Šta nas čeka u bliskoj budućnosti?

Hugo Chavez

Primećen član
Banovan
Poruka
989
Stari vek je trajao 4000 godina, Srednji vek oko 1000, Novi vek manje od 500 a najnovije doba negde oko 100 godina. Iz ovog zakljuchujemo da civilizacija ne samo da napreduje, vec taj razvoj ubrzava. Razvoj raste eksponencijalnom funkcijom. Avioni postoje samo 105 godina, a kako zamisliti danas zhivot bez njih. Kako zamisliti zhivot bez kompjutera i Interneta a Windows postoji svega 13 godina. Negde sam chuo da se svake godine generishe u svetu vishe informacija nego u celoj istoriji pre toga. Poenta ove teme je u tome da taj razvoj ne mozhe ici beskonachno, a blizu je svog kraja. Razloge ove ekonomske krize mozhda nisu samo ekonomski, vec i civilizacijski. U svakom sluchaju, ochekujem da nas posle ovog cheka neshto revolucionarno. Sad, da li ste pesimista ili optimista, vasha stvar, u svakom sluchaju bice zanimljivo.
 
Наступиће шта ће наступити, не желимо да донсимо претпоставке и преурањене закључке... Не вреди ништа, било би нам боље да се скинемо са овог форума и да кренемо на подробно истаживање наше будућности.
 
Hugo Chavez, bio si voyo riq, pa Gate7, pa ko zna šta sve ne... Ovo što si postirao kao uvodni post sam odavno pročitao na nekom blogu.

Shabane ja sam bio voyoriq pa Gate7 i svi znaju ko zna sta ne..........e sada ja sam olympiakos i nisam ja postavio niti prekopirao ovaj post nego postavljac teme koji ima svoj nick ako nisi corav.

A ovde koliko vidim jedini si ti sa 100 nickova posto ti je nick star 2 dana a znas stvari od pre 1 godinu :mrgreen:

A u medjuvremenu vidim da si banovan zbog duplog nicka zato.........TISHINCHINA :hahaha:
 
Shabane ja sam bio voyoriq pa Gate7 i svi znaju ko zna sta ne..........e sada ja sam olympiakos i nisam ja postavio niti prekopirao ovaj post nego postavljac teme koji ima svoj nick ako nisi corav.

A ovde koliko vidim jedini si ti sa 100 nickova posto ti je nick star 2 dana a znas stvari od pre 1 godinu :mrgreen:

A u medjuvremenu vidim da si banovan zbog duplog nicka zato.........TISHINCHINA :hahaha:

Шта се дереш, човеече, спава ми се бре.
 
da, docice do vecih promena definitivno, i to u mnogim sferama, mnogi ce izgubiti iluzije koje imaju o sadasnjem svetu, slazem se sa tim.

ali to je duga tema, ja bih da se bavim jednim delom samo.

mnogi se plase i sa razlogom, ali je preterano ipak.

naravno, docice do krize, sve ce da nas pogodi, ali ne za dugo.

zamislite tri coveka na pustom ostrvu, dva azijata i jedan amerikanac. i dogovore se oni da se organizuju da bi preziveli. kinez ce da peca, japanac da lovi a amerikanac da jede.

sta ce bityi kad jednog dana debeli amer odapne?

pa naravno bice tu velike promene u zivotima dva azijata, falice im drug, morace da se naviknu da zive bez manipulatora sa kojim im je ipak bilo izvesno kako tako.
sa druge strane, imace vise da jedu, pocece da konzumiraju plodove svog rada, manje ce da rade pa ce cak imati vremena i da se suncaju ponekad.

sve u svemu, sa finansijske strane, ekonomska situacije nece biti bajna posle americkog kolapsa, ona je cela strukruirana prema americkom trzistu i bolesnoj konzumaciji, medjutim, vreme ce proci i bice ok, cak i mnogo bolje.

zamislite svet bez najveceg zagadjivaca, najveceg potrosaca energije, najveceg siledzije i najvece kocnice ka civilizacijskom napretku.
ajmo prakticno, ako ameri konzumiraju izmedju 30 i 50 posto energije sveta, a svega ih je 4 posto na ovoj planeti, sta ce se desiti kad se nauce da stede i udare taksu na benzin?

pasce barel na 10 dolara.

prema tome dabome, bice ok.
 
cheka naz niz lanchanih lokalnih ratova niskog i srednjeg intenziteta koji ce do temere uzdrmati medjunarodni poredak da ce vladajuca ekipa odluchiti da je ekonomski isplativije redukovanje populacije sveta od njenog izrabljivanja-pustice antrax ili neku novu kugu 21.veka medj puchanstvo a samo bogati ce biti vakcinisani...+ radna snaga dovoljna da ih izdrzava
 
da, docice do vecih promena definitivno, i to u mnogim sferama, mnogi ce izgubiti iluzije koje imaju o sadasnjem svetu, slazem se sa tim.

ali to je duga tema, ja bih da se bavim jednim delom samo.

mnogi se plase i sa razlogom, ali je preterano ipak.

naravno, docice do krize, sve ce da nas pogodi, ali ne za dugo.

zamislite tri coveka na pustom ostrvu, dva azijata i jedan amerikanac. i dogovore se oni da se organizuju da bi preziveli. kinez ce da peca, japanac da lovi a amerikanac da jede.

sta ce bityi kad jednog dana debeli amer odapne?

pa naravno bice tu velike promene u zivotima dva azijata, falice im drug, morace da se naviknu da zive bez manipulatora sa kojim im je ipak bilo izvesno kako tako.
sa druge strane, imace vise da jedu, pocece da konzumiraju plodove svog rada, manje ce da rade pa ce cak imati vremena i da se suncaju ponekad.

sve u svemu, sa finansijske strane, ekonomska situacije nece biti bajna posle americkog kolapsa, ona je cela strukruirana prema americkom trzistu i bolesnoj konzumaciji, medjutim, vreme ce proci i bice ok, cak i mnogo bolje.

zamislite svet bez najveceg zagadjivaca, najveceg potrosaca energije, najveceg siledzije i najvece kocnice ka civilizacijskom napretku.
ajmo prakticno, ako ameri konzumiraju izmedju 30 i 50 posto energije sveta, a svega ih je 4 posto na ovoj planeti, sta ce se desiti kad se nauce da stede i udare taksu na benzin?

pasce barel na 10 dolara.

prema tome dabome, bice ok.

Shta ce se naprimer desiti sa informatichkom industrijom. Nekada za rachunar top klase je bilo potrebno 2000 eura, a samo 5-6 godina posle za 800 eura mozhesh kupiti odlichan rachunar. Shta je sa auto industrijom, cena automobila ce sve vishe padati. Kad pomenu naftu, nje pri ovoj potroshnji nestaje za 40-50 godina, a SAD ostaje bez nafte za 5-6 godina. ITD ITD
 
Shta ce se naprimer desiti sa informatichkom industrijom. Nekada za rachunar top klase je bilo potrebno 2000 eura, a samo 5-6 godina posle za 800 eura mozhesh kupiti odlichan rachunar. Shta je sa auto industrijom, cena automobila ce sve vishe padati. Kad pomenu naftu, nje pri ovoj potroshnji nestaje za 40-50 godina, a SAD ostaje bez nafte za 5-6 godina. ITD ITD

Chavez, pa sva ta pojeftinjenja su dosla upravo iz azije. Kad je amer pravio, onda je bilo 2000 evra, naravno, ipak je bilo marona, jer davno je to bilo, mnogo davno.

ali i ove cene sad nisu ok, svet i treba da stane da ugnjetava ljude, necu da neko robuje i radi za dolar dnevno da bi ja imao komp od 700 dolara.

a i sa C0NSIGLIERI se slazem, mozda bi mogli da se vratimo svojim korenima, makar da vise hodamo i udisemo svez vazduh, bolje je za telo i dusu od ovog.
posto ja sam ne umem da se odviknem od ovog, nek onda dodje po nekoj svetskoj pravdi.
 

Back
Top