Кацин: Статус кандидата се односи на Србију без Косова!

srbija do grcke

Aktivan član
Poruka
1.427
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html

Известилац Европског парламента за Србију Јелко Кацин изјавио је данас да жели да помогне Србији на путу ка ЕУ, али је нагласио да се статус земље кандидата за Србију не односи и на Косово.

„Ако Србија мисли и жели почети преговоре о уласку у ЕУ, онда је то Србија без Косова”, рекао је Кацин, који је у Београду учестовао на другом интерпарламентарном састанку ЕУ и Србије.

Он је нагласио да увек говори о Србији без Косова, јер је као известилац Одбора ЕП за иностране послове задужен за Србију без Косова, које је, према његовим речима, посебан проблем.
„Ја мислим да, у овом моменту, у Србији нема више грађана који би мислили да би статус земље кандидата за Србију важио и за Косово. Ако неко тако мисли, онда морам рећи да на Косову нису стечени услови да Косово буде земља кандидат, ни као засебна земља ни као део Србије”, навео је Кацин.
 
„Ја мислим да, у овом моменту, у Србији нема више грађана који би мислили да би статус земље кандидата за Србију важио и за Косово. Ако неко тако мисли, онда морам рећи да на Косову нису стечени услови да Косово буде земља кандидат, ни као засебна земља ни као део Србије”, навео је Кацин.

Pa što su ga onda pravili, majkeimganabijem....
 
Kao drugo, ni sever Kipra nije u EU, pa niko to nije shvatio kao neku nezavisnost turskih Kiprana.

Postovani moderatore neko vas je izgleda slagao po tom pitanju. Evropska unija smatra severni Kipar delom jedinstvenog Kipra i tako svojim sastavnim delom.

The whole of the island is in the EU. However, in the northern part of the island, in the areas in which the Government of Cyprus does not exercise effective control, EU legislation is suspended in line with Protocol 10 of the Accession Treaty 2003.

http://ec.europa.eu/enlargement/turkish_cypriot_community/index_en.htm
 
srbi nemoj te ni po koju cenu u EU u EU je samo propast kao su primljene slovenija, madjarska,ceska,poljska,rumunija,bugarska vlada rasulo eto vidite madjarska je vec bankrot poljska,ceska su pred bankrotom a sigurno je da nece ni rumunija i bugarska bolje da prodju:think:
Kad vec pomenu Bugarsku,EU je pre neki dan donela odluku,da Bugarskoj uskrati njeno finansijsko sledovanje ,za sledecu godinu,koje joj od EU pripada,nisam sigurna,neki milioni su u pitanju,a razlog je korupcija u toj drzavi,i nedovoljna zrelost za EU.Ali takvih vesti sigurno nema na B92
 
naravno da se status kandidata odnosi na srbiju bez kosova, ne verujem da i jedna članica eu želi da ima šiptariju u ovakvom stanju unutar njenih okvira, sve je to povezano i sa priznanjem nezavisnosti i tako dalje i tako daje...kao što neko već reče, kao da smo sisali vesla pa ne znamo. samo ja ovde vidim problem u našim političarima, ali SVIM našim političarima (gownarima); jedni su bezobrazno licemerni, dok drugi vode politiku bajki.
 
http://www.politika.rs/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html

Известилац Европског парламента за Србију Јелко Кацин изјавио је данас да жели да помогне Србији на путу ка ЕУ, али је нагласио да се статус земље кандидата за Србију не односи и на Косово.

Ако Србија мисли и жели почети преговоре о уласку у ЕУ, онда је то Србија без Косова”, рекао је Кацин, који је у Београду учестовао на другом интерпарламентарном састанку ЕУ и Србије.

Он је нагласио да увек говори о Србији без Косова, јер је као известилац Одбора ЕП за иностране послове задужен за Србију без Косова, које је, према његовим речима, посебан проблем.
„Ја мислим да, у овом моменту, у Србији нема више грађана који би мислили да би статус земље кандидата за Србију важио и за Косово. Ако неко тако мисли, онда морам рећи да на Косову нису стечени услови да Косово буде земља кандидат, ни као засебна земља ни као део Србије”, навео је Кацин.


То је јасно одавно сваком нормалном човеку који мисли својом главом и не допушта да га преваре замагљеним и вешто прикривеним порукама типа: "У складу са резолуцијом 1244" ...
Јер до сад све што је било у интересу запада се прикривало управо том реченицом и тако се и издејствовало и то у спрези са нашом владом, којој је то увек био одличан изговор, такође.

'Ајде да видимо сад шта ће бити у УН...
 
Postovani moderatore neko vas je izgleda slagao po tom pitanju. Evropska unija smatra severni Kipar delom jedinstvenog Kipra i tako svojim sastavnim delom.

The whole of the island is in the EU. However, in the northern part of the island, in the areas in which the Government of Cyprus does not exercise effective control, EU legislation is suspended in line with Protocol 10 of the Accession Treaty 2003.

http://ec.europa.eu/enlargement/turkish_cypriot_community/index_en.htm

ovo bi trebalo da se razresi ovde

drugo, slo da nam popuje o eu, da se ubijes, ali tome ide od pocetka.
slo mala, nevazna, udaljena zemlja, koja stice poene u eu obaljajuci prljave poslove po bivsoj sfrj.
pijandure slugeranjske
 

Back
Top