ALKOHOLIZAM

  • Začetnik teme dza_ili_bu
  • Datum pokretanja
D

dza_ili_bu

Gost
Partnerov alkoholizam-kako se sa tim izboriti?
Da li se uopste treba upustati u borbu protiv flase ili jednostavno otici, pokupiti ostatak svog zivota i pobeci sto dalje?
Molim vas, ako se neko susreo sa tim , nek iznese ovde svoje iskustvo, primer iz komsiluka , bilo sta.
 
Po meni zavisi koja je vrsta partnerstva u pitanju,ako je to dečko/devojka treba probati i pomoći koliko možeš,ali ako je to bračni drug svakako da ne treba sedeti skrštenih ruku ili bežati od problema.Ipak je to nešto zaista ozbiljno-znaš ono "I U DOBRU I U ZLU" Ako su tu i deca,još veći podstrek za izbavljenjem! :!: :?
 
Suprug je u pitanju, ali ja vise nemam snage da se nosim sa tim pogotovo sto on nikako ne zeli da prizna sam sebi a kamoli drugima da ima problem.
Znam da je sve to "i u dobru i u zlu" ali zlo je po mene kad se napije jer je agresivan a i po okolinu.Nije da me bije ali zeli da bije sve ostale, tada su mu svi krivi za nesto sto je on napravio, besni po kuci, razbija stvari itd.
Zato ljudi pomagajte, kako da ga privolim da odemo negde u neko savetovaliste, centar za lecenje kad su mi oni rekli da mogu da pomognu samo ako on dobrovoljno dodje, sto ovde nije slucaj.
Ako je neko imao takve probleme ili zna nekog ko se sa tim izborio ili se jos uvek bori nek kaze sta nas ceka.

hvala
 
Alkoholičarem se smatra osoba koja duže i

prekomerno pije alkoholna pića,kod koje se

razvila ovisnost o alkoholu i koja pokazuje najčešće poremećaje ponašanja te dolazi do oštećenja duševnog i telesnog zdravlja.U pojam alkoholičara uključuje se već i onaj ko pokazuje početke poremećaja u tom smislu."To su Alkoholicari, samo ako ti je stalo do te osobe sa kojom si zajedno i ako je volis onda mu trebas pomoci da uz tvoju podrsku i pomoc ostavi ALkohol, toliko od mene:)
 
moj otac je alkoholicar ja imam 19 godina i od kako znam za sebe znam da on pije i dok ja nisam odrastao zlostavljao je moju mamu tj njegovu zenu i sve ukucane a sad vec ne sme jer se cesto svadjamo i daleko bilo da krene da udari opet moju mamu ubio bi ga sigurno tesko je to gledati budalu kako pepeljarom gadja rodjenu cerku i majka je stiti svojim telom piksla je pogadja u ledja tri rebra joj je manijak tada polomio uzas jednom recju ne znam sta jos da vam kazem kad sam imao 15 godina on je dosao pijan ja sam se malo sa njim posvadjao a on onako besan skace sa troseda i iscupao je luster da me gadja na svu srecu nije me pogodio a sigurno sad nebi bio ziv a rodjenom ocu je polomio obe noge sa stolom gurnu sto nekako i udari ga u kolena obe mu je precviko sad vidite kako sam ja imao divno detinjstvo sa njim.
 
Sumnjam da mozes jednu takvu osobu da odvedes u savjetovaliste,sumnjam da mozes cak i da pomenes savjetovaliste.U mom gradu postoji ustanova specijalizovana za takve slucajeve na dobrom je glasu,ali vjeruj mi niko nije uspio da se izlijeci.Uspjevaju samo oni koji imaju jaku zelju i koji sami to odluce.
Jako mi je zao sto ti se desava i znam kako ti je.
Mislim da je to uzaludna borba,voljela bih da grijesim.
U svakom slucaju zelim ti sve najbolje, i pazi na sebe!
 
Izgubljena:
Sumnjam da mozes jednu takvu osobu da odvedes u savjetovaliste,sumnjam da mozes cak i da pomenes savjetovaliste.U mom gradu postoji ustanova specijalizovana za takve slucajeve na dobrom je glasu,ali vjeruj mi niko nije uspio da se izlijeci.Uspjevaju samo oni koji imaju jaku zelju i koji sami to odluce.
Jako mi je zao sto ti se desava i znam kako ti je.
Mislim da je to uzaludna borba,voljela bih da grijesim.
U svakom slucaju zelim ti sve najbolje, i pazi na sebe!

meni je jedini spas da odem daleko iz ovog grada o kakvim savetovalistima pricas taj ti ne shisha nikoga 2% pije koliko moze gadi mi se vise od one face pijane. nema tu spasa ni izlaza neko od nas dvojice mora iz kuce sad ja ili on videcemo.
 
nesretnik od rodjenja:
Izgubljena:
Sumnjam da mozes jednu takvu osobu da odvedes u savjetovaliste,sumnjam da mozes cak i da pomenes savjetovaliste.U mom gradu postoji ustanova specijalizovana za takve slucajeve na dobrom je glasu,ali vjeruj mi niko nije uspio da se izlijeci.Uspjevaju samo oni koji imaju jaku zelju i koji sami to odluce.
Jako mi je zao sto ti se desava i znam kako ti je.
Mislim da je to uzaludna borba,voljela bih da grijesim.
U svakom slucaju zelim ti sve najbolje, i pazi na sebe!

meni je jedini spas da odem daleko iz ovog grada o kakvim savetovalistima pricas taj ti ne shisha nikoga 2% pije koliko moze gadi mi se vise od one face pijane. nema tu spasa ni izlaza neko od nas dvojice mora iz kuce sad ja ili on videcemo.

Tvoj slucaj je opet drugaciji od slucaja ove zene.Pazi , ti ne mozes da mijenjas roditelje,kao niko uostalom.Tvoji roditelji su odlucili da ostanu zajedno u takvoj zajednici.Sad ces da me mrzis,ali oni tada nisu razmisljali kako ce da bude tebi koji rastes u takvoj sredini,bili su sebicni iz samo njima znanih razloga.No, to je proslost i ne treba da razmisljas, sto bi bilo kad bi bilo.Imas sansu da zivis svoj zivot.Osamostalices se, imaces svoju porodicu.Pokusaj malo da mu na neki nacin pokazes da ga cijenis,volis mozda je i njemu to potrebno.
 
Izgubljena:
nesretnik od rodjenja:
Izgubljena:
Sumnjam da mozes jednu takvu osobu da odvedes u savjetovaliste,sumnjam da mozes cak i da pomenes savjetovaliste.U mom gradu postoji ustanova specijalizovana za takve slucajeve na dobrom je glasu,ali vjeruj mi niko nije uspio da se izlijeci.Uspjevaju samo oni koji imaju jaku zelju i koji sami to odluce.
Jako mi je zao sto ti se desava i znam kako ti je.
Mislim da je to uzaludna borba,voljela bih da grijesim.
U svakom slucaju zelim ti sve najbolje, i pazi na sebe!

meni je jedini spas da odem daleko iz ovog grada o kakvim savetovalistima pricas taj ti ne shisha nikoga 2% pije koliko moze gadi mi se vise od one face pijane. nema tu spasa ni izlaza neko od nas dvojice mora iz kuce sad ja ili on videcemo.

Tvoj slucaj je opet drugaciji od slucaja ove zene.Pazi , ti ne mozes da mijenjas roditelje,kao niko uostalom.Tvoji roditelji su odlucili da ostanu zajedno u takvoj zajednici.Sad ces da me mrzis,ali oni tada nisu razmisljali kako ce da bude tebi koji rastes u takvoj sredini,bili su sebicni iz samo njima znanih razloga.No, to je proslost i ne treba da razmisljas, sto bi bilo kad bi bilo.Imas sansu da zivis svoj zivot.Osamostalices se, imaces svoju porodicu.Pokusaj malo da mu na neki nacin pokazes da ga cijenis,volis mozda je i njemu to potrebno.

Draga moja nema tu srece i kako da mu pkoazem da ga postujem kad zna da to nije tacno ne mozes postovat nekog ko ti je upropastio detinjstvo uskratio ti ljubav ma ne, ne nikad takvog tipa ne mogu voleti i ceniti
 
Pun si bijesa, zato tako i razmisljas.Kad bi za trenutak izbacio taj bijes mozda bi mogao situaciju da gledas drugacije.Znam da je to tesko i da je meni lako "djeliti savjete" kad nisam u tvojoj kozi.Cinjenica je da ne mozes promjeniti oca, ali zato mozes sebe i svoj stav prema cijeloj situaciji.
 
moj otac je bio alkoholicar. Tukao nas je a i moju mamu. Nosila je periku kad joj je pocupao kosu precnika 17cm. Nije uspela da ga se otarasi (a da li je htela ne znam) sve dok se nije ubio sa sve 2.54 promila alkohola. Sad u novemru ce biti 10 godina.

Nisam ni bila svesna koliko je to ostavilo uticaj na mene, jer sam uspela da vidim tek nakon sto sam se udala, i hvala Bogu razvela, za osobu koja me je posle par meseci zajednickog zivota podsecala na mog oca. Isto piju, puse, smrde, sa tupim pogledom u ocima.
Evo vec godinu dana idem na terapiju, i shvatila sam da ma koliko postoji bolest alkoholizam, postoji i 'bolest' od koje svi mi koji zivimo sa alkohoricrima obolimo. Osecamo se poteebnim, da ne mogu bez nas, da ih mi spasemo...

Ako mozes da ga ostavis ... punu podrsku sa moje strane imas, ali MOLIM te pobrini se o sebi . Ako ne promenis misljene , velika je veoravtnoca da ce bas sledeci muskarac biti isti. I tako upadas u vrzino kolo.

Njega promeniti nemozes, ali sebe MORAS!!!!!
 
Izgubljena:
Sumnjam da mozes jednu takvu osobu da odvedes u savjetovaliste,sumnjam da mozes cak i da pomenes savjetovaliste.U mom gradu postoji ustanova specijalizovana za takve slucajeve na dobrom je glasu,ali vjeruj mi niko nije uspio da se izlijeci.Uspjevaju samo oni koji imaju jaku zelju i koji sami to odluce.
Jako mi je zao sto ti se desava i znam kako ti je.
Mislim da je to uzaludna borba,voljela bih da grijesim.
U svakom slucaju zelim ti sve najbolje, i pazi na sebe!
Znam kako ti je ali mozes li da zamislis da ti je isto tako i sa majkom i sa ocem. Obadvoje alkosi naliju se i onda se svadjaju tuku i maltretiraju mene i brata i tako to traje vec 10 godina. To i nije tako tesko podnositi ali teski su pogledi komsija prijatelja drugara i naish ljubav. Svi te sazaljevaju ali niko nista ne goovri o tome svi znaju i svi cute, samo klimaju glavaom u znak podrske.
Grozan je to zivot vjerujmi da znam.
 
Znam da pravila ljudskosti nalazu da treba pomoci alkoholicaru kao i svakoj drugoj osobi koja ima problem sa kojim ne ume da se nosi.No alkosi nisu osobe koje je , ni krive ni duzne napala bolest ili nesto slicno sto se ne moze staviti njima u krivicu, nego ljudi koji sami sebe dovode u nazovimo to nekontrolisano stanje kojim unesrecuju druge, za njih vaze neka druga pravila. Znaci, prvi pokusaj, drugi, treci... PRODATO. Ili je prestao da pije za vjek vjekov ili dovidjenja .

Radim sa ljudima i posao me cesto dovodi u susret sa ocajnim, ponizenim, izgubljenim i uplasenim zenama ciji su muzevi ili ocevi alkoholicari.
Nazalost, neka interna statistika kaze da se skoro ni jedan alkoholicar nije izlecio. Nazalost, ista ta statistika kaze da se porodicne price u kojima je neko alkoholicar najcesce zavrsavaju u sudnici , ludnici ili.... mrtvacnici.

Kada bih savetovala nekog bliskog, nekog koga volim, znaci van proceduralnih pravila profesije, rekla bih mu : elegantno i na najblazi nacin, ali brzo pobegni odatle.
Ma zivot je lep ... cak i kad ima rep. :D
 
Da u pravu je Milena skroz.
Probaj da pomogneš, ako neće
ćao zdravo
Misli na sebe i na svoju decu.
Takvi ljudi se sami uvale u provaliju, svesno ili ne svesno, ali jedino mogu da se sami povrate, ili povuku okolinu sa sobom.
 
Milena_9:
Znam da pravila ljudskosti nalazu da treba pomoci alkoholicaru kao i svakoj drugoj osobi koja ima problem sa kojim ne ume da se nosi.No alkosi nisu osobe koje je , ni krive ni duzne napala bolest ili nesto slicno sto se ne moze staviti njima u krivicu, nego ljudi koji sami sebe dovode u nazovimo to nekontrolisano stanje kojim unesrecuju druge, za njih vaze neka druga pravila. Znaci, prvi pokusaj, drugi, treci... PRODATO. Ili je prestao da pije za vjek vjekov ili dovidjenja .

Radim sa ljudima i posao me cesto dovodi u susret sa ocajnim, ponizenim, izgubljenim i uplasenim zenama ciji su muzevi ili ocevi alkoholicari.
Nazalost, neka interna statistika kaze da se skoro ni jedan alkoholicar nije izlecio. Nazalost, ista ta statistika kaze da se porodicne price u kojima je neko alkoholicar najcesce zavrsavaju u sudnici , ludnici ili.... mrtvacnici.

Kada bih savetovala nekog bliskog, nekog koga volim, znaci van proceduralnih pravila profesije, rekla bih mu : elegantno i na najblazi nacin, ali brzo pobegni odatle.
Ma zivot je lep ... cak i kad ima rep. :D

Ja imam isti takav problem imam 16 god zivim sa majkom sestrom,babom i ocem i kuda da pobegnem kada se sva imovina vodi na njegovo ime,i kada majci govori da nema pravo ni na sta bez obzira sto su to zajedno stegli.Jedino mi ostaje da zavrsim skolu i zaposlim se ali za to mi treba jos7 god.
 
alkoholizam je najstrasnija stvar mozda je jedino droga gora od toga ali ja nisam imao taj problem vec ovaj prvi,izgubio sam sve a najvise mi je zao upravo mojeg deteta sa kojim vise nemam nikakav kontakt.najgore od svega i kada se izlecite je sramota koju zauvek nosite i koja se nemoze izbrisati
 
[colSmatram da svako stoji iza svojih postupaka.Zakon nam je malo balkanski,pa je tesko za jednu zenu na nasem prostoru da se izbori sa takvim problemom.Ali zasto ziveti u paklu?Pogotovo ako su tu i deca.Misljenja sam da takve ljude treba napustiti i da treba potraziti srecu na drugoj strani,a ne stariti uz budalu.To su samozivi ljudi koji nasrcu na decu i zene,licno bih takve poslala na prinudan rad u padinjak i izolovala od normalne sredine.or=blue][/color]
 
Nazalost, kod nas zakon jos nije uveo tacku o nasilju u porodici. Cak i kad pozovete policiju usled haosa koji izazove pijani clan porodice, oni mogu samo da naprave zapisnik i nista vise, pa cak iako je taj neko opasan po okolinu. Sa takvim stavom ljudi su prinudjeni da cute i trpe ako nisu dovoljni smeli da se jednostavno pokupe i odu, sto bih licno svakom preporucila. Retko koji alkoholicar zaista ode na lecenje i ostane izlecen. Treba zato pobeci iz tog pakla sto pre.
 

Back
Top