Prodajem radio aparat HSR 140 / HI-FI 140

HSR-140 ili 160...2 x 50/70 W, tranzistorsko pojacalo, sad ne znam za "140" ali ima 8 senzorskih preklopnika za FM memoriju itd. Pratece zvucne kutije u prvim serijama su koristile 1 bas od 12'', a kasnije po 2 komada od 8" plus srednjak i odlican kalotni visokotonac. Kutije su iznenadjujuce dobro svirale preko kvalitetnijeg pojacala (musical fidelity A-1 npr.)
 
Prodaje, potpuno ispravan, radio aparat HSR 140, EI Niš ! Zvučne kutija HZK 12031, 120/100 W - 4 oma. Zvučne kutije dimenzija : visina 68 sm., širina 35 sm. i dubina 30 sm. ! Posedujem Uputstvo za upotrebu.
Evo i fotografija :
 

Prilozi

  • radio 1.jpg
    radio 1.jpg
    84,7 KB · Pregleda: 199
  • zvucnik 1.jpg
    zvucnik 1.jpg
    14,3 KB · Pregleda: 187
  • zvucnik 2.jpg
    zvucnik 2.jpg
    19,5 KB · Pregleda: 198
Možda da prebaciš na male oglase.
Risiver je rađen prema njemačkom originalu, bila je i serija 70 (2x35W), drvena kutija i tako. Ove serije 140 i 160 su deklarisane kao 2x70 i 2x80 muzičke snage, kupce je privlačio prenaglašen bas i mogućnost podešavanja loudnesa, kao i visokih i basova u velikom opsegu. Pojačalo sa isključenim tonskim kontrolama ima skromne sonične domete. Sa upotrebom kontrola tona može da radi do 3-4 podioka (od 10) kasnije ima poprilična izobličenja. Ima obične konektore za zvučnike, deblji kablovi nemogu se prikopčati. ulazi su petopolni DIN imaš za tape i za gramofon mm mislim. Preset stanica, nakon toliko godina obično bježi pa se mora podešavati. Risiver je za mnoge bio uvod u svijet hi-fi ja, cijena je pretjerana oko 2 puta.
 
Možda da prebaciš na male oglase.
Risiver je rađen prema njemačkom originalu, bila je i serija 70 (2x35W), drvena kutija i tako. Ove serije 140 i 160 su deklarisane kao 2x70 i 2x80 muzičke snage, kupce je privlačio prenaglašen bas i mogućnost podešavanja loudnesa, kao i visokih i basova u velikom opsegu. Pojačalo sa isključenim tonskim kontrolama ima skromne sonične domete. Sa upotrebom kontrola tona može da radi do 3-4 podioka (od 10) kasnije ima poprilična izobličenja. Ima obične konektore za zvučnike, deblji kablovi nemogu se prikopčati. ulazi su petopolni DIN imaš za tape i za gramofon mm mislim. Preset stanica, nakon toliko godina obično bježi pa se mora podešavati. Risiver je za mnoge bio uvod u svijet hi-fi ja, cijena je pretjerana oko 2 puta.
Preterano stručan tekst za mene, no možda će služiti nekom potencijalnom kupcu !
Da li zaista misliš da je cena od 150 evra "preterana oko 2 puta" Prihvatam sugestiju u vezi malih oglasa, daću ovo i tamo ! U svakom slučaju hvala !
 
Ajd palite ga malo. Uređaj vredi samo kao muzejska vrednost. Na Bubanj Potoku takve sprave prodaju 25-30 evra. Zvučne kutije su odlične ali uz mnogo mašte. Nikada nije vredeo kao HI-FI sprava. Druga je priča sa HSR 48 deluxe koji je i imao određene elemente hife. Cena je odvaljena kako i uređaj svira. Molim moderatora da ne dopušta prolupavanja u komentarima o spravi i generalno. Ipak je ovo ozbiljan FORUM.
Turi mu katanče.
 
Ajd palite ga malo. Uređaj vredi samo kao muzejska vrednost. Na Bubanj Potoku takve sprave prodaju 25-30 evra. Zvučne kutije su odlične ali uz mnogo mašte. Nikada nije vredeo kao HI-FI sprava. Druga je priča sa HSR 48 deluxe koji je i imao određene elemente hife. Cena je odvaljena kako i uređaj svira. Molim moderatora da ne dopušta prolupavanja u komentarima o spravi i generalno. Ipak je ovo ozbiljan FORUM.
Turi mu katanče.
Da li te iko tera da ovo čitaš, da daješ svoje nesuvisle komentare, a najmanje da budeš zainteresovan da pazariš !
 
Ajd palite ga malo. Uređaj vredi samo kao muzejska vrednost. Na Bubanj Potoku takve sprave prodaju 25-30 evra. Zvučne kutije su odlične ali uz mnogo mašte. Nikada nije vredeo kao HI-FI sprava. Druga je priča sa HSR 48 deluxe koji je i imao određene elemente hife. Cena je odvaljena kako i uređaj svira. Molim moderatora da ne dopušta prolupavanja u komentarima o spravi i generalno. Ipak je ovo ozbiljan FORUM.
Turi mu katanče.

Za cenu i muzejsku vrednost si u pravu, ali zvucne kutije su iznenzdjujuce dobre, u poredjenju sta se danas protura. Prefix De Luxe, je kozmeticki dodatak, kao i na Yugu. Cela serija je "na isti kalup". Svi su oni jednako, istina malo, Hi-Fi ...nazalost.
 

Back
Top