Nece da se iskljuchi!

ad26ki

Primećen član
Poruka
662
Pozdrav svima na forumu! Imam sledeci problem,pre izvesnog vremena kada iskljuchim rachunar, on sve odradi shta bi trebalo prilikom iskljuchivanja, chuje se i onaj "klik"kada bi sve trebalo da stane, medjutim ventilatori i dalje rade i ako stisnem dugme za restart ,rachunar se ponovo ukljuchi.Paralelno sa tim problemom se pojavio drugi, a to je da mi se rachunar restartuje prilikom instalacije nekih prograam ili prilikom pokretanja nekih programa.Na primer program "Dr divx"ne mogu instalirati jer se pri kraju instalacije rachunar restartuje a "Skyp" ne mogu da pokrenem jer se isto restartuje rachunar.Konfiguracija rachunara je :matichna GA-7N400 Pro2 ,Procesor AMD Sempron 2500 , Memorija DDR 512 MB 400MHz , Grafichka nVidija GeForce6200,jedan HDD Maxtor 80 GB ATA i jedan HDD Hitachi 80GB SATA gde je primari Maxtor i na njemu je Windows.Unapred hvala na pomoci i pozdrav svima.
 
pre je tebi nesto do software-a nego do napajanja mada nije da mozda i ono zeza, pogotovo sto si rekao da ti restartuje pri instalaciji software-a...mozes da probas da je opteretis koliko mozes, neki .mkv vise rezolucije ili tako nesto preko mpc-a ili kmplayer-a...ono sto moze da te zeza je sam drajver za cipset ili satu...pocne da gasi i tu kad treba da ugasi nacisto, samo se hard ugasi i tu masina staje...proveri prvo da li se hard cuje kako gasi i pali dok tako stoji???
 
pre je tebi nesto do software-a nego do napajanja mada nije da mozda i ono zeza, pogotovo sto si rekao da ti restartuje pri instalaciji software-a...mozes da probas da je opteretis koliko mozes, neki .mkv vise rezolucije ili tako nesto preko mpc-a ili kmplayer-a...ono sto moze da te zeza je sam drajver za cipset ili satu...pocne da gasi i tu kad treba da ugasi nacisto, samo se hard ugasi i tu masina staje...proveri prvo da li se hard cuje kako gasi i pali dok tako stoji???

Kakav crni softver ako mu ventilatori ostaju uključeni posle gašenja kompjutera:dash:
 
neka ti neko ko ima nforce i vistu objasni sta su drajveri za satu znali da urade...cim ih instaliras, kad gasis ono lepo krene i stane na shut down...ventovi rade, ekran upaljen a da ugasi nece, cim ih deinstaliras sve normalno...ovo je znalo i pod xp-om da se desava ali ne toliko cesto...
 
e da upravo sam imao problema sa nforce 650i pod xp-om isto je tako radilo sa gasenjem dok nisu apdejtovani drajveri...kod mene je 570 ultra i pod xp-om nisam imao tih problema a pod vistom je bilo u pocetku sa prvim revizijama...
decko je napisao da mu se komp restartuje pri instalaciji a ne pri pokretanju kompresije ili sta vec i pre bih rekao da je problem do software-a nego do hardwera...
 
E narode, ovako stoje stvari! Iskljuchio sam iz napajanja HDD sata i sa matichne i isto tako i flopi sam potpuno otkachio jer inache ne sluzhi nichemu. I posle svega toga uspeo sam da pokrenem Skyp i da instaliram Dr Divx i to bez problema. Moja predpostavka je da je ovo napajanje slabo da ponese sve shto je prikljucheno.Inache shto sam zaboravio da kazhem , ovi problemi su se pojavili ubrzo poshto sam ugradio taj sata HDD.E sada cu josh da vidim dali se i iskljuchuje kako treba! Sutra vam javljam rezultat. Pozdrav svima i hvala na pomoci!
 
Pozdrav narode! Iskljuchivanje je ostalo po starom,tj. nece da se iskljuchi.Sada sam prikljuchio nazad samo HDD i Skyp radi ali Dr Divx ne ,rachunar se restartuje prilikom pokretanja tog programa.Odluchio sam da cu kupiti novo napajanje od 450W.Eto toliko za sada od mene. Pozdrav !
 
E ovako! Bio sam u servisu i nishta nisu uradili!!! :( Kupio sam novo napajanje od 500W i kada pokrenem program Dr Divix komp se ponovo restartuje! :sad2: A kada odkachim onaj sata HDD sve radi normalno!? U BIOS-u mi nigde ne pokazuje da je taj disk prisutan a u Windowsu ga ima. Kada sam taj HDD prikljuchivao na komp u BIOS-u sam "Onboard H/W Serial ATA" ukljuchio (Enabled) i "Serial ATA Function" namestio na "RAID"! E sada vi meni recite zashto se taj HDD ne vidi u BIOS-u i zashto imam tih problema sa kompom kada je taj hard ukljuchen.A u Windowsu mogu stavljati , skidati sve moguce fajlove , instalirati programe sa njega, znachi sve radi ali ipak neshto ne valja!? Na kompu su konektori za SATA 1 a HDD je od novijih pa je verovatno SATA 2, ako ne greshim, razlika je je samo u brzina prenosa podataka!? Molim vas za pomoc, ako sam neshto izostavio,recite pa cu dodati.Unapred hvala za pomoc! Pozdrav!
 
Poslednja izmena:
Mozda ti ventilatori imaju dojaja lagere :lol:

Za pocetak iskljuci taj RAID, ne treba ti. Tj, mozda ti i treba, al' posto ne znas sta je i posto ti trebaju bar 2 ista diska, iskljuci ga ipak.
Drugo, nece da ti ide SATA II disk na SATA I interfejs, odnosno moze, ali moras da vidis na disku, dal' imas tzv "jumper", kojim ces da ga prebacis u SATA I mod rada.
I na kraju, jesam li dobro razumeo, u Windowsu, disk vidis i... jel mozes da ga koristis? Pristupis, snimis nesto itd?
 
Da, u predhodnom postu sam napisao da u windowsu sve radi.Sada sam isprobao ,tek kada iskljuchim funkciju "Onboard H/W Serial ATA" tek onda radi iskljuchivanje i pokretanje programa normalno.Ako je hard otkachen od kompa a ta funkcija nije iskljuchena , iskljuchivanje kompa ne funkcionishe.Neki je problem u podeshavanjima u BIOSU ali ne znam koji jer sam sve podesio prema knjizi od matichne.
 
Danas sam probao da pri pochetku instalacije Windowsa uchitam drivere za sata kontroler sa flopija.Tako sam mogao da instaliram win i na sata hdd shto do sada nisam mogao jer ga wind nije video.Ali ni to nije promenilo nishta! Ni Skype ni Dr.Divx i ko zna shta josh ne mogu instalirati jer se komp restartuje ,osim toga ostalo radi normalno.Ne znam dali bi pomoglo fleshovanje BIOS-a?
 
nemas native sata podrsku u cipsetu na toj ploci vec je dodatni kontrolor i iz biosa i ne mozes da vidis sta god ti je nakaceno na sati, zato i moras naknadno drajvere sa flopija da bi ga instalacija prepoznala. mozes da probas sa winxp i integrisanim sata drajverima...jedino u boot sekciji ali se iskreno i ne secam jer sam odavno imao tu plocu...
probaj sa flesom biosa a i sata 1-2 jumper mod...kad imas pata i sata hard u kompu po difoltu ti postavlja pata hard kao butabilni...kada je u sata2 modu zna da brljavi sa starijim kontrolerima, nista novo...
kad lupim ti je lepo napisao da probas hard kod nekoga ali neko ko ima noviju plocu npr. nforce 4,5 itd. pa da vidis kako ce da se ponasa...
jos jedno pitanje, jesi li klokovao komp????
 
Hvala vam shto pokushavate da mi pomognete! Taj hard (sata) je bio kod dece u kompu, koji je kupljen proshle godine u Decembru i nije pravio probleme.Prebacio sam ga kod mene jer sam njima kupio hard veceg kapaciteta pa sam mislio i kod mene sa tim hardom da povecam prostor za podatke,medjutim evo samo mi pravi probleme.Inache ja nisam klokovao moj rachunar, jeste da sam ga kupio kao novog iz prodavnice, ali kod nas je sve moguce ,mozhda su ga tamo klokovali.Inache taj hard nema jumpere!Ne znam vam reci dali je klokovan ili nije ,tamo u biosu nije mi bash sve jasno.
 

Back
Top