Adriahost, NEPOSLOVNOST ili klasican BEZOBRAZLUK

gost 15932

Obećava
Poruka
84
Pogledajte tiket 837070

Odeljenje: Support
Datum: 19/11/2008 10:01
Naslov: Promena primarnog domena
Status: Customer-odgovor
Prioritet: Nizak


Boris Hamer
Klijent Poslato: 19/11/2008 10:01
Branko po dogovru ti saljem tiket za promenu primarnog sajta na hostingu ns3 i ns4 za nalog uvek,
neka primarni domen bude co.in.rs

ujedno i molba za domen koji bi trebao dans biti uplacen www.vesnahumo.com, dodajte mi jednu bazu u paket kako bih mogao podici joomlu

hvala i pozdrav

----------------------------
IP Address: 79.175.73.124
Branko Rajković
Osoblje Poslato: 19/11/2008 13:09
Poštovanje Borise,

Čim proces bude zvršen, bićeš obavešten.

Server budo2 se stabilizovao, tako da sad radi kako treba.

AdriaHost Support
Branko Rajković
Osoblje Poslato: 19/11/2008 14:44
Pre nego što započenemo ovaj proces potrebno je da uradite sledeće:

Morate precizno napisati sledeće:
1. Na kom hostingu hoćete da menjate naziv glavnog domena. - zdrav-zivot.com (username: uvek)
2. Koji domen treba obrisati - predpostavljam da se domen zdrav-zivot.com nebriše, nego ćeš njega da staviš kao pomoćni?
3. Koji domen treba staviti kao glavni domen i na kom hostimgu. - co.in.rs

Pre nego što odgovorite i odobrite proceduru promene glavnog domena obavezno uradite sledeće:

Molimo vas da uradite backup svih podataka pre nego što započnemo proceduru. Imajte u vidu da u zavisnosti od načina na koji je rađen sajt, neki njegovi delovi mogu privremeno ili trajno da izgube funkcionalnost kao posledicu promene glavnog domena. AdriaHost ne odgovara za funkcionisanje sajta kao posledicu toga.
Takođe vas molimo da preuzmete poštu iz svih postojećih mail boxova sa server pre nego što procedura započne. Ukoliko trenutno ne koristite mailboxove koji su napravljeni na domenima com ili ostalima, molimo vas da ih izbišete, a njihovo kreiranje će uslediti po promeni glavnog domena.


AdriaHost Support
Boris Hamer
Klijent Poslato: 19/11/2008 20:59
samo zamenite mesta zdrav-zivot.com i co.in.rs i to je sve, ne razumem sta sad tu moze da se desi, sve ostaje na istom i apsolutna adresa i email i sva podesavanja?
Branko Rajković
Osoblje Poslato: 20/11/2008 11:57
pre nego što započnemo ovaj proces moramo dobro da se razumemo, jer kad se rade ovakve stvari nesme da dodje do greske ili da se nešto nismo dobro razumeli. Jer ako dodje do nekog problema, posle treba vratiti ili uraditi backup, a to treaje... Zašto da dodje do problema kad možemo da rešimo sve kako treba.

Znači glavni domen treba da bude co.in.rs a parkirani zdrav-zivot.com?

U ovom slučaju email nalozi mogu da se kreiraju sa domenom zdrav-zivot.com (primer: office@zdrav-zivot.com)

Očekujemo vaše odobrenje i počinjemo sa zamenom koja će kratko trajati.

AdriaHost Support
Boris Hamer
Klijent Poslato: 20/11/2008 12:10
odobreno,

mailovi rade samo forvardovanje i to za sajtove koji idu sa vaseg servera tako da tu nebi trebalo biti nikakvih problema,

apsolutne adrese ostaju,

imena domena ostaju,

ako ne dodje do nekog pucanja na serveru

nece biti problema

hvala
Ivan Bjelajac
Osoblje Poslato: 25/11/2008 11:34
Poštovani,

Promenili smo primarni domen na co.in.rs kao što ste tražili

Nismo međutim u mogućnosti da parkiramo domen zdrav-zivot.com na naš server pošto ne koristi naše DNS-ove. Prilažemo tekst greške.

Error from park wrapper: Using nameservers with the following IPs: 67.19.36.226,67.19.36.227 Sorry, the domain is already pointed to an IP address that does not appear to use DNS servers associated with this server. Please transfer the domain to this servers nameservers or have your administrator add one of its nameservers to /etc/ips.remotedns and make the proper A entries on that remote nameserver.

AdriaHost Support
Boris Hamer
Klijent Poslato: 25/11/2008 11:38
nema problema, verovatno zbog toga sto domen nije usmeren na vase servere, super je sve, ne brinite
Boris Hamer
Klijent Poslato: 25/11/2008 11:47
kaze nesto kod emailova

Fatal! Write Failure: /etc/valiases/dijeta.co.in.rs. Ignore any messages of success this can only result in failure!


Boris Hamer
Klijent Poslato: 25/11/2008 11:57
Ima mali problem kod pojedinih poddomena

primer:

kada sajt otvaram preko http://joomlaweb.co.in.rs/ radi kako treba
ali kada to pokusam preko http://www.joomlaweb.co.in.rs/ (www) sto je nekada radilo
sada na nekima radi a na nekima ne

pa probajte to da resite
Ivan Bjelajac
Osoblje Poslato: 25/11/2008 12:06
Postovani,

odmah cemo proveriti.

AdriaHost Support
Boris Hamer
Klijent Poslato: 25/11/2008 12:42
molim vas da mi dodate jednu mysql bazu za http://vesnahumo.com kako bih mogao podici joomla, hvala
Ivan Bjelajac
Osoblje Poslato: 25/11/2008 13:05
Poštovani,

dodali smo Vam 1 mysql bazu na vesnahumo.com

proverite sada da li možete da dodate forwarder
ako ne promenićemo određena podešavanja, ali nam ostavite password za nalog uvek da bi mogli da testiramo sa Vašim nalogom

AdriaHost Support
Boris Hamer
Klijent Poslato: 25/11/2008 13:12
nisam bas siguran sta podrazumevate pod ovo da proverim forvarder u svakom slucaju pas za xxx je xxx,
pa vi isprobajte sve opcije

p.s. hvala za bazu
Boris Hamer
Klijent Poslato: 25/11/2008 16:32
narode, oceli proraditi ovaj www. prefiks na co.in.rs, pravi mi ozbiljan problem
Boris Hamer
Klijent Poslato: 26/11/2008 10:28
narode, oceli proraditi ovaj www. prefiks na co.in.rs, pravi mi ozbiljan problem

I DALJE IMAM PROBLEM SA OVIM, JEL BI MOGLO TO DA PRORADI DANAS?
Boris Hamer
Klijent Poslato: 26/11/2008 10:28
narode, oceli proraditi ovaj www. prefiks na co.in.rs, pravi mi ozbiljan
problem

I DALJE IMAM PROBLEM SA OVIM, JEL BI MOGLO TO DA PRORADI DANAS?
Ivan Bjelajac
Osoblje Poslato: 26/11/2008 10:50
Poštovani,

Problem sa mailom je rešen sinoć. Što se www prefiksa tiče trenutno radimo na tome.

AdriaHost Support
Boris Hamer
Klijent Poslato: 27/11/2008 09:55
narode, oceli proraditi ovaj www. prefiks na co.in.rs, pravi mi ozbiljan
problem

I DALJE IMAM PROBLEM SA OVIM, JEL BI MOGLO TO DA PRORADI DANAS?

narode, oceli proraditi ovaj www. prefiks na co.in.rs, pravi mi ozbiljan
problem

I DALJE IMAM PROBLEM SA OVIM, JEL BI MOGLO TO DA PRORADI DANAS?

narode, oceli proraditi ovaj www. prefiks na co.in.rs, pravi mi ozbiljan
problem

I DALJE IMAM PROBLEM SA OVIM, JEL BI MOGLO TO DA PRORADI DANAS?

narode, oceli proraditi ovaj www. prefiks na co.in.rs, pravi mi ozbiljan
problem

I DALJE IMAM PROBLEM SA OVIM, JEL BI MOGLO TO DA PRORADI DANAS?

narode, oceli proraditi ovaj www. prefiks na co.in.rs, pravi mi ozbiljan
problem

I DALJE IMAM PROBLEM SA OVIM, JEL BI MOGLO TO DA PRORADI DANAS?

narode, oceli proraditi ovaj www. prefiks na co.in.rs, pravi mi ozbiljan
problem

I DALJE IMAM PROBLEM SA OVIM, JEL BI MOGLO TO DA PRORADI DANAS?
Ivan Bjelajac
Osoblje Poslato: 27/11/2008 10:22
Poštovani,

Ispravili smo problem na www.joomlaweb.co.in.rs juče i on sada funkcioniše nakon propagiranja kod provajdera.
Što se ostalih poddomena tiče ispravljamo i njih i moraće se još malo sačekati dok svi provajderi ne prihvate nova podešavanja.

AdriaHost Support
Boris Hamer
Klijent Poslato: 27/11/2008 13:28
kako napredujemo?

2008/11/27 AdriaHost.net Support

> [image: AdriaHost.net]
>
> Poątovani,
>
> Ispravili smo problem na www.joomlaweb.co.in.rs juče i on sada funkcioniąe
> nakon propagiranja kod provajdera.
> ©to se ostalih poddomena tiče ispravljamo i njih i moraće se joą malo
> sačekati dok svi provajderi ne prihvate nova podeąavanja.
>
> AdriaHost Support


Branko,
na osnovu ove prepiske se jasno vidi da ste prihvatili promene na serverima, kao i resavanje problema koji su nastali prilikom promene.
S obzirom da ovaj hosting istice tek u februaru, mislim da ste u obavezi da ovo sanirate i obezbedite funkcionalnost na ovom hostu.

Kako bih dokumentovao funkcionalnost pre vase intervencije dajem vam par pogodaka sa pretrazivaca google

Zdrav Zivot - Početna - [ Translate this page ]Programi za regulisanje telesne tezine! Smrsajte bez rigoroznih dijeta i gladovanja koristeci Herbalife program zdrave ishrane! Herbalife Nezavisni Asistent ...
www.zdravzivot.co.in.rs/ - 56k - Cached - Similar pages
Joomla - The best internet solutions - [ Translate this page ]Joomla Web Design. Koristimo ovu priliku da Vam, sa zadovoljstvom ponudimo i predstavimo jedan od najmodernijih i najinovativnijih proizvoda na nasem ...
www.joomlaweb.co.in.rs/ - 6k - Cached - Similar pages
Herbalife In. As. - Boris, Beograd - [ Translate this page ]Katalog Proizvoda. Formula 1 – Shake Multivitamin Complex Proteinski dodatak Dijetalna Vlakna Thermojetics Napitak Thermojetics Yellow Cell Activator ...
www.zdrav-zivot.co.in.rs/content/view/55/30/ - 26k - Cached - Similar pages
Herbalife In. As. - Michaelle - [ Translate this page ]Katalog Proizvoda. Formula 1 – Shake Multivitamin Complex Proteinski dodatak Dijetalna Vlakna Thermojetics Napitak Thermojetics Yellow Cell Activator ...
www.zdrav-zivot.co.in.rs/content/view/31/30/ - 25k - Cached - Similar pages

nadam se da necete dovesti u pitanje nasu saradnju, s obzirom na sve dosadasnje probleme, i moju predusetljivost, pod tim podrazumevam to sto mi se sajt u poslednjih par meseci nije video preko 30% vremena.

jos jednom predlazem da problem sa www pokusate resiti u najkracem prihvatljivom roku

hvala na podrsci
Boris Hamer

------------------------------------------------------------
a nekad su bili kul likovi
 
evo koliko njima treba da rese problem, tj. jos uvek ga nisu resili



Boris Hamer
Klijent Poslato: 30/11/2008 13:57
http://www.vesnahumo.com i dalje neradi????????????????????????????

----------------------------
IP Address: 212.200.65.19
Boris Hamer
Klijent Poslato: 01/12/2008 11:11
Po dogovoru sa brankom,

molim vas da za domen vesnahumo.com
definisete nove servere

Nameserver 1: ns1.axiom.rs
Nameserver 2: ns2.axiom.rs

i izvrsite povracaj novca

Boris Hamer
bhamer78@gmail.com Poslato: 01/12/2008 13:39
jel prelazimo na nove servere?

URL Error (0): An error has occured while trying to browse through the proxy.
Failed to connect to the specified host. Possible problems are that the server was not found, the connection timed out, or the connection refused by the host. Try connecting again and check if the address is correct.

sajt je spreman i jedva ceka preusmeravanje
 
u svakom slucaju ljudi na adriahost su totalni kreteni, i moja preporuka za dobar host, bar za sada, je http://www.adssrbija.com/

momci za pristojne novce daju odlican host sa Cpanelom, poddomenima, domenima, bazama i sve sto vam treba

nema uslovljavanja, niti prigovaranja

savrseno, preporuka, http://www.adssrbija.com/, ja sam sve svoje sajtove prebacio

moja preporuka je http://www.bethost.net/ kod njih hostujem nekoliko sajtova,cpanel i fantastiko,neograniceno podomena i izuzetna podrska
 

Back
Top