Preferans

neverujuidole

Domaćin
Poruka
3.401
Za one koji ne znaju, kratki uvod. Preferans je kartaska igra koju igraju tri osobe. Ono sto je razlikuje od ostalih igara i sto je cini posebnom, jeste da je kod preferansa najmanje bitna sreca. To je magicni spoj intuicije, koncentracije, intiligencije i na kraju srece. Magicna je i sto se uci godinama. Pravila igre nisu komplikovana, ali postoje i nepisana pravila i kodeksi.
Zelja mi je da se okupimo na ovom mestu, da razmenjujemo iskustva, da opanjkavamo saigrace koji su nas iznervirali :D.
Dobro dosli i nadam se da cete mi se pridruziti.
 
Poslednja izmena:
Evo ja cu da pocnem sa onim sto me nervira :D. Na prvom mestu su to komentari koji uvek mogu da se cuju, a to je da preferans nije igra za zene. A ja bas volim da pobedim takve. I pobedjujem ih :D.
Na drugom mestu jeste nefer igra odnosno samo jedna stvar, a to je lazni licit.
 
Pozdrav svim ljudima koji vole i igraju pref.
Evo imam jednu anegdotu..
Proslo je vec tri sata od kako smo poceli, krenuli od 100 i otprilike posle tri sata situacija je bila slicna kao na pocetku samo su supe bile podeblje.. moj drugar vec vidno iznerviran losom partijom udara kontru na moju igru herca. Treci igrac koji krece kroz mene baca kralja pik i ulece mi u makaze na sta moj drugar baca karte na sto i pocinje da vice.. "Pa ovaj nije normalannnnn, celu partiju ga krstim on prdi, ja mu vicem sitnom a on puni" ... hahahaha al kako je on to spontano rekao onako iznerviran jer je to bio jedini moj pad.. posle smo se smejali i onako je partija vec otisla dodjavola :)
 
Pa ne bih se slozila da je lak, a dosada je vec subjektivna stvar. Evo recimo u igri mogu lako da dokazem da ni malo nije lak ;)

Draga moja Marina, preferans nikako ne moze biti dosadan, a tek ne lak...

Pusti je, vidiš da hrani svoj jadni maleni ego :mrgreen:

:ok: Slazem se, mada opet kazem dosada je ipak subjektivni dozivljaj.

А ја, без икакве зле намере, кажем да је досадан и лак.
Свако ко игра бриџ ће рећи исто.
Играм преф само кад ме наговоре и тад играм рутински и досадно ми је.
Пратити 52 карте или 32, не може да се пореди.
О лицитацији нећу ни да говорим.
Велики поздрав свима и искрено вам желим да упишете школу бриџа и онда можемо да причамо о преферансу, али не верујем да ће бити заинтересованих.
 
A je l' hoce neko da napise pravila za nas koji ne znamo kako se igra?

Jao Carol... pa ne moze to u dve tri reci... ima tu da se objasnjava... A pazi, cak i kad znas pravila igre, nisi igrac, dok ne igras bar godinu dve konstantno... Ima tu fora i fora, kao sto je rekao (zaboravih nick) ide kraljem a to je moj jedini pad... pppppfffffffffffff. Mnogo je tesko ovde napisati pravila za Pref. Postoje fore kad se kojom kartom ide, kroz koga kojom kartom...

Osnovno pravilo je da imas cetiri boje, pik, karon, herc i tref. Pik je najslabiji i licitira se na 2, zatim karon 3, pa herc 4 i na kraju tref 5. Dalje ide betl 6, to znaci da ne smes ni jednu kartu da odneses, znaci moras da imas najmanje karte i na kraju sans 7, moras da imas najjace karte. E sad, postoje buli. Sva tri igraca se dogovore od koliko bula krecu (obicno 100 bula a moze i manja i vise) jao... ne mogu... mnogo ima da se objasnjava.
 
А ја, без икакве зле намере, кажем да је досадан и лак.
Свако ко игра бриџ ће рећи исто.
Играм преф само кад ме наговоре и тад играм рутински и досадно ми је.
Пратити 52 карте или 32, не може да се пореди.
О лицитацији нећу ни да говорим.
Велики поздрав свима и искрено вам желим да упишете школу бриџа и онда можемо да причамо о преферансу, али не верујем да ће бити заинтересованих.

Marina, preferans ne mozde da se igra rutinski...
 
Jao Carol... pa ne moze to u dve tri reci... ima tu da se objasnjava... A pazi, cak i kad znas pravila igre, nisi igrac, dok ne igras bar godinu dve konstantno... Ima tu fora i fora, kao sto je rekao (zaboravih nick) ide kraljem a to je moj jedini pad... pppppfffffffffffff. Mnogo je tesko ovde napisati pravila za Pref. Postoje fore kad se kojom kartom ide, kroz koga kojom kartom...

Osnovno pravilo je da imas cetiri boje, pik, karon, herc i tref. Pik je najslabiji i licitira se na 2, zatim karon 3, pa herc 4 i na kraju tref 5. Dalje ide betl 6, to znaci da ne smes ni jednu kartu da odneses, znaci moras da imas najmanje karte i na kraju sans 7, moras da imas najjace karte. E sad, postoje buli. Sva tri igraca se dogovore od koliko bula krecu (obicno 100 bula a moze i manja i vise) jao... ne mogu... mnogo ima da se objasnjava.

U svakom slucaju,hvala:)
Na kraju krajeva pitacu tetku kad odem u Kragujevac ona ionako zna da igra sve te igre:D
 
Pa to nije igra. Vidis, ekipa sa kojom ja igram preferans dize bule onome ko pogresi. Znaci ako sam ja pala tudjom greskom, ne spustam se ja vec onaj ko je pogresio, sto znaci da niko ne moze da igra rutinski...
 
Pozdrav svim ljudima koji vole i igraju pref.
Evo imam jednu anegdotu..
Proslo je vec tri sata od kako smo poceli, krenuli od 100 i otprilike posle tri sata situacija je bila slicna kao na pocetku samo su supe bile podeblje.. moj drugar vec vidno iznerviran losom partijom udara kontru na moju igru herca. Treci igrac koji krece kroz mene baca kralja pik i ulece mi u makaze na sta moj drugar baca karte na sto i pocinje da vice.. "Pa ovaj nije normalannnnn, celu partiju ga krstim on prdi, ja mu vicem sitnom a on puni" ... hahahaha al kako je on to spontano rekao onako iznerviran jer je to bio jedini moj pad.. posle smo se smejali i onako je partija vec otisla dodjavola :)
:D:D:D Zato sam ja opasna, ja bih ga ubila. Pa kako kraljem majku mu!!! Ja inace udaram rekontre kad se iznerviram, iako znam da padam. :mrgreen:
 
Chuo sam za preferans, ali nikad ga nisam igrao, pa ako bi mogli da me uputite u pravila, bio bi zahvalan.
Hvala unapred !
Postoji i sajt koji ima online prefrans, na samom pocetku u okviru uvoda postoje napisana pravila. Preporucila bih ti da jedno vreme gledas kako ljudi igraju, posle da sednes sa nekim ko ima zivaca i malo po malo naucices.
 

Back
Top