Lolek I Bolek…

Neva

Poznat
Poruka
7.358
lolek-si-bolek.jpg
BolekEtLolek.jpg
lolek%20i%20bolek.jpg


…musko prijateljstvo…bratstvo…zavist…sujeta…novac…uspeh…zene…ljubomora … lepi I losi trenuci…pomoc…porodice…suze...tuce...nekoliko godina kasnije…
 
Ah, da, sestro Nevo, stalno se kritikuje to nase zensko prijateljstvo kao ovakvo i onakvo, a sta je sa muskim?
Mada, ja moram da kazem poznajuci svog muza i njegove prijatelje i ortake - medju njima postoji neko pravilo da se ne ponasaju kao konkurencija kada se pozene..... A dotle se dzapaju samo tako.....
Posle pocinju da se udruzuju u kukanju protiv sopstvenih zena:lol:
 
Ajde spameri...:) ..dosta...

Zar mislis da bih ja kao homofob stavila njih kao pretecu ...? Hihihi...Da, crtani je bio sjajan, ali upravo oni su me inspirisali...gledala sam na tube njihove neke crtace i nisam nfantilna nego sam slucajno naletela...posluzili su kao inspiracija...

Isto, kazes...? Da li je bas tako...? Cekam da mi odgovore...? Pomfritu, cekam ...:)
 
koe pomfrit.. ša je to, koeto..??
muško prijateljstvo zasnovano je na pomoći i druženju, baš kako treba, taman.....misim, sa nekim možeš i da ćutiš, ali uvek je tu negde, prisutan..i evo ga u svim lošim trenucima.muško prijateljsvo nije zasnovano na ogovaranju, mada i m. ogovaraju i prate sve one trivijalnosti i ponašanja kao žene, samo o tome ne dele utiske i ne nameću mišljenja......teško je govoriti uopšteno o kategoriji muškog prijateljstva jer je uopšte ljudi koje nazivamo prijateljima mali broj.....u stvari to je ono kad kažemo: mogu da se radujem tuđem uspehu i taj neko može da se raduje mom uspehu -to je prijatelj....kad je u nevolji, sve odlažem, nema prečih poslova..prijatelj je na 1. mestu...
u stvari muškarci nemaju bratstva, kao što imaju žene sestrinstva i kućice na drvetu kao u američkim filmovima, barem ja to nisam imao...u tom smislu ne....pa sečemo vene i mešamo krv..ja ne....ša se desi kad se odraste. neki ljudi emigriraju u druge zemlje, a neki se zaposle i viđamo se povodima, a neke sretneš i stekneš kad si se najmanje nadao...kad si stariji, barem meni..bitno mi je da je neko blizu. ako mi je daleko, ne mislim na fizičku udaljenost samo, ali i mislim, teško može da zna šta mi se dešava....
 
Mislim, kad gledam ovako brata i njegove te neke "ortake", da je sve to ne slično nego isto :neutral: sve sitne gadosti koje sam videla kod devojaka videla sam i kod njih. Isto tako, kao što ima onih rezervisanih i finih ljudi međ' ženama, ima i među njima, ipak je velika većina sebična i glupa.
 
Jel' primetio neko ko je citao knjigu - il' gledao film - onu zabrinjavajucu bliskost i neznost izmedju Sema i Froda? Pa one *poglede* koje je Sem bacao na svog gospodara tokom celog filma...

LOTR_FrodoSam.jpg


Tolkinu tu ni na kraj pameti nije bila neka pederastija, mada iz danasnje perspektive izgleda kao da se ova dvojica trpaju cim sa njih sidje oko kamere ili naratora. Viktorijanske knjige na koje se ugledao su prepune muskih prijateljstava kakva danas deluju 100% pederski, neznosti izmedju muskaraca, vojnika, mornara, oficira koje su tad izgleda bile normalne a danas su nezamislive. Promena senzibiliteta.
 
hoćeš da kažeš da biste vi muši bili i bolji prijtelji sam' da nije slučaj takav da bi ondak neko pomilslio da st derpe ... hajdete bre muški , znam da niste možda niste "verbalno nastrojeni " ,al eto nas žene baš zanimaju ta vaša razmišljanaj kad su tako neke čisto ljudske stvari u pitanju , kao što je priateljstvo npr ...zar ste baš toliko operisani od "odražavanja" il šta ..
 
rimska verzija.. prava saga o prijateljstvu dva čuvena vojnika cezarove 13. legije... vorenusa i pula...serija je o propasti rismke republike..jedan od njih postaće i centurion, a drugi će čuvati dugo tajnu o preljubi žene svog prijatelja (preljubnika je pulo ubio, ali nije rekao svom prijatelju da dete nije njegovo zbog mira u kući), kasnije će se saznati al uvek i uprkos svim iskušenjima ostaće zauvek prijatelji.....svi nivoi priče o prijateljstvu su tu i.....
salve vorenus et pullo.. ( ;
 
Poslednja izmena:

Back
Top