ћирилицом).

Мора да научи да препозна опасност, а родитељ мора да осети дете, да зна кад да му јаче стегне руку, кад да га опомене...
 
kid-leash.jpg

leash3.jpg

child_leash.jpg


Da li je još nekome sem meni ovo odvratno? Ovakav prizor je sve češći u Bg-u. Ne mogu da verujem da postoje roditelji koji će svoje DETE voditi kao kuče!!! (Nemam ja ništa protiv kučića a li ovo je dete).
Mislim da je ovo jezivo. Koliko god dete bilo nestašno, nemirno, ne treba mu stavljati povodac. Nije mi jasno šta je tim roditeljima u glavi ...

jesi li ti roditelj? jesi li mesecima savijao kicmu i mucio sebe samog da bi mogao da razumes ili ne razumes ovo??
 
Ускоро ће постати модерно, а после неког времена и законом обавезно, бојим се.

А шта ће бити са том децом кад их буквало пусте са ланца, можемо само да замишљамо...

ovo ej prvi put do sad da se necu sloziti sa tobom..niam ni ja moje non stop kacila na povodac,al kad me zaboli kicma,onda sam ih stavljala po malo,koliko da odmorim...vera mi je prohodavala 6 meseci..sa njom sam ga i koristila,nmaglasavam,povremeno...sa nikolom nije bilo potrebe..
 
Ako ti je vaspianje i briga o detetu muka nisi trebala ni da ga rađaš.
Verovatno su tebe ovako vodali pa si postala konformista ...

je l ti meni kazes da ja,ako olaksam sebi,lose vaspitavam decu????
ne,moja majka nikad nije to koritila i extremni je protivnik toga. ni ja ne podrzavam upotrebu povodca svaki minut,vec samo kad kicm zaboli...
 
je l ti meni kazes da ja,ako olaksam sebi,lose vaspitavam decu????
ne,moja majka nikad nije to koritila i extremni je protivnik toga. ni ja ne podrzavam upotrebu povodca svaki minut,vec samo kad kicm zaboli...
Izvini zbog uvrede, malo sam se zaleteo. :gace:
A što kad te kičma zaboli ne pozoveš dete k sebi i sedneš minut-dva da se odmoriš nego mu stavljaš povodac?
Ma koliko on tebi bio praktičan izgleda odvratano. Mene bi lično bilo sramota i osećao bi se odvratno kad bi svoje dete vodao kao kuče koliko god da me bole leđa.
Nisam roditelj ali sam x puta vodao burazera ili sestru a nikad nisam morao da se savijem da bi dohvatio njihovu ruku a nisam baš nizak, imam 180.
 
Izvini zbog uvrede, malo sam se zaleteo. :gace:
A što kad te kičma zaboli ne pozoveš dete k sebi i sedneš minut-dva da se odmoriš nego mu stavljaš povodac?
Ma koliko on tebi bio praktičan izgleda odvratano. Mene bi lično bilo sramota i osećao bi se odvratno kad bi svoje dete vodao kao kuče koliko god da me bole leđa.
Nisam roditelj ali sam x puta vodao burazera ili sestru a nikad nisam morao da se savijem da bi dohvatio njihovu ruku a nisam baš nizak, imam 180.

pa evo primera: sa cerkom sam mnogo setala i provodila vreme u parku ispred zgrade...bila je zainteresovana za hodanje,al nikako da se pusti...posle jdeno dva meseca takvog savijanja,ja sam osecala jake boleove u kicmi i onda sam uzela taj povodac i kad se umorim,stavim joj i svi zadovoljni...kao sto rekoh,nije dugo trajalo,al je meni pomoglo...prosto :)
 
Mislim...ja se slazem s tim da trebamo koristiti tehnologiju da bismo si olaksali zivot...ali, ovim ne napredujemo, vec se vracamo u doba neandertalaca...pa svoditi dete (razumna bica) na zivotinjski nivo i stavljati povodac...e to mi je van pameti...cuj da si tako olaksavam zivot....boze sacuvaj...:rtfm:
 
moje dvoje sam lepo podigla bez tog povodca....sasvim su lepo prohodale, a kičma me ne boli više. dodir male šake, trenutak kad je stegneš kad se prelazi ulica ili kad dete ubrza korakom koji ne može da izdrži, a da ne padne...to podvodac ne može da zameni.
da ne pričam o tome što mi je zbilja slika jadna - te dece i tih roditelja.
 
Ko normalan će da vodi hiperaktivno dete na mesta gde može da ga zagubi? A i ako ga već vodi uhvati ga za ruku.
Druga stvar je što se tiče padanja - pa može i da se dočeka na ruke. A i treba dete da se malo ispada, izgrebe, tako se 'kali'. Ako ga vodaš na povodcu, vozaš kolicima do pete, 'hraniš srebrnom kašikom', izrašće u kilavog parazita.

WASP, cestitke za temu, a takodje podrzavam i tvoj stav.
Bravo, sa LjiS na Dom
Svaka cast!:klap:

P.S. Kad se zenis?:D
 
Pobogu, nismo im stavili davilicu sa bodljama i naprasili ih protiv buva. Sta se zgrazavate? Ajd sad ja malo da se zgranem nad cinjenicom da jako malom detetu koje nema pojma sta je sta i hoce svuda i odmah izvlacite ramena iz zglobova dok ga toplo roditeljski drzite za ruku i sprecavate da odleti pod kola. O, pardon, zasto uopste nemirno dete vodite napolje????

Kad citam neke od vas, cini mi se da ste zaboravili da ste isli u setnju pre nego sto su napunili 4 godine
 
Ja jesam sa cerkom i sve za ruku, i zaista mi nikada nesto tako nije bilo potrebno.
Da ne kazem da mi je sam osecaj da joj TO stavim nekako cisto ponizavajuc
Nasa intima i cvrsta veza su se stvorile upravo tim grljenjem, nosenjem, drzanjem, vodjenjem dok nije prohodala
Mislis nije tako?
 
Izvini Mirabel, ne slazem se s tobom...Svi smo odrasli bez tih povodaca i nasi roditelji nisu umrli ili postali invalidi zato sto su morali da trce za nama...a moje dete sad prohodava, iskreno, plasim se sta me ceka, ali...to je lepota zivota... ;)
 
Pobogu, nismo im stavili davilicu sa bodljama i naprasili ih protiv buva. Sta se zgrazavate? Ajd sad ja malo da se zgranem nad cinjenicom da jako malom detetu koje nema pojma sta je sta i hoce svuda i odmah izvlacite ramena iz zglobova dok ga toplo roditeljski drzite za ruku i sprecavate da odleti pod kola. O, pardon, zasto uopste nemirno dete vodite napolje????

Kad citam neke od vas, cini mi se da ste zaboravili da ste isli u setnju pre nego sto su napunili 4 godine
ju!:lol:
 

Back
Top