10 МАНА ЗА 100 ДАНА

Bole_Delija

Iskusan
Poruka
5.063
1. Обмана грађана о продаји бесплатних акција
Грађани су обманути обећањем да ће добити по 1000 евра од продаје акција јавних предузећа. Свима је јасно да држава неће имати новца да испуни ово обећање.

2. „Социјално одговорна Влада“
Напори Владе да повећа пензије на нереалан ниво од 70 посто просечне плате воде нас у раст инфлације и говоре о томе да је приоритет владине економске политике испуњавање међустраначких договора, а не развој привреде и раст животног стандарда свих грађана.

3. Највећи пад индекса на Београдској берзи
Упркос предизборним обећањима владајуће коалиције да ће индекси на Београдској берзи порасти када они дођу на власт, десило се управо супротно – индекси су доживели највећи пад у историји Београдске берзе.

4. Раст јавне потрошње и буџетског дефицита
Формирањем нових министарстава и гомилањем страначких чиновника у државним институцијама Влада доказује тврдњу да је најскупља и највећа у Европи. Уместо да смањује јавну потрошњу, Влада ребалансом буџета за 2008. ствара дефицит од 45 милијарди динара.

5. Одлука о једностраној примени ССП
Споразум о стабилизацији и придруживању није одмрзнут иако је то било једно од предизборних обећања владајуће коалиције. Одлука Владе да једнострано примени овај споразум усмерена је против развоја домаће привреде и доводи у питање егзистенцију више хиљада грађана запослених у домаћим предузећима.

6. Пад инвестиционог рејтинга
Инвестициони рејтинг Србије никада није био на нижем нивоу, због израженог неповерења страних инвеститора према Влади Србије и њене неспособности да обезбеди елементарне услове за улагање. Међународни кредибилитет Владе потпуно је уништен после раскида уговора о концесији Хоргош - Пожега, као и због непрестаних покушаја појединих министара да оборе нафтно-гасни споразум са Руском Федерацијом.

7. Поскупљење основних животних намирница и комуналних услуга
Драматична поскупљења хране, гаса, телефона и других комуналних услуга изазвана су настојањима власти да по сваку цену испуни сулуда предизборна обећања и намири апетите странака унутар владајуће коалиције.

8. Контраверзан уговор о заједничком улагању са Фијатом
Фијат није дошао да приватизује Заставу, да постане њен стратешки партнер или да реализује гринфилд инвестицију, као сваки други страни инвеститор. Фијат је направио аранжман са Владом који ће грађане Србије коштати више од 300 милиона евра.

9. Пробијање рока за завршетак процеса приватизације
Влада не поштује Закон о приватизацији, јер не чини ништа да оконча процес власничке трансформације до краја 2008. године. Влада нема капацитет да настави процес економских реформи о чему говоре неуспели покушаји приватизације највећих српских предузећа ЈАТ, РТБ Бор, ИМТ, ПРОГРЕС.

10. Раст корупције
Према последњим истраживањима међународне организације Транспаренси интернешнл индекс корупције у Србији расте. Отворена опструкција рада независних институција за контролу јавних финансија, као што је случај са Државном ревизорском институцијом, говори о недостатку политичке воље да се грађанима омогући контрола рада владе и трошења државних средстава.





Sta je od ovoga tacno i realno a sta nije? Samo konkretno
 
Sva sreća te mi kvalitet života ne zavisi od nebaždarenih topuzina,pa samim zim i nemam neku posebnu želju da emigriram bilo gde...nebitno da li je u pitanju krajnja destinacija Dunav ili neko drvo u obližnjem šumarku.
Ovako mi ostaje jedino da ,kad sam baš onako dokon,ovlaš bacim pogled na sve te folirante i njihove zamajane diletante koji se u njih krste i konstatujem "ala kvalitetno prca lud zbunjenog".
 
nazalost, ova Vlada se suochila sa Velikom svetskom ekonomskom krizom, te su berze shirom sveta lupile o dno bash kad su ovi doshli --pa besplatne akcije u ovom trenutku nazalost nemaju realnu podlogu da budu iljadu jevrica! A i vama zinulo dupe za hiljadu evra - a ceo zapadni svet spashava shto se spasiti moze, a vi zapeli za besplatne pare (tj ocete leba bez motike- e pa curac)

Strani investitori postali krajnje risk averse (ne zele da rizikuju vishe sa ulaganjima, postaju konzervativni krajnje), chak povlache uloge iz Srbije, a sve to vodi loshijoj fin situaciji, pa i padu dinara! dobro su uspeli u zadnjem chasu da dovuku i ovaj Fiat!

U celoj situaciji, gde jedno povlachi drugo - smeshno je prichati o rastu plata, penzija i slichno!
Nazalost cene su elastichne na gore (nikad na dole - takva je ekonomska zakonitost) pa imamo situaciju poskupljenja...

Samo josh ocu da kazem, da su doshli oni drugi - smradikali sa koshtunjvim - ne smem ni da pomislim gde bismo sada bili!
 
Da, to je sad rekao, a ranije je rekao da ce vredeti 1000e...mogao je odmah da kaze da ce se tek videti koliko ce vredeti i kada ce se realizovati, ali ybg bila je predizborna kampanja :)

a ti jadan poverov'o!:lol:
Hrvati su imali slichne akcije, pa su i uspeli sa tim besplatnim akcijama!
ali oni su odabrali prvi chas - kao svaki dobar investitor!
Ali mi smo imali nazalost - Kosovo za patike - mitinge i ostale kerefeke sa kojim se narod zaglupljivao--- e sada proshla baka sa kolachima!
 
dzeri, fora je sto konkurenata nema :hahaha:

jutros se i pojavi tema kao `kakvi su da su, hbga, bolji su`

znaci za desetak sati dva stava da rezim nema uspeha ali i da nema zamenu.

sve ima zamenu. niko nije nezamenljiv. ko je protiv promena taj je protiv demokratije.
ako je rezim uspesan niko ne mora (silom) da ga stiti, deela govora sama za sebe.

ako neko kaze da u srbiji nema ko ove da zameni, pa taj sam je zreo za zamenu.
toliko ljudi i mladih zeljnih rada i para, pa i starijih, gurnutih u stranu (vidi slucaj bojana krista) koji bogatim iskustvom mogu jos mnogo da dopruinesu (primer rukovodioc proizvodnje novih pasosa penzionisan negde oko pocetka izdavanja istih).
 
8. Контраверзан уговор о заједничком улагању са Фијатом
Фијат није дошао да приватизује Заставу, да постане њен стратешки партнер или да реализује гринфилд инвестицију, као сваки други страни инвеститор. Фијат је направио аранжман са Владом који ће грађане Србије коштати више од 300 милиона евра.


jel??:roll:.......pzimamuimjbm:evil:

ae mi objasni kako ???
 
[/B]

jel??:roll:.......pzimamuimjbm:evil:

ae mi objasni kako ???

Srbija se obavezala da u rupu zvanu Zastava ulozi jos 200 miliona evra, u frabriku za proizvodnju autobusa jos 60 miliona i u infrastrukturu u Kragujevcu jos ravno 300 miliona evra.
Znaci sve ukupno, nas je sporazum sa Fijatom kostao bar 560 miliona evra, ne racunajuci poreske olaksice.

http://www.emportal.co.rs/vesti/srbija/64180.html

Početna investicija je 700 miliona evra, a podrška Vlade biće 200 miliona, od kojih 100 miliona u novcu, 50 će biti krediti osnivača, a ostatak će činiti poreske olakšice. Kompanija će zapošljavati 2.400 radnika.

(...)

Srbija namerava da u Kragujevcu napravi značajna ulaganja u infrastrukturu, oko 300 miliona evra, u naredne četiri godine”, rekao je Dinkić.

(...)

Markione i Dinkić potpisali su i Memorandum o razumevanju o saradnji dve članice grupe FIAT, Iveca i Magnieti Marelija, s Vladom Srbije u proizvodnji autobusa, specijalnih vozila i automobilskih komponenti. Prema tom memorandumu, biće formirane dve zajedničke kompanije koje će biti 70 odsto u vlasništvu Italijana, a 30 odsto u vlasništvu Srbije.
Početna investicija za te komapanije je 240 miliona evra, od čega je učešće Srbije 60 miliona evra, uz odgovarajuće poreske olakšice i ulaganja u infrastrukturu.
 
Srbija se obavezala da u rupu zvanu Zastava ulozi jos 200 miliona evra, u frabriku za proizvodnju autobusa jos 60 miliona i u infrastrukturu u Kragujevcu jos ravno 300 miliona evra.
Znaci sve ukupno, nas je sporazum sa Fijatom kostao bar 560 miliona evra, ne racunajuci poreske olaksice.

http://www.emportal.co.rs/vesti/srbija/64180.html

Početna investicija je 700 miliona evra, a podrška Vlade biće 200 miliona, od kojih 100 miliona u novcu, 50 će biti krediti osnivača, a ostatak će činiti poreske olakšice. Kompanija će zapošljavati 2.400 radnika.

(...)

Srbija namerava da u Kragujevcu napravi značajna ulaganja u infrastrukturu, oko 300 miliona evra, u naredne četiri godine”, rekao je Dinkić.

(...)

Markione i Dinkić potpisali su i Memorandum o razumevanju o saradnji dve članice grupe FIAT, Iveca i Magnieti Marelija, s Vladom Srbije u proizvodnji autobusa, specijalnih vozila i automobilskih komponenti. Prema tom memorandumu, biće formirane dve zajedničke kompanije koje će biti 70 odsto u vlasništvu Italijana, a 30 odsto u vlasništvu Srbije.
Početna investicija za te komapanije je 240 miliona evra, od čega je učešće Srbije 60 miliona evra, uz odgovarajuće poreske olakšice i ulaganja u infrastrukturu.

aha........znaci, kako sam ja razumeo, drzava ce morati da ulozi 300 miliona evra , da bi 2400 radnika dobilo posao...........:roll:

i da bi zastava pocela najzad da proizvodi automobila koji zasluzuju tako da se zovu

i da bi ti automobili postali jedan od najprofitabilnijih izvoznih artikala srbije..........

i da bi zastava, posle decenija trosenja para poreskih obveznika iz cele srbije, napokon pocela da uplacuje neke parice u budzet.........

kako sam ja razumeo, umesto sto se svake godine sipaju stotine miliona u zastavu , da bi samo radnici dobijali plate za nerad.........sada ce za te pare napokon neko i da dobije posao, a fabirika ce poceti da ostvaruje profit................

stvarno pederski od vlade...........keve mi........:think:
 
aha........znaci, kako sam ja razumeo, drzava ce morati da ulozi 300 miliona evra , da bi 2400 radnika dobilo posao...........:roll:

i da bi zastava pocela najzad da proizvodi automobila koji zasluzuju tako da se zovu

i da bi ti automobili postali jedan od najprofitabilnijih izvoznih artikala srbije..........

i da bi zastava, posle decenija trosenja para poreskih obveznika iz cele srbije, napokon pocela da uplacuje neke parice u budzet.........

kako sam ja razumeo, umesto sto se svake godine sipaju stotine miliona u zastavu , da bi samo radnici dobijali plate za nerad.........sada ce za te pare napokon neko i da dobije posao, a fabirika ce poceti da ostvaruje profit................

stvarno pederski od vlade...........keve mi........:think:


ulaganje u zastavu je bilo bacanje novca i pre a i sada.

na zastavu je trebalo staviti katanac i kraj price.

cela svetska autoindustrija je u krizi , grcaju i GM i Ford i Renault i Citro0en i Mercedes i BmW - a sad ce neko da me ubedi da ce zastavi da cvetaju ruze i da ce da se ubija od prodaje. ma nema od toga nista naivcine.
 

Back
Top