CTS i RSI

Sizif

Strani posmatrač
Moderator
Poruka
54.426
Za računarom provedem u proseku barem 8 sati dnevno i to traje već godinama. Od pre oko godinu dana počeo sam da osećam konstantan bol u laktu i vrlo često u zglobu desne ruke. Napominjem imam vrlo tupav način sedenja, zavaljen u stolicu sa daleko ispruženom desnom rukom jer kao dvometraš teško uspevam da se uskladim sa ergonomskim standardima.

Međutim, u poslednje vreme situacija je postala skoro nepodnošljiva, danas mi se prvi put desilo da od utrnuća ne mogu uopšte da kontrolišem miša ni da kucam desnom rukom. Mašim tastere. Evo i sad dok ovo kucam jedva koristim desnu ruku, osećaj je isti kao nekad kad se probudite pošto ste spavali na ruci pa je ne osećate, i tek se polako vraća kontrola.

Da nije u pitanju neka početna faza Carpal Tunnel sindroma ili nekog drugog RSI (Repetitive Strain Injury) sindroma? Kome u Beogradu da se obratim za pomoć, ima li specijaliste za te stvari, voleo bih da popričam sa nekim ko više zna o tome. (a verujem da nisam jedini, ali izgleda da sam od one vrste koja ne traži pomoć dok baš ne udari u zid...)
 
Reumatolog,taj specijalista ti je potreban,mada mislim da se ne radi o nikakvom strasnom sindromu,vise je u pitanju vreme koje ti provedes u tako nezgodnom polozaju.
U svakom slucaju,po uput za reumatologa,mislim da ti ne bi skodilo ni malo fizikalne terapije.
 

Back
Top