Poslovni potez nasih postara

hakim bej

Elita
Poruka
16.477
Pre 4 dana sam on-line narucio besplatne semplove (uzorke) iz fabrike Texas Instruments.
Ameri su bili dovoljno poslovni pa se koverta sa reklamnim semplovima jutros pojavila u nasoj posti. Ameri su je dostavili do carinske ispostave "Luka Beograd".
Zove me jutros ljubazna postanska sluzbenica da me pita da li placam virmanom ili kes novcem.
Placam STA?!?? Reklamni materijal se ni po jednom zakonu ne naplacuje.
Ona mi objasnjava da je posta imala troskove da dostavi koverat od Dorcola do Vozdovca, i da ti "manipulativni" troskovi iznose 1900 dinara!
Pokusala je da objasni da je u tu sumu uracunata carina (kako se carini reklamni materijal koga je zabranjeno naplatiti?).
Pokusao sam da joj objasnim da ne zelim toliko da platim, da u koverti nije ni snajper ni plutonijum ni heroin, a ona je nekoliko puta pitala: "Dakle vi odbijate da primite posiljku? Posiljka ce biti vracena posaljiocu"
Da, odbijam.

U A P O S T A R I !
 
Vec sam pisao o tome.Meni su za kataloge iz Slovenije naplatili:carinu na troskove slanja,Pdv na iste+carina,carinsku taksu od oko 2000din i lezarinu dok nisam pribavio svu dokumentaciju da se propagandni materijal ne naplacuje.Ukupno oko 5000din.Katalozi su mi bili potrebni inace bi posiljku vratio.:thumbdown:
 
Pre 4 dana sam on-line narucio besplatne semplove (uzorke) iz fabrike Texas Instruments.
Ameri su bili dovoljno poslovni pa se koverta sa reklamnim semplovima jutros pojavila u nasoj posti. Ameri su je dostavili do carinske ispostave "Luka Beograd".
Zove me jutros ljubazna postanska sluzbenica da me pita da li placam virmanom ili kes novcem.
Placam STA?!?? Reklamni materijal se ni po jednom zakonu ne naplacuje.
Ona mi objasnjava da je posta imala troskove da dostavi koverat od Dorcola do Vozdovca, i da ti "manipulativni" troskovi iznose 1900 dinara!
Pokusala je da objasni da je u tu sumu uracunata carina (kako se carini reklamni materijal koga je zabranjeno naplatiti?).
Pokusao sam da joj objasnim da ne zelim toliko da platim, da u koverti nije ni snajper ni plutonijum ni heroin, a ona je nekoliko puta pitala: "Dakle vi odbijate da primite posiljku? Posiljka ce biti vracena posaljiocu"
Da, odbijam.

U A P O S T A R I !


Verovatno je posiljka stigla na firmu pa su ti obracunali sve zivo, a najvise uslugu speditera koji je ocarinio posiljku iako je vrednost za uzorke obicno 0.5 dolara.

Sledeci put trazi da ti salju iskljucivo na ime........a ne na firmu i trazi da ti salju preko regularnih "post. sistema" , nikako preko DHL-a koji su najveci deraci .....
 
Eh, to sam vec iskusio nekoliko puta. Jednom sam porucivao neke prazne DVDe (bili su vise nego duplo jeftiniji nego bilo gde kod nas, cak i kad se obracuna postarina i pripadajuci troskovi).
Nije proslo par dana, zovu me iz carine da me pitaju sta ce meni 100 praznih DVDa???
Tu sam se i nekako izvukao posle, jer je bila mala vrednost.
A propagandni materijal znaju samo tako da naplacuju, jednom prilikom su me zvali iz SUPa.
Sa sajta NATOa sam porucio njihov propagandni materijal (nas'o i ja sta da porucujem, al' bilo besplatno, pa zato) i kad je stiglo u postu, udaren vostani pecat i ona njihova zveda preko sred koverte. Oni ludaci iz poste, pravo u SUP da ovi utvrde sta je unutra:) :)
 
Meni stizu casopisi tehnicke prirode iz USA ali cas preko svedske , cas preko beograda(neko prepakuje u bgd), cas preko britanije....i to uvek na vreme i bez zezanja.....cak i kad je stigao katalog od 3,5 kg....
Novogodisnji, ali su ga samo doneli i doneli kasnije i dostampavanje , i to je bilo 2kg (reklameri ukapirali da se isplati pa izdavacu dodatno platili samo da budu u novogodisnjem katalogu i naravno v2.0)
 

Back
Top