Sednica o izveštaju Ban Ki Muna

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=11&dd=26&nav_id=330727

da li je neko gledao sednicu, kod nas su sve TV kuce davale direktan prenos te sednice [umesto ligu sampiona, sto je nekima bas bilo krivo], ja sam delimicno odgledao, i mislim da i pored par "jakih" govora, sve ostaje skoro po starom. jedni su za stav srbije, drugi da se postuje stav kosova, tj. ustav i plan ahtisarija. ministar srbije ostaje pri tome da je to neotudjivi deo srbije, a njegov kosovski homolog da svaki plan mora biti u skladu sa zakonima kosova.
ako bih trebao da se izrazim "bokserski", ja bih odlucio ovako, mozda je ova runda bila ipak u korist srbije, ali ne da toliko da bi prevagnulo ako se racunaju sve runde dosada.
o ovim kasnijim rundama, to cemo kada se budu odvijale.
 
jedni su za stav srbije, drugi da se postuje stav kosova, tj. ustav i plan ahtisarija.

Savet bezbednosti podržao sporazum s Beogradom
23:35 NJUJOEK, 26, novembra (Tanjug) - Savet bezbednosti jednoglasno je večeras podržao plan generalnog sekretara UN Ban Ki-muna o rekonfiguraciji UNMIK-a i sporazum s Beogradom.
Time su otvarena vrata početku rapoređivanja statusno neutralne misije Evropske unije na Kosovu.
 
Savet bezbednosti podržao sporazum s Beogradom
23:35 NJUJOEK, 26, novembra (Tanjug) - Savet bezbednosti jednoglasno je večeras podržao plan generalnog sekretara UN Ban Ki-muna o rekonfiguraciji UNMIK-a i sporazum s Beogradom.
Time su otvarena vrata početku rapoređivanja statusno neutralne misije Evropske unije na Kosovu.

ja sam mislio da ce se na toj sednici oba suprostavljena "ambasadora" sloziti oko bilo koje tacke, ali koliko sam ja shvatio, ni jedan ni drugi nisu pristali na neki zajednicki stav, koji bi mozda bio dobar kao polazna osnova tog plana.
nas predsvanik je jasno rekao da podrzava EULEX na celoj teritoriji kosova, a da nije ni spomenuo tih sest tacaka, a vas da da su tih sest tacaka osnova razmestanja EULEX -a
 
ja sam mislio da ce se na toj sednici oba suprostavljena "ambasadora" sloziti oko bilo koje tacke, ali koliko sam ja shvatio, ni jedan ni drugi nisu pristali na neki zajednicki stav, koji bi mozda bio dobar kao polazna osnova tog plana.
nas predsvanik je jasno rekao da podrzava EULEX na celoj teritoriji kosova, a da nije ni spomenuo tih sest tacaka, a vas da da su tih sest tacaka osnova razmestanja EULEX -a

a ti mislish da nekog boli ona stvar shta vash ili nashi misle?
Ameri i Ruje su dogovorili 6 tachaka i slabo se shta vi tu pitate:(
 
a ti mislish da nekog boli ona stvar shta vash ili nashi misle?
Ameri i Ruje su dogovorili 6 tachaka i slabo se shta vi tu pitate:(

ma znam ja koliko se mi ili vi pitamo, ali posto se radi o meni i tebi, mene je interesovalo, ako ste to gledali, sta mislite kako ce sutra biti, na osnovu onoga sto ste culi na sednici.
ja, kao sto rekoh, ne vidim nikakvu razliku
 
ja sam mislio da ce se na toj sednici oba suprostavljena "ambasadora" sloziti oko bilo koje tacke, ali koliko sam ja shvatio, ni jedan ni drugi nisu pristali na neki zajednicki stav, koji bi mozda bio dobar kao polazna osnova tog plana.
nas predsvanik je jasno rekao da podrzava EULEX na celoj teritoriji kosova, a da nije ni spomenuo tih sest tacaka, a vas da da su tih sest tacaka osnova razmestanja EULEX -a

Nisam ocekivao da ce da se sloze po bilo cemu.
Svako drzi svoje pozicije(mada se i ne pitaju mnogo u celoj prici :mrgreen: ).
Pogotovu zbog unutrasnjih stvari(ovde manje vise, tamo su bili i protesti zbog ovog plana i sta vec ne, a koliko videh najavljeni su i novi ako ovo prodje, a proslo je).
 
ma znam ja koliko se mi ili vi pitamo, ali posto se radi o meni i tebi, mene je interesovalo, ako ste to gledali, sta mislite kako ce sutra biti, na osnovu onoga sto ste culi na sednici.
ja, kao sto rekoh, ne vidim nikakvu razliku

Razlika postoji samo mi i dalje nije jasno cemu sve ovo.

Ovaj plan gazi ustav Kosova za pocetak i vraca 1244.
Izuzima sever i srpske enklave od vlasti u Pristini.
Ne podrzava ahtisarijev plan(nezavisnost) i statusno je neutralna misija.
A plan su opet podrzale i drzave koje su ga priznale, koje su opet dale razlicite komentare na ono sto su zajednicki usvojile.

Od nista se nije promenilo i nezavisnost ne vazi, preko sve ostaje kako jeste do ovo je put do konacnog resenja prihvatljivog za sve strane.
 
Razlika postoji samo mi i dalje nije jasno cemu sve ovo.

Ovaj plan gazi ustav Kosova za pocetak i vraca 1244.
Izuzima sever i srpske enklave od vlasti u Pristini.
Ne podrzava ahtisarijev plan(nezavisnost) i statusno je neutralna misija.
A plan su opet podrzale i drzave koje su ga priznale, koje su opet dale razlicite komentare na ono sto su zajednicki usvojile.

Od nista se nije promenilo i nezavisnost ne vazi, preko sve ostaje kako jeste do ovo je put do konacnog resenja prihvatljivog za sve strane.

neznam dali sam dobro razumijela...a razumijela sam ovako
1. UNIMIK je postavljen rezolucijom 1244 UN i njegovo djelovanje postuje integritet Srbije
2. EULEX je prvotno zamisljen kao europska pomoc uspostavi suvereniteta Kosova
3. Srbija ( a i Rusija).ne pristaje na to
4. Kompromis ( uz asistenciju Rusije nakon Abhazije i Osetije a da se i sacuva obraz)..EULEX se razmijesta, status neutralan
5. Albanci se, kao nedsto bune jer nisu EULEX-om dobili potvrdu suvereniteta
6. Srbima se daje vremena (mislim 5 god. traje misija) da kasnije lakse progutaju "nezavisnost", da sacuvaju svi svoj "obraz"
7. u meduvremenu ce EULEX odraditi posao , uvesti reda u pravosude, policiju, carine i sve ostalo. istovremeno prakticirati neku vrstu autonomije za Srbe
8. mislim da od podjele Kosova nece biti nista, dapace mislim da ce EULEX pokusati sprijeciti Srbiju da se u bilo sto mijesa...a oni ce raditi po kosovskim zakonima koje su sami napisali i povesti brigu da se doista provode i da se nedesavaju zlocini nad Srbima
 
neznam dali sam dobro razumijela...a razumijela sam ovako
1. UNIMIK je postavljen rezolucijom 1244 UN i njegovo djelovanje postuje integritet Srbije
2. EULEX je prvotno zamisljen kao europska pomoc uspostavi suvereniteta Kosova
3. Srbija ( a i Rusija).ne pristaje na to
4. Kompromis ( uz asistenciju Rusije nakon Abhazije i Osetije a da se i sacuva obraz)..EULEX se razmijesta, status neutralan

Da.
Ovo je deo tog plana.
Policija, carinska služba i sudije u srpskim enklavama na Kosovu biće pod jurisdikcijom UN, dok će u delovima u kojima žive Albanci biti nadležan Euleks.
U izveštaju se kaže da će Euleks delovati u statusno neutralnom okviru UN i biti raspoređen na čitavoj teritoriji Kosova u koordinaciji sa Unmikom. Euleks će, istovremeno, redovno podnositi izveštaj svetskoj organizaciji. Policija, carina i pravosudni sistem u zonama nastanjenim Srbima na Kosovu će biti „pod kišobranom“ UN, dok će u zonama u kojima žive Albanci policija, carina i pravosuđe raditi sa Euleksom. Plan predviđa i otvaranje devet novih policijskih stanica za manjine koje će kontrolisati međunarodne snage, a policijsko rukovodstvo imenovaće Unmik. Pri tome, kontrola granica će ostati u rukama Kfora.
5. Albanci se, kao nedsto bune jer nisu EULEX-om dobili potvrdu suvereniteta
Preciznije izgubili su tu potvrdu.
6. Srbima se daje vremena (mislim 5 god. traje misija) da kasnije lakse progutaju "nezavisnost", da sacuvaju svi svoj "obraz"
Eulex moze da traje toliko, ali 1244 nema odredjeno vreme, kao ni UN misija koja ce se baviti srbima na Kosovu i pod kojom radi Eulex.
7. u meduvremenu ce EULEX odraditi posao , uvesti reda u pravosude, policiju, carine i sve ostalo. istovremeno prakticirati neku vrstu autonomije za Srbe
Zaboravljas i UN misiju koja radi na severu i srpskim enklavama.
8. mislim da od podjele Kosova nece biti nista, dapace mislim da ce EULEX pokusati sprijeciti Srbiju da se u bilo sto mijesa...a oni ce raditi po kosovskim zakonima koje su sami napisali i povesti brigu da se doista provode i da se nedesavaju zlocini nad Srbima
tacka 8 je vec daleka buducnost, sta ce biti od cele price.
A posto je cela prica (bar meni) totalno konfuzna, za to nam ostaje da vidimo sta ce biti.
Pre 2-3 meseca, ko bi rekao da ce se Srbija pitati nesto oko Eulexa, Kosova, UN-a i sta vec, a vidi danas.
 
Da.
Ovo je deo tog plana.


Preciznije izgubili su tu potvrdu.

Eulex moze da traje toliko, ali 1244 nema odredjeno vreme, kao ni UN misija koja ce se baviti srbima na Kosovu i pod kojom radi Eulex.

Zaboravljas i UN misiju koja radi na severu i srpskim enklavama.

tacka 8 je vec daleka buducnost, sta ce biti od cele price.
A posto je cela prica (bar meni) totalno konfuzna, za to nam ostaje da vidimo sta ce biti.
Pre 2-3 meseca, ko bi rekao da ce se Srbija pitati nesto oko Eulexa, Kosova, UN-a i sta vec, a vidi danas.
:ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok:ako su vec nezavisni sta imaju da pitaju i da se dogovaraju sa nama,ovo je potvrda da nezavisnost nije nista bez Srbije(Rusije)

bolje ce adem da pojasni:rotf:
 

Back
Top