Bol u testisu i stomaku

fenser

Početnik
Poruka
7
Imam 20 godina i moje tegobe su sledece...Pre mesec dana se javio jak bol u levom testisu.Bol se prvi put javio sat vremena nakon treninga u teretani, najverovatnije jer sam tad radio vezbu za butne misice...Tvrdoglav kakav sam, nisam bol prijavio lekaru.Taj veoma jak bol je trajao celu noc, pa se tada postepeno smirivao...ali i dalje traje.Imao sam osecaj naduvenosti testisa, kao da je balon pun vode, ali oba su bila istog(normalnog) oblika.Radio sam tumor markere alfafeto protein i beta hcg i ultrazvuk, i sve je bilo normalno,tj nije tumor u pitanju.U zadnjih nedelju dana se bol opet vratio, ali je poceo da se javlja i bol u stomaku.Ponekad me samo boli stomak, a ponekad je bol pracen i krcenjem creva, kao onda kada stomak rezi jer je osoba gladna...Hirurg me je gledao i rekao da imam fasciju kilnog otvora(ili tako nesto), kao popucala su mi neka vlakna na tom kilnom otvoru pa imam neku pocetnu kilu.Juce me je gledao urolog specijalista i nashao neku "kvrdzu" u testisu, za koju kaze da nema veze sa kilom, da je to kao neka povreda koja se cesto javlja kod sportista...Prepisao mi je palitreks...E sad, posto su oba lekara veoma strucna, zanima me ko je u pravu, a i brine me taj bol u stomaku koji se javlja povremeno...
 
Danas sam radio ultrazvuk stomaka, i sve moguce analize krvi i urina i sve je normalno...Medjutim, opet sam imao ''napad'' bola koji je trajao desetak minuta, u kome su me boleli svi moguci organi u stomaku, besika, creva, zeludac...I stomak mi je uzasno krchao...Help, please? :(:sad2:
 
Kod kuce, lezao sam na ledjima na krevetu.I najcesce se taj bol u stomaku javlja nocu kad legnem da spavam, mada opet, nema pravila...Evo sada na primer ne osecam...Sta bi to moglo biti?Jel to povezano sa kilnim otvorom ili...?
 
Verujte mi, doktorka, da sam i ja zbunjen :confused:
Urolog je nasao sta prouzrokuje bol u testisu, ta "kvrdza","zhilica", da je tako nazovem, za koju je rekao da nije nista strashno...Prepisao mi je palitreks i rifamor...E sad, pre njega je to pogledao hirurg, i rekao ono sto napisah u prvom postu, za kilni otvor i pocetnu kilu...Evo proslo je otprilike 3 sata od kada me je danas boleo stomak, i nista me nije zabolelo u stomaku...Znaci to se povremeno javlja, u "napadima"...Inace, ponekad imam i bolove u levoj preponi, a dosta redje i u desnoj...
 
Poslednja izmena:
Imam 20 godina i moje tegobe su sledece...Pre mesec dana se javio jak bol u levom testisu.Bol se prvi put javio sat vremena nakon treninga u teretani, najverovatnije jer sam tad radio vezbu za butne misice...Tvrdoglav kakav sam, nisam bol prijavio lekaru.Taj veoma jak bol je trajao celu noc, pa se tada postepeno smirivao...ali i dalje traje.Imao sam osecaj naduvenosti testisa, kao da je balon pun vode, ali oba su bila istog(normalnog) oblika.Radio sam tumor markere alfafeto protein i beta hcg i ultrazvuk, i sve je bilo normalno,tj nije tumor u pitanju.U zadnjih nedelju dana se bol opet vratio, ali je poceo da se javlja i bol u stomaku.Ponekad me samo boli stomak, a ponekad je bol pracen i krcenjem creva, kao onda kada stomak rezi jer je osoba gladna...Hirurg me je gledao i rekao da imam fasciju kilnog otvora(ili tako nesto), kao popucala su mi neka vlakna na tom kilnom otvoru pa imam neku pocetnu kilu.Juce me je gledao urolog specijalista i nashao neku "kvrdzu" u testisu, za koju kaze da nema veze sa kilom, da je to kao neka povreda koja se cesto javlja kod sportista...Prepisao mi je palitreks...E sad, posto su oba lekara veoma strucna, zanima me ko je u pravu, a i brine me taj bol u stomaku koji se javlja povremeno...

Ja sam imao isti takav bol pocetkom septembra i trajao mi je koliko se secam oko nedelju dana.. sva sreca pa je prestalo.. takodje je bio levi u pitanju :roll:
 
Ako imaš problema sa leđima...vrlo je moguće jer dižeš tegove...gotovo sam siguran da imaš promene u L-S delu kičme.Nešto tipa discuss herniae...bol koji se prostire od donjeg srednjeg dela stomaka preko testisa i u uznapredovalom stadijumu leva ili desna noga(zatezanje zadnje lože itd...)...
 
Verujte mi, doktorka, da sam i ja zbunjen :confused:
Urolog je nasao sta prouzrokuje bol u testisu, ta "kvrdza","zhilica", da je tako nazovem, za koju je rekao da nije nista strashno...Prepisao mi je palitreks i rifamor...E sad, pre njega je to pogledao hirurg, i rekao ono sto napisah u prvom postu, za kilni otvor i pocetnu kilu...Evo proslo je otprilike 3 sata od kada me je danas boleo stomak, i nista me nije zabolelo u stomaku...Znaci to se povremeno javlja, u "napadima"...Inace, ponekad imam i bolove u levoj preponi, a dosta redje i u desnoj...

Ja sam se obratio urologu u zemunskoj, probadajuci bol, levi testis, kao sto kazes neka kvrzica, dijagnoza- prehlada, prepisao mi neke mnogo vruce vakcine, zaboravih kako se zovu bilo je to pre 7...8... god, posle toga sve ok.
Moze biti i jaka prehlada.
 
Imam slican problem pa sam hteo da vas pitam za savet.Radio sam u teretani neke vezbe za ledja pri cemu sam opteretio stomacne misice,koje sam verovatno tom prilikom nategao,odnosno istegao..Bol je bio blag do umerenog,kao obicna upala misica..Posle toga sam igrao tenis onako momacki kao i uvek, 2 sata bez pauze, kao da ce pobeci i tom prilikom sam verovatno prilikom serviranja(nepravilnog) ponovo opteretio to mesto .Osetio sam bolove u donjem levom stomaku i to samo u polozaju kad napregem misic:kada lezem i ustajem iz kreveta ili kada samo podignem levu nogu lezeci na ledjima..Pokusao sam narednih 5 dana da potpuno mirujem i da izbacim iz upotrebe ove misice koliko mogu i proslo je. Posle toga ,vec neka 2 dana osecam neku blagu tezinu u levom testisu,ponekad u toku dana,ali nista strasno..Stavise,kao da je bol prisutan na psihickoj bazi,tj kad se necim zanimam ne boli me,a kad mislim na to,eto ga,bol je tu:)Ja sam ubedio sebe verovatno bez ikakvog razloga da je pocetak kile ali nemam nikakvo izbocenje,ne boli me stomak na palpaciju.Interesuje me,da li je taj bol u testisima moguc zbog tog istegnuca ili je to siguran znak bruha ili ne daj boze neceg opasnijeg?Hvala
 
Moguc je. Tenis inace opterecuje tu regiju, mada verovatno ne deluje tako. :) Potrebno je da se javite urologu ako primetite bilo, kakve promene u tom delu jer je ponekad presudno javiti se u roku od 24h. Dakle, ukoliko Vam se javi otok, crvenilo, bol morate se hitno javiti urologu. Nisam lekar, ali sam imala sslicno iskustvo pa same se osetila slobodnom da odgovorim. Kod nas se nakon tog neprijatnog osecaja tezine javilo i ostalo sto sam pomenulo i za dlaku smo izbegli hirusku intervenciju. Moze biti uvrnuce, cista i jos svasta nesto.
 
Може бити да је банална упала мишића,оних које иначе слабије користиш.
Мада,како би био растерећен бриге,могао би да одеш до др,који ће урадити палпаторни преглед и ултразвук по потреби. ;)
 
Истегао си неки мишић унутра, у трбушној дупљи, чучњеви су вежба која погађа велики број мишића, а нарочито може бити незгодно затезање трбушног зида при извођењу чучња.
 
Дина,то је најчешће субјективни осећај,и углавном нема везе са тестисом. :)

Баш тако, постоје мишићи који регулишу положај тестиса, када је нпр хладно они се контрахују и повлаче тестисе ближе телу, да би ови функционисали на оптималној температури, која треба да је тик испод температуре тела.
 
Sad kad se prisetim,verovatno sam preterao sa vezbanjem..radio sam mrtvo dizanje i neku vezbu sa tegovima kada legnem popreko na benc klupu i spustam ruke sve do nivoa tela stim sto nekad odu ispod tako da mi je tad stomak max zategnut...Uglavnom,danas skoro da uopste nisam imao neprijatnost u testisu..Nemam nikakav otok ,crvenilo ,niti je bol bio jak kao kod nekih slucajeva ovde..Ocekujem da prodje za dan dva.Ako ne,idem kod urologa.Hvala ljudi..
 

Back
Top