Eulex

inace prvi dan misije EULEX-a je protekao sasvim mirno, nigde nije zabelezen ni jedan incident. postavljeni su na svim vaznim tackama kosova. u gracanici, koliko sam ja video na nekoj emisiji, ljudi govore sasvim "normalno" o toj misiji, dosla da sprovede red i zakoni sl.
drago mi je da su patrijote ostale samo na forumskom protivljenju te misiji
 
ti si mnogo glup ili zlonameran covek

mislis li da ce EU postovati ovo sto su vam rekli u vezi eulexa?

oce djavola - postovace jednako kao kumanovski sporazum i rezoluciju 1244

EULEX je dosao da sprovede nezavisnost kosova u praksi , a boli to sto je na sever dosao zahvaljujuci izdaji rezima u srbiji....

a to sto ce sverc da prestane to se samo nadaj

ne nego ce srbi da placaju porez i carinu siptarskoj drzavi....

ko sto su oni nasu drzavu krali i pljackali tako cemo mi njihovu

sto bi rekli muslimani SEVAP ih je zayebati


tuzno je sto smo ja i ti iste nacije. ti vise vuces ka siptarima a mene nisu vaspitavali da se radujem otcepljenju i okupaciji sopstvene zemlje i naroda.

Pratiš li ti dešavanja.Zašto se bune Albanci protiv EULEKS-a i protestvuju.Ne odgovara sadašnjoj nazovi Albanskoj vlasti,jer im nedaju upravljanje i nadzor nad finansijama,policijom i sudstvom.Obećavali su nezavisnu državu Kosovo a ne mogu da vladaju,a još plus što će kontrolisati i promet robe,nama šverca.Šta na Kosovu uopšte radi,proizvodi i od čega Albanci žive.Ako su se Srbi žalili na UNMIK zbog nezaštićenosti i ugroženosti,da vidimo da li će im se sad pružiti zaštita na koliko toliko normalan život.
I što je najgore opet podele.Lako je Srbima na severu da viču i da se bune,a šta sa ugroženim po raznim mestima i gradovima koji su izolovani.Njima je najpotrebnija zaštita a UNMIK-ove trupe se baš i nisu pokazale.
A ko se kod nas najviše buni.Jakšić koji je potkradao novac namenjen za Kosovo i juče Velja Ilić,švercer građevinskih mašina preko Kosova od pre par godina da ne bi platio porez i carinu jer nema kontrole.
Siguran sam da će za pa ajde u nekom periodu od deset godina vratiti Kosovo pod nadležnost Srbije.
 

Back
Top