Beogradski trubaduri

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Da li neko zna kada ce poceti kazniti za sviranje po gradu?
Ja nikad nikom ne trubim cak i kad bi trebalo, jer me to zivcira. To je u svim zemljama kaznjivo.
Da li vam idu na zivce ljudi koji svima za sve trube?

Danas vozim Caddy i gledam retarde koliko trube, niko nikog ne pusta, svi voze kao divljaci i pogotovo kad skrecu daju gas ko ludi, valjda misle da im se svi dive njihovoj voznji.
I malo malo, pa neko id u vasu traku sto je opet problem, jer vi mahinalno bezeci od njega mozete nekog drugog udariti u brzini i tako biti krivi.

Ja sam proputovao pola evrope, ali nikad nisam video da ima toliko vozaca koji svoje komplekse lece na putu.
 
ja sviram samo kad vidim da ce neko iz sporedne ulice da mi izadje, a ne gleda, pesaku koji ne gleda....

retko sviram bezobraznim vozacima, koji upadaju i prave srannja u voznji. Sem kad sam nesto neraspolozen, onda legnem na trubarsku pa im sviram.
 
Bilo bi jako lepo, ali mislim da ce to tako u nas biti, malo sutra.
Ne secam se tacno dela zakona oko trube, ali sam stoposto siguran da stoji stavka koja kaze da je nocu zabranjeno u naseljenom mestu. Sad za ostatak dana ne znam, al' svakako lezanje na sireni treba upucavati na mestu. Ljudi bas nemaju ni mere, ni obzira.

Ja licno, isto ekstremno retko posegnem za sirenom. U situacijama kad neko bas naprvi neku tesku bezobrastinu, visoko-rizicnu ili kad je stvarno potrebno, u smislu upozoravanja, pesak za koga mi se ucini da mozda nije svestan stanja na putu i sl.
 
Bilo bi jako lepo, ali mislim da ce to tako u nas biti, malo sutra.
Ne secam se tacno dela zakona oko trube, ali sam stoposto siguran da stoji stavka koja kaze da je nocu zabranjeno u naseljenom mestu. Sad za ostatak dana ne znam, al' svakako lezanje na sireni treba upucavati na mestu. Ljudi bas nemaju ni mere, ni obzira.

Ja licno, isto ekstremno retko posegnem za sirenom. U situacijama kad neko bas naprvi neku tesku bezobrastinu, visoko-rizicnu ili kad je stvarno potrebno, u smislu upozoravanja, pesak za koga mi se ucini da mozda nije svestan stanja na putu i sl.

Ne bas gledam sta rade ljudi, to nije normalno. Pa onda druga vrlo bitna stvar, jako puno ljudi vozi u zutoj traci, onda na semaforu crveno a oni ulaze u raskrsnicu i zatvaraju ove sa strane i prave jos vecu guzvu.

Di je policija da to kazni, oni kazne samo ako si isao 20 brze od znaka, a za glavne stvari im se je-be. Malo brza voznja kad vozi kamion pilot specijalist, kao ja nece nikom smetati, ali ove stvari su bolest. Nekultura vozacka je dosegla vrhunac.
 
Pa pazi, sad si dobro pomenuo, nije samo stvar vozaca, stvar je i pandura. Nikad ne regulisu i kaznjavaju tamo gde treba stvarno, nego na nekim levim mestima... tipa cuce nocu na odredjenim tackama da te slikaju i nude duvku.
U po bela dana, nigde nikad nisam video pandura da je zustavio nekog, pa makar i da mu pripreti prstom.

Pre nekog vremena, uvatim na nekim vestima, daje izajvu neki jako vazan mudonja u oblasti saobracajnog pandurstva, vezano za novi zakon. Kao, mora da udje u proceduru, da se raspravi i izglasa, pa ce da nam svane... oce QURAC da nam svane, nista ne fali ni ovim zakonima, nego ih treba primenjivati.
 
Свирам у ризичним ситуацијама када неко угрожава мене или ми намеће ситуацију да ја угрозим њега. Свирам и када неко безобразно прави прекршај ометајући тако комплетн саобраћај, као рецимо данас један магарац у Румстеру који је секао Кнеза Милоша и прошао не на црвено него на Ферари црвено и заблокирао обе траке и ми као магарци чекамо не иде ниједна трака, а онда они иза нас у супротној траци не могу да иду јер ми правимо колону и тако сви колективно стојимо на два зелена светла, а зелено светло у Кнеза Милоша за оне који не знају држи и по неколико минута... чак сам ја са овим свирањем био супер јер сам имао жељу да изађем да му се начеститам миле нове године, али падала киша па нисам :D

Слажем се да је свирање за сваку ситницу глупост, али исто тако мислим да је свирање сасвим оправдано када нека магарчина скреће или се престројава без мигавца када намерно прође на црвено и остане у сред раскрснице па онда ови дуги не могу да пролазе итд...
 
Ja mislim da nije pametno svirati bilo kome u drugom autu, osim izuzetnih slucajeva kad vas vozac nekog auta nije primetio i ugrozio vas uletevsi u vasu putanju, nenamerno. Za one bezobrazne nemam komentara, naucio sam da iskuliram. Ponekad i ja budem bezobrazan, svesno ili ne, i ne okrecem se za onima koji trube. Par puta sam imao scenu da lik izadje i kao hoce nesto da se svadja, pa bi kao da se tuce sa mnom, ali se ne osvrcem na te gluposti, i na kraju odustanu. Uvek nosim pucu sa sobom, zlu ne trebalo.
 
Seljak: (moj subjektivan pogled) kabina obložena falš krznom, seljački natpis imena ili nadimka vozača ispred volana na šoferci, posteri golih riba (izbledeli naravno, pa vuku na svetlo plavo)... još ako ima u badnjak zadenut za masku u vreme praznika, onda je glavni.
 
Ja licno, isto ekstremno retko posegnem za sirenom.
Ja sam jednom baš obraćao pažnju i došao sam do zaključka da najviše sviraju oni iz VW-a, i to novijih. :eek:

Nije Caddy kao Cadillac vec Caddy kao Volkswagen :hahaha: :hahaha: :hahaha:
:rotf::worth:

Свирам и када неко безобразно прави прекршај ометајући тако комплетaн саобраћај, као рецимо данас један магарац у Румстеру који је секао Кнеза Милоша и прошао не на црвено него на Ферари црвено и заблокирао обе траке и ми као магарци чекамо не иде ниједна трака, а онда они иза нас у супротној траци не могу да иду јер ми правимо колону и тако сви колективно стојимо на два зелена светла, а зелено светло у Кнеза Милоша за оне који не знају држи и по неколико минута... чак сам ја са овим свирањем био супер јер сам имао жељу да изађем да му се начеститам миле нове године, али падала киша па нисам :D
Skoro sam svirao jednom debilu koji je hteo da skrene levo iz Srpskih vladara u Kneza Miloša. :thumbdown:
 
Ja sam jednom baš obraćao pažnju i došao sam do zaključka da najviše sviraju oni iz VW-a, i to novijih. :eek:
Pa kad je bio i ostao narodski auto. A narod je, znamo svi, vazda bio stoka.
Mislim, da se razumemo, neam ja nista protiv VW.

Seljak: (moj subjektivan pogled) kabina obložena falš krznom, seljački natpis imena ili nadimka vozača ispred volana na šoferci, posteri golih riba (izbledeli naravno, pa vuku na svetlo plavo)... još ako ima u badnjak zadenut za masku u vreme praznika, onda je glavni.
Ne znam odakle ti ideja da krznene presvlake za sedista povezujes sa seljacima.
Pre bih nazvao seljaka onog ko odnese obicna sedista da presvuce u skaj, posto za pravu kozu ne bi dao para, ni da ih ima.
Drugo, ne znam gde ti to vidjas, s obzirom da nikog nisam video u tom izdanju jedno 15 godina.

Ja sam to imao na Golfu i mislim da je ubedljivo najbolja podloga. Zimi ti je sve samo ne 'ladno, a leti koliko god suludo zvucalo, najmanje ti se znoje ledja i dupe, jer to krzno jako lepo "dishe".
 
Poslednja izmena:

Back
Top