Moji slavski kolači :)

img1778k.jpg

Moj skromni doprinos ovoj temi.
 
Jao, zene, divni su vam kolaci!

Evo jednog mog, u skladu sa aktuelnim desavanjima - ovaj mi je bio pre dve godine na Praktikinom takmicenju, mada sa potpisom moje mame (ja sam ga kreirala i odradila deo dekoracije, a ona realizovala i predstavila ;))
19-2-1.jpg

18-1-1.jpg


Bilo ih je jos koje sam radila, u slicnom stilu:
20-2-1.jpg
 
Sigurno je za ukucane najlepsi kolac koji domacica sama svojim rukama napravi unoseci u njega svu svoju ljubav i umece. Steta je sto vecina danasnjih domacica bolje kupuje gotov kolac nego da se potrudi da ga sama napravi, a on je osnovno obelezje slave
 
Sigurno je za ukucane najlepsi kolac koji domacica sama svojim rukama napravi unoseci u njega svu svoju ljubav i umece. Steta je sto vecina danasnjih domacica bolje kupuje gotov kolac nego da se potrudi da ga sama napravi, a on je osnovno obelezje slave

Tako je teta Iro. Moja pokojna mama je pravila prelep slavski kolač- te godine kada je umrla (15-ak dana pre njene smrti) bila nam je slava. Ona je jedva ustala iz kreveta da svojom rukom zamesi slavski kolač. Ali ima i onih koji na to ne gledaju tako.

Ovo je naš kolač za Svetog Aranđela- malo sam ga prezlatila, ali bio je za nas pa sam mogla da se iživljavam.

DSCI0558-1.jpg
 

Back
Top