Srpska Lista više ne želi da bude srpska

Stari Crnogorac

Domaćin
Banovan
Poruka
4.066
http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=288224

Srpska postaje naša

U RUKOVODSTVU SNS TRAJU KONSULTACIJE O NOVOM IMENU SRPSKE LISTE

Podgorica - „Ujedinjena naša snaga“, „Naša stranka“ i „Nova snaga“ su najozbiljniji predlozi za ime transformisane koalicije Srpska lista u novu stranku, kazao je izvor „Vijesti“ iz SL.
Međutim, u ovom trenutku nije izvjesno da će se najuže rukovodstvo Srpske narodne stranke, koje je iniciralo reorganizacije u partiju, odlučiti za bilo koje od ovih naziva jer „baza nije sa oduševljenjem“ prihvatila predlog za brisanje prefiksa „srpski“.
Zbog toga je, kako je kazao izvor „Vijesti“, i realno da ime nove partije sadrži u sebi srpski predzak.
Rukovodstvo SNS je u strahu da birači Srpske liste ne bi prihvatili brisanje srpskog predznaka jer bi to u izvjesnom sukobu mogli iskoristiti srpski radikali, Srpsko narodno vijeće (SNV) i dio funkcionera stranke Andrije Mandića koji su radili na formiranju Srpskog nacionalnog savjeta. Ove strukture se protive transformaciji koalicije i promjeni imena.
Uporedo sa traženjem novog imena, u SNS-u ubrzano rade na novoj profilaciji stranke koja se više ne bi vezivala za srpske ekstremističke krugove. Pokret za promjene juče je pozdravio „najavljenu transformaciju SNS i njihovo uvažavanje pravno-političke realnosti, da je Crna Gora suverena država, da su oni njeni građani i da za njih važe crnogorski zakoni“.
„Podržavamo ovaj iskorak SNS-a koji najavljuje njihov doprinos prevazilaženju podjela u Crnoj Gori, na kojima DPS gradi svoju poziciju i vlada Crnom Gorom već dvadeset godina“, piše u saopštenju PzP.
Potpredsjednik SNS-a Slaven Radunović rekao je juče da je tranformacija SNS-a u toku, ali da se on tiče otvaranja partijske infrastrukture za nove snage i modernizovanja političkog djelovanja, a ne odnosa prema državi koji je jasan.
„Mi smo protiv ovakvih državnih simbola koji polarizuju javnost i ne uvažavaju interes građana, tako da ćemo nastaviti da se borimo za njihovu promjenu. Ali što se tiče postojanja Crne Gore kao države to je jedan fakticitet koji mi priznajemo samim tim što izlazimo na izbore. Što mi tu državu nijesmo željeli, to je druga stvar“, rekao je Radunović „Vijestima“.
On je ponovio ranije najave da će SNS otvoriti prostor za političko djelovanje novim ljudima.
 
meni se dopaoovaj deo ... kao polazna osnova za bilo kakav dijalog
„Mi smo protiv ovakvih državnih simbola koji polarizuju javnost i ne uvažavaju interes građana, tako da ćemo nastaviti da se borimo za njihovu promjenu. Ali što se tiče postojanja Crne Gore kao države to je jedan fakticitet koji mi priznajemo samim tim što izlazimo na izbore. Što mi tu državu nijesmo željeli, to je druga stvar“, rekao je Radunović „Vijestima“.
 
Sad će još i oni da se raspadnu, a glavni krivac za to će biti SSR. Šta uradiše ovi radikali...
P.S.: Ovo je samo moje mišljenje, bazirano na tome što se SNV i SSR već protive preimenvanju stranke, a i dobar dio članstva SNS. Moglo bi im se desiti isto što i SRS-u u Srbiji, što bi samo nama (DPS-u) išlo na ruku.
I ođe još čujem komentare tipa "dobar potez"
 
Sad će još i oni da se raspadnu, a glavni krivac za to će biti SSR. Šta uradiše ovi radikali...
P.S.: Ovo je samo moje mišljenje, bazirano na tome što se SNV i SSR već protive preimenvanju stranke, a i dobar dio članstva SNS. Moglo bi im se desiti isto što i SRS-u u Srbiji, što bi samo nama (DPS-u) išlo na ruku.
I ođe još čujem komentare tipa "dobar potez"
Vas ( dpsovaca ) je sve manje u narodu. Imate srece sto vam je opozicija nesposobna, ali izgleda da su poceli da se dozivaju pameti - barem Rajo i Medojevic, kojima je cilj da privuku mlade birace. Pedja je Milov covek, pa cuti sa strane i tu leba nema. A Milo ti je tu jos godinucu, dve i to bi bilo to.
 
Vas ( dpsovaca ) je sve manje u narodu. Imate srece sto vam je opozicija nesposobna, ali izgleda da su poceli da se dozivaju pameti - barem Rajo i Medojevic, kojima je cilj da privuku mlade birace. Pedja je Milov covek, pa cuti sa strane i tu leba nema. A Milo ti je tu jos godinucu, dve i to bi bilo to.

Sad da li ih ima sve manje to cemo vidjeti na izborima sledece godine. Pobijedili su u Kotoru, a ZIKS je ponovio glasanje i DPS je i tu bio ubjedljiv.
 
meni se dopaoovaj deo ... kao polazna osnova za bilo kakav dijalog

i meni...
konacno iz dupeta u glavu..
od srBovanja se ne zivi...
i za borbu za gradanska , individualna i ljudska prava cemu je bitno prefiks "srpska"...?
dali su Srbi bijeli medvedi koje se treba posebno zastiti, ili su normalni gradani drzave u kojoj zive? i bore se, kao i svi ostali za poboljsanje zivotnih standarda i svih ostalih prava, i demokracije
i toliko dugo, koliko se bore samo za srBstvo nisu ni opozicija, niti ozbiljan konkurent vlasti...a protiv svake vlasti se treba boriti, iz jednostavnog razloga poboljsanja njenog rada i razvoja demokracije..
isto vrijedi i za RH
 

Back
Top