Бугари хоће "свој" део Србије

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Teodosije

Domaćin
Banovan
Poruka
4.932
Dimitar Stoyanov, a member of European Parliament for Bulgaria's ultra-nationalist party Ataka, dropped a declaration of the party in the mailbox of the Serbian ambassador to Sofia after the latter refused to meet Stoyanov, Focus news agency reported.

Ataka had announced that it would deliver a declaration to the Serbian ambassador on November 27 2008, demanding the return of the western territories that the country ceded following World War 1.

The party had picked the date because it was 89 years after the signing of the Treaty of Neuilly-sur-Seine.

The treaty, signed on November 27 1919 at Neuilly-sur-Seine in France, established borders between Bulgaria, Turkey, Greece, and the Kingdom of Serbs, Croats and Slovenes. Under the treaty, Bulgaria ceded its Aegean coastline to Greece, and its western territories, which include the present-day towns of Dimitrovgrad, Bosilegrad and Strumica, to the Kingdom of Serbs, Croats and Slovenes, present-day Serbia and Macedonia.

The country was also forced to reduce its army to 20 000 men and pay more than $400 million in reparations. The treaty is known in Bulgaria as the Second National Catastrophe.

The declaration Ataka that attempted to deliver to the Serbian ambassador said that the party demanded the return of the territories to be settled before European Union accession talks with Serbia would start.
http://www.sofiaecho.com/article/at...ing-territories-to-bulgaria/id_33230/catid_68

Ово није дело само екстремиста. Бугарско министарство одбране је одлучило да главнину своје војске, која је раније била концентрисана према Турској, премести близу 'западних граница' тј. према Србији. Бугарска јавност, у континуитету, области око Димитровграда и Босилеграда назива - 'западним покрајинама'.

Бугарска 'историографија' (заправо белетристика) и даље проповеда бесмислене теорије по којој су становници источне Србије, заправо 'посрбљени етнички Бугари'. Њихова, веома јака, парламентарна странка вмро, промовише чисти анти-српски шовинизам и чак се на њиховом званичном веб-сајту Срби називају 'шумадијским свињарима'. Територајалне претензије уопште не скривају.

А у Србији демократe уништавају војску.
 
Poslednja izmena:
Pa, na neki način i jesu.

Више од пола далмације је било Српско. Цела Босна је била српска.

According to the emperor Constantine Porphyrogenitus, the emperor Heraclius (610-640) INVITED THE SERBS TO SETTLE in the devastated north-western provinces of the Byzantine empire and TO DEFEND them AGAINST THE INCURSIONS OF THE AVARS...

Toward the end of 9th century the political centre of the Serbs was transfered to ZETA (or: Zenta: see MONTENEGRO) and the PRIMORYE (SEA-COAST)... [Serbian] Prince Voislav of TRAVUNIYA (today: Trebinje [Herzegovina]) ...united under his own rule Travuniya, ZAHUMLYE (the modern HERZEGOVINA) and Zeta. His son Michael Voislavich annexed the important Zhupania of RASHKA (Rascia or Rassia) [Central Serbia], and in 1077 was addressed as king (rex) in a letter from Pope Gregory VII. His son Bodin enlarged the first Serb kingdom by annexing territories...


The above quote is from:
"Encyclopedia Britannica"
Edition 1943, Vol 20, Page 341
Entry: Serbia, History
 
Svaka zemlja ima neke teritorijalne pretenzije, a ako ne zemlja a ono barem neka stranka u zemlji ili pokret ili "grupa gradjana" a nekad i crkva. Ne treba uvek gledati sa strahom na sva misljenja i glasine.
Mislim da je vest napuhana a i da nije, ne deluje strasno.
Poznajem mnogo nasih stranaka i organizacija i pojedinaca koji bi rado Srbiju prosirili do Dalmacije, polovine Hrvatske, do Boke, Skadra, grcke granice. I sta? Nikom nista! Snovi, sad za sad ;)
 
Више од пола далмације је било Српско. Цела Босна је била српска.
Ne sporim, ali ljudi na područiju teritorije koje danas spadaju u Istočnu Srbiju (skoro do Niša) su uglavnom potomci lokalnih Šopa i Torlaka (možda grešim za ove druge), koje Bugari smatraju kao integralni deo svoje nacije.
 
Svaka zemlja ima neke teritorijalne pretenzije, a ako ne zemlja a ono barem neka stranka u zemlji ili pokret ili "grupa gradjana" a nekad i crkva. Ne treba uvek gledati sa strahom na sva misljenja i glasine.
Mislim da je vest napuhana a i da nije, ne deluje strasno.
Poznajem mnogo nasih stranaka i organizacija i pojedinaca koji bi rado Srbiju prosirili do Dalmacije, polovine Hrvatske, do Boke, Skadra, grcke granice. I sta? Nikom nista! Snovi, sad za sad ;)

Само СРС је за Велику Србију и ниједна друга странка у Србији. СРС само хоће што припада Србији, а твоји бугари хоће српску земљу. Србијa је пуна србомрзачких нво и "демократских" организација и партија.

Вест није напумпана. Бугарска је пуна србомрзаца и њихова армија је појачала своју армију до Србије.
 
Само СРС је за Велику Србију и ниједна друга странка у Србији. СРС само хоће што припада Србији, а твоји бугари хоће српску земљу. Србијa је пуна србомрзачких нво и "демократских" организација и партија.

Вест није напумпана. Бугарска је пуна србомрзаца и њихова армија је појачала своју армију до Србије.

Koliko glasova dobije SRS na izborima????
 
Ne sporim, ali ljudi na područiju teritorije koje danas spadaju u Istočnu Srbiju (skoro do Niša) su uglavnom potomci lokalnih Šopa i Torlaka (možda grešim za ove druge), koje Bugari smatraju kao integralni deo svoje nacije.
Koja bugarska nacija.........bugari ne spadaju u grupu slovena,nastali su mesanjem njihovih azijatskih plemena i Srba,a od Srba su preuzeli jezik i veru
 
http://www.sofiaecho.com/article/at...ing-territories-to-bulgaria/id_33230/catid_68

Ово није дело само екстремиста. Бугарско министарство одбране је одлучило да главнину своје војске, која је раније била концентрисана према Турској, премести близу 'западних граница' тј. према Србији. Бугарска јавност, у континуитету, области око Димитровграда и Босилеграда назива - 'западним покрајинама'.

Бугарска 'историографија' (заправо белетристика) и даље проповеда бесмислене теорије по којој су становници источне Србије, заправо 'посрбљени етнички Бугари'. Њихова, веома јака, парламентарна странка вмро, промовише чисти анти-српски шовинизам и чак се на њиховом званичном веб-сајту Срби називају 'шумадијским свињарима'. Територајалне претензије уопште не скривају.

А у Србији демократe уништавају војску.

Baš mi je iskreno žao.
Ataka je do sada bila dosta fer prema nama.

Ali ko gi hebe.

Banda.
 
Koja bugarska nacija.........bugari ne spadaju u grupu slovena,nastali su mesanjem njihovih azijatskih plemena i Srba,a od Srba su preuzeli jezik i veru
Veru (kao prilično i sve ostalo osim jezika) su uzeli od Vizantije, i pored činjenice da su oni najmanje Sloveni od svih ostalih (po krvi), oni su nacija. Slažem se za mešanje Azijatskih plemena i starosedelaca na teritoriji koje su naselili.

Takođe, Sloveni (kao i Germani, Latini...) je danas samo lingvistička odrednica, ništa više.
 
Само СРС је за Велику Србију и ниједна друга странка у Србији. СРС само хоће што припада Србији, а твоји бугари хоће српску земљу. Србијa је пуна србомрзачких нво и "демократских" организација и партија.

Вест није напумпана. Бугарска је пуна србомрзаца и њихова армија је појачала своју армију до Србије.


Zasto MOJI Bugari pobogu brate? :eek:Ja u zivotu nisam bila u Bugarskoj a Bugare sam videla u sastavu EUFORA kad na SV. Petku dodju u moj hram da se priceste!
Kad kazes jedina je SRS za Veliku Srbiju ti sigurno mislis na Srbiju u ovim nametnutim granicama. Ja kad kazem da ima mnogo stranaka koje su za Veliku Srbiju mislim i na neke stranke iz CG, iz RS pa i iz Hrvatske i to su srpske stranke iako nisu u ovim granicama Srbije.
 
Baš mi je iskreno žao.
Ataka je do sada bila dosta fer prema nama.

Ali ko gi hebe.

Banda.

Мало сутра. 1999 су претили Русима да ће им срушити авионе ако иду преко њихове територије да помогну Србији. 1999 су дозволили натоу да извршава геноцид преко њих. Геноцид су бугари вршили над србима почетком 20 века.
 
Zasto MOJI Bugari pobogu brate? :eek:Ja u zivotu nisam bila u Bugarskoj a Bugare sam videla u sastavu EUFORA kad na SV. Petku dodju u moj hram da se priceste!
Kad kazes jedina je SRS za Veliku Srbiju ti sigurno mislis na Srbiju u ovim nametnutim granicama. Ja kad kazem da ima mnogo stranaka koje su za Veliku Srbiju mislim i na neke stranke iz CG, iz RS pa i iz Hrvatske i to su srpske stranke iako nisu u ovim granicama Srbije.

Пишеш као хдзовка.
 
Мало сутра. 1999 су претили Русима да ће им срушити авионе ако иду преко њихове територије да помогну Србији. 1999 су дозволили натоу да извршава геноцид преко њих. Геноцид су бугари вршили над србима почетком 20 века.

Да, сећам се.

Што се тиче шта су чинили Бугари, пола породице ми је из Топлице.
Они тамо не знају за усташе, а Бугаре мрзе.
Кажем, ја сам одрастао уз приче каква зверства су нам чинили Бугари и верујте, усташе су биле мало блаже...
Ако је то могуће рећи.
 
http://www.sofiaecho.com/article/at...ing-territories-to-bulgaria/id_33230/catid_68

Ово није дело само екстремиста. Бугарско министарство одбране је одлучило да главнину своје војске, која је раније била концентрисана према Турској, премести близу 'западних граница' тј. према Србији. Бугарска јавност, у континуитету, области око Димитровграда и Босилеграда назива - 'западним покрајинама'.

Бугарска 'историографија' (заправо белетристика) и даље проповеда бесмислене теорије по којој су становници источне Србије, заправо 'посрбљени етнички Бугари'. Њихова, веома јака, парламентарна странка вмро, промовише чисти анти-српски шовинизам и чак се на њиховом званичном веб-сајту Срби називају 'шумадијским свињарима'. Територајалне претензије уопште не скривају.

А у Србији демократe уништавају војску.


Prvo.......potpuno je logicno da Bugarska kao zemlja NATOa, nema potrebe da drzi trupe na granici sa komsijama koje su takodje u NATO.....Turcima.......

I posto mora negde da ih butne, butnula ih je prema Srbiji......koja je jos uvek shatro neutralna crna rupa na Balkanu........

a sto se tice pretenzija na srbiju........:hahaha:.....samo im jos treba ona vukoyebina od istocne srbije, gde sedam dana mozes da jases , a na coveka da ne naidjes......pustinja , gora nego Gobi.......:roll:
 
Prvo.......potpuno je logicno da Bugarska kao zemlja NATOa, nema potrebe da drzi trupe na granici sa komsijama koje su takodje u NATO.....Turcima.......

I posto mora negde da ih butne, butnula ih je prema Srbiji......koja je jos uvek shatro neutralna crna rupa na Balkanu........

a sto se tice pretenzija na srbiju........:hahaha:.....samo im jos treba ona vukoyebina od istocne srbije, gde sedam dana mozes da jases , a na coveka da ne naidjes......pustinja , gora nego Gobi.......:roll:
Obrati se njhovom ministru i pitaj ih što ih interesuje naš pretežno planinski Gobi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top