Moji slavski kolači :)

mamamaja2003

Zainteresovan član
Poruka
298
Evo slavskih kolača koje sam pravila :)

Neki su za nas a neki za prodaju :per:

Ovo su figurice i prave se od brašna i gustina (1:1), vode i soli. Prave se malo ranije da bi se prosušile.

IMG_3653-1.jpg


Testo sam zamesila onako, od oka- zamutila kvasac sa malo mleka, brašna i šećera. Ostavila sam da naraste, dodala još mleka i vode, brašna, soli i zamesila mekše testo. Opet sam ostavila da naraste, premesila, napravila kolače, stavila ih u šerpu i sačekala da narastu. Potom sam ih ukrasila i u vruću rernu na pečenje... Ništa posebno, samo je fora da testo ne bude tvrdo. Pre stavljanja ukrasa premazala sam ih šumancem i naređala sam ukrase.

Ovo je mali kolač

IMG_3657-1.jpg


A ovo veliki

IMG_3662-1.jpg


IMG_3658-1.jpg


I ovo su oba kolača u kompletu...

IMG_3661-1.jpg


A onda sam krenula sa egzibicijama :mrgreen:

što se tiče boja- sveštenik se oduševio i nije imao ništa protiv :)

Jedan je pravljen bratu za slavu a jedan po narudžbini :)))))

Picture181-1.jpg


Picture141-1.jpg


Picture145-1.jpg


Picture147-1.jpg


Picture152-1.jpg


:cao:
 
Slavski kolaci su ti prelepi. Super ideja ovo sa bojama. da li bojis testo pre pecenja ili posle.
Kako zalepis ove ukrase sa bocnih strana? Neko mi je rekao da se to radi posle pecenja kolaca. Neko sve ukrase lepi na gotov kolac, mada je to meni cudno jer onda oni ostanu sirovi.
 
~Teta Ira- Lepim ih pre pečenja, prave se od brašna, gustina i soli i ostaju beli (ili u boji) tokom pečenja, ne tamne.
Pečate sa strane lepim tek kada naraste kolač. Nožem povučem sa strane, ubacim pečat a testo ga tokom pečenja već samo zalepi. Ništa ne lepim naknadno, osim ako ukrasa nema dovoljno na kolaču ( a to se vidi tek kada se ispeče jer se ne može predvideti kako će kolač narasti)

~kanocale- nažalost, nemam slike kako se prave ukrasi.
 
Pravim i ja slavske kolace, ali ih ne ukrasavam, mada su meni bas lepi oni ukraseni, procitala sam recept gde pise da se ceo slavski kolac premaze umucenim jajetom, a ukrasi se prave samo od brasna,vode i soli bez kvasca i da se redjaju preko onog premazanog jajeta na kolacu i da prilikom pecenja oni ostaju svetli jer se ne premazuju. Imam divan recept za slavski kolac zove se "Banatski kolac", poslacu vam sutra recept sada ne mogu.Pozdravz:poz:
 
Evo i ja da se pridružim, tek sad sam videla da postoji ova tema, pa da postavim neke moje slikice slavskih kolača, doduše sad je malo kasno, sezona slava je prošla, ali možda nekom pomogne do sledeće slave:lol:
 

Prilozi

  • Slavski kolač 2008.g 003.jpg
    Slavski kolač 2008.g 003.jpg
    46,5 KB · Pregleda: 382
  • Slavski kolač 2008.g 005.jpg
    Slavski kolač 2008.g 005.jpg
    46,6 KB · Pregleda: 325
  • Slavski kolač 2008.g 006.jpg
    Slavski kolač 2008.g 006.jpg
    50,4 KB · Pregleda: 296
  • Slavski kolač 2008.g 009.jpg
    Slavski kolač 2008.g 009.jpg
    45,1 KB · Pregleda: 292
  • Slavski kolač 2008.g 001.jpg
    Slavski kolač 2008.g 001.jpg
    49,1 KB · Pregleda: 232
Vidjela sam nekad ranije ovu temu, pa evo da vam pokažem kako to ja radim... nešto malo drugačije :)

Ovo su 'šare' sa slavski hljeb:
 

Prilozi

  • šare1.JPG
    šare1.JPG
    66,2 KB · Pregleda: 369
  • šare2.JPG
    šare2.JPG
    56,1 KB · Pregleda: 327
  • šare3.JPG
    šare3.JPG
    58,1 KB · Pregleda: 331
Teta Iro, ja ih pečem u čemu stignem...lol

Ovaj visoki je pečen u običnoj emajliranoj šerpi (samo ja uvek stavim papir za pečenje sa strane i dole a ovaj sa strane pustim 10-ak cm iznad šerpe ako kolač mnogo nadođe. Ovaj prvi je bio visine 18 cm a šerpa je visoka oko 10- ali papir mu nije dao da pobegne sa strane.

Drugi kolač je pečen u kalupu za torte kome se skidaju ivice- žena je tražila prečnik 26 i visinu 8 cm.

Ja ih pečem 10-ak minuta na 200-220 a onda snizim na 170 i pečem još 20-ak minuta s tim što ih posle 15 min prekrijem folijom da figure ne izgore. Posle toga ih ostavim još 10-ak minuta u isključenoj rerni.
 

Back
Top