Da li nas mišljenje...

Pa,ja mogu ponekada kada nisam umorna.Ali tu je neophodno prisustvo druge osobe.Da razmisljam o onome sto ona prica i o necemu drugom sto me trenutno vise znima od njene price.Ili da ja pricam o necemu,a uporedo razmisljam o petoj stvari.[/i]
 
Filibus:
o jednoj stvari oslobadja mišljenja na drugu stvar , da li istovremeno možemo misliti na dve ili više stvari ?


To prvenstveno zavisi od intenziteta "stvari" koja zaokuplja nase misli.Samo razmisljanjem o STVARI koja za nas ima veci znacaj,mozemo da potisnemo, u drugi plan,razmisljanje o prethodnoj...
Moze se misliti na vise stvari,paralelno...To iziskuje veliki napor,i stvar je visegodisnjeg treninga...potrebna je jaka volja...
 
jagodica:
nije_lako:
Može. Jednom stvari se bavi um (zona mozga), a drugom unutarnje biće (zona srca).

mislish intuicija ili podsvest
Podsvest se nalazi plitko ispod misli, ona još uvek ima potrebu da formira reč i da je kao takvu prepozna, još uvek utiče na "negativne" i "pozitivne" postupke, vraća te u "rikverc" (recimo sama se setiš nekog dogadjaja u detinjstvu koji je izazvao traumu koja te sada muči), preko nje se oslobadjaš nagona. Intuicija je bliža nagonu... osećaj koji ti govori ovo će biti dobro a ovo ne ili nešto je sada ok ili nije, ili neko moj intezivno misli ili uznemiren je zbog mene, nema oblik. Ovo o čemu govorim je mnogo dublje i jasno i ne izaziva mentalni napor niti kontakt sa svešću... a opet je tvoje lično i pripada ti.
 
nije_lako:
goodday:
NE....to je nemoguce
Retko koji muškarac može istovremeno da obavlja dve radnje, dok žene mogu i po 4-5 bez problema - pa ti sad vidi! :wink:
i josh jednom, ako ti je bash stalo......nije moguce misliti o 2 stvari u isto vreme....mozesh da prestansh da mislish o jednoj i razmislish o sledecoj...zatim da se vratish na proshlu....
NE MOZESH da mislish o dve stvari u isto vreme...
TO NIJE MOGUCE....ok :roll:
T-O N-I-J-E M-O-G-U-C-E....
 
goodday:
nije_lako:
goodday:
NE....to je nemoguce
Retko koji muškarac može istovremeno da obavlja dve radnje, dok žene mogu i po 4-5 bez problema - pa ti sad vidi! :wink:
i josh jednom, ako ti je bash stalo......nije moguce misliti o 2 stvari u isto vreme....mozesh da prestansh da mislish o jednoj i razmislish o sledecoj...zatim da se vratish na proshlu....
NE MOZESH da mislish o dve stvari u isto vreme...
TO NIJE MOGUCE....ok :roll:
T-O N-I-J-E M-O-G-U-C-E....
Zavisi KAKO mislis...ali da, misliti o 2 stvari istovremeno nije moguce
 
nije_lako:
Može. Jednom stvari se bavi um (zona mozga), a drugom unutarnje biće (zona srca).

Da li pod zonom srca podrazumevas limbicki sistem u mozgu kao centar emocionalnog zivota?
Misljenje ne iskljucuje emocije, vec sve to ide zajedno kao ideoafektivni sklad...u suprotnom je kao ideoafektivna disocijacija simptom jednog mnogo gadnog poremecaja.
Dva misaona toka paralelno i istovremeno mislim da nisu moguca.
 
Jekyll_doesnt_Hyde:
nije_lako:
Može. Jednom stvari se bavi um (zona mozga), a drugom unutarnje biće (zona srca).

Da li pod zonom srca podrazumevas limbicki sistem u mozgu kao centar emocionalnog zivota?
Misljenje ne iskljucuje emocije, vec sve to ide zajedno kao ideoafektivni sklad...u suprotnom je kao ideoafektivna disocijacija simptom jednog mnogo gadnog poremecaja.
Dva misaona toka paralelno i istovremeno mislim da nisu moguca.


bas to...
 
jaaaaoooooooooooo...shto ja volim misterijeeeee :lol:
shto bi se znalo......pametni i bogati....nikakve zene.....njih kupuju....otud valjda i negativan stav prema njima......
a zena i kada uspe u mushkom svetu...hmmmmmmmm...
kakva li je tek zmija u pitanju...pitam se ja :shock:
shta beshe vazi za janichare?????
 

Back
Top