Zašto se politizuje svaki događaj?

neverujuidole

Domaćin
Poruka
3.401
29. novembra u Beogradu je održan jedan sjajan koncert - No smoking orchestra! Svirka odlična, atmosfera sjajna, organizacija dobra, i sada bih tako ređala epitete da se nije desila jedna stvar. Pred sam kraj koncerta, Nele Karajlić je počeo sa uzvikivanjem čuvene parole ne damo Kosovo. Zašto to radimo? Zašto smo majstori da neke lepe stvari upropastimo politikom. Samo ću dodati, da ne skoče odmah ovi branitelji nacionalnih interesa, da bi mi isti utisak gorčine ostao da je počeo da viče, mryim koštuna, tomo grobare, vojo nek si u Hagu i slično.
 
ako ti se ne svidja sto nele ne da kosovo ti onda idi na cedine svirke.

nele je srbin i svaka mu cast.....


svako ima pravo da uzvikije na svom koncertu sta hoce
Zbog ovakvih glupih komentara sam napisala napomenu u uvodu, no tebi objasnjavati je jednako kao da objasnjavas zidu. Ti verovatno ne znas ni jednu Neletovu pesmu ( ups verovatno znas Zenica blues, to cak i bolidi znaju :mrgreen:) i ne znas ni da uzivas u muzici. nije ovde stvar u tome sta je uzvikivao, nego zasto je uzvikivao bilo sta. Zasto je dao politicku konotaciju necemu sto politika ne treba da bude!
 
Zbog ovakvih glupih komentara sam napisala napomenu u uvodu, no tebi objasnjavati je jednako kao da objasnjavas zidu. Ti verovatno ne znas ni jednu Neletovu pesmu ( ups verovatno znas Zenica blues, to cak i bolidi znaju :mrgreen:) i ne znas ni da uzivas u muzici. nije ovde stvar u tome sta je uzvikivao, nego zasto je uzvikivao bilo sta. Zasto je dao politicku konotaciju necemu sto politika ne treba da bude!

Zato sto se odavno i bavi politikom na svoj nacin.
Kroz pesme, kroz Top Listu Nadrealista, kroz neku seriju sto je isla pre neku godinu....
 
Zato što svi umetnici i umjetnici koji su za DSS ne umeju da razgraniče svoj posao od svojih političkih afiniteta.
Ne znam. Evo zamisljam Boru Todorovica kako u Lariju Tompsonu uzvikuje Cedo care, kako Voja Brajovic u Brodu za lutke uzvikuje Borisu kralju, a Leka prica o sebi u Kontejneru sa pet*. A sve tri predstave pruzaju tu mogucnost, ali oni to ne rade. Mozda si u pravu. Sve u svemu to je zalosno.
 
Ne znam. Evo zamisljam Boru Todorovica kako u Lariju Tompsonu uzvikuje Cedo care, kako Voja Brajovic u Brodu za lutke uzvikuje Borisu kralju, a Leka prica o sebi u Kontejneru sa pet*. A sve tri predstave pruzaju tu mogucnost, ali oni to ne rade. Mozda si u pravu. Sve u svemu to je zalosno.

Žalosno je to što je jedan Srbin uzviknuo "Ne damo Kosovo"? Ti mora da si neki žešći šiptar
 
ako ti se ne svidja sto nele ne da kosovo ti onda idi na cedine svirke.

nele je srbin i svaka mu cast.....


svako ima pravo da uzvikije na svom koncertu sta hoce

Mislim da je to bila cisto kao podrska da se eto spomene to famozno kosovo.
A ti majstore nemoj da prozivas odmah! Da dodje ne daj Boze do rata ,ti bi se sigurno prvi prijavio,jel? Narodu je vise muka od ratova i silnih gluposti i pogibija bliznjih,zar nam treba jos neko sr..nje,sta mi tu mozemo kad nam politiku kreiraju velike sile. Treba vise da se opametimo i da gledamo u buducnost a ne da se zanimamo necim sto nije nase vec 20-30 godina. Pa da hoce mogu sve da nam uzmu,i sta mi tu mozemo,jedino da vicemo ne damo Kosovo i slicne parole. Gde ste patriote kad igra nasa reprezentacija,nema vas? Gde ste patriote kad izbije neko sr...nje( pobegne se kod rodjaka u Nemacku)? Gde ste patriote kad treba da se posle zavrsenog faxa ostane u zemlji i da se privredjuje,bezite na zapad jel? Gde ste patriote kad treba da se plate racuni,ne placa se kirija godinama (necu da dajem pare lopovima,jel?)? Samo se prica najgore o vlasti, to nam je izgleda ostalo od Turaka da vecno mrzimo istu.

Da li si oni koji vole Srbiju samo radikali? Ne nisu prijatelju ,zato nemoj da nekog smatras izdajnikom zato sto je pripadnike ove ili one stranke. Poz
 
Isto zasto to ne rade Zoran Cvijanovic, Bajaga, Miroslav Ilic itd

A da , oni su za tvoje pa nije vazno.

p.s. opet ispadas sabanka 8) :mrgreen:
E ona nije sabanka nego likusa :mrgreen:
E sad ne lupetaj - ni Cvija, ni Bajaga, a ni ovaj treci nikada, ali nikada nisu iskoristili svoje "radno mesto" za politiku. Oni su kao licnosti pruzali podrsku odredjenoj politickoj opciji na njihovim mitinzima.
 
Žalosno je to što je jedan Srbin uzviknuo "Ne damo Kosovo"? Ti mora da si neki žešći šiptar

Žalosno je što viče tamo gde svi to znaju bez ikakve potrebe, samo da bi se uvukao Koštunici i njegovoj ekipi. Zašto ne viče negde napolju kao što je onaj mali Čavić obukao onu majicu? Taj potez bih itekako pozdravila. Fora je reći to svetu a ne ložiti mase koje sve redom misle da je Kosovo Srbija.
 

Back
Top