Logoped...

U svakom domu zdravlja ima logoped, a i u obdanistu se mozete raspitati kada i odakle im dolazi logoped. Upravo sam u toj prici, ali sam morala sacekati dok dete ne napuni 5 g jer uglavnom deca(posebno decaci) ne mogu da sarađuju.
 
Moj sin ima 26meseci i ceo repertoar je mama, tata, baba...sve ostalo je mmm...inace sve razume...jedni kazu da je uveliko vreme za logopeda, a drugi da je previse rano...kakva su vasa iskustva?
 
Ako do pete godine dete ne ume čisto da izgovara glasove ili sklapa rečenice,
onda je vreme za logopeda.. Može biti da je tvoj mališa malkice lenj pa neće da priča,
ne slušaj priče sa strane i raznorazne savete, najbolji savet će ti dati pedijatar u tvom
savetovalištu. Ako je potrebno da vodiš dete kod logopeda, reći će ti...
Imaš brojeve telefona od Instituta, napisala sam, možeš da pozoveš i da pitaš, tamo zaista
rade divni stručnjaci koji će imati strpljenja da odgovre na tvoja pitanja.
 
Moj sin ima 26meseci i ceo repertoar je mama, tata, baba...sve ostalo je mmm...inace sve razume...jedni kazu da je uveliko vreme za logopeda, a drugi da je previse rano...kakva su vasa iskustva?

Rano, verovatno da je rano ali ipak se posavetuj sa pedijatrom.
Moja iskustva su slicna, stariji sin je sa 24 meseca znao reci samo "mama" i nesto sto bi trebalo znaciti "tata" a sa 28 meseci vec je sest pesmica znao na pamet, doduse tepao je ali je govorio.
Moj mladji sin je vec pisao a nije razlikovao glasove " sa kvakicom", potpuno menjao Č I Dz, Ć i Đ, Š i Ž cak i P I B. Pisao ŠAPA umesto Žaba i tako sve do sedmice u kojoj smo zakazali susret sa logopedom. Cekajuci dva dana do posete logopedu cisto izgovorio sve glasove i nikad vise ni jednog problema sa izgovorom.
Mislim da je strah od logopeda malo ubrzao stvar.
 
Moj sin ima 26meseci i ceo repertoar je mama, tata, baba...sve ostalo je mmm...inace sve razume...jedni kazu da je uveliko vreme za logopeda, a drugi da je previse rano...kakva su vasa iskustva?
Ma kakav logoped; videćeš u roku od dva meseca će sve propričati ;)
Ja se sećam moj sinak na drugom rođendanu je isto toliko pričao otprilike; a par meseci kasnije - bukvalno sve :)
Važno da je počeo, nemoj da se brineš... Imamo recimo jednog malog komšiju koji ni mama nije rekao sa dve i po godine. Bukvalno ništa razumno.
A ovi malci kad počnu da pričaju, ništa ih više ne može zaustaviti ;)
 
I ja mislim da je rano za logopeda...al nas pedijatar nas je poslao kod logopeda u dz jos oko drugog rodjendana...ta zena se Ogiju obracala kao da je beba, a opet ocekivala da on vec na tom prvom pregledu saradjuje sa njom, a on je bas stidljivo dete i nece ni da pogleda nepoznate ljude a kamoli da ponovi nesto za tom nepoznatom zenom koja je i tako samo vikala i becila se na njega...rekla je kontrola za 3meseca ali ja mislim da se necu vise pojaviti kod nje...vidim i sama da je suvise mali da saradjuje na taj nacin, al u svakom slucaju je poteban mnogo suptilniji pristup...mozda ga odvedem kod nekog boljeg logopeda cisto da proveri jel sve u redu...znam mnoge slucajeve bas bliskih prijatelja gde decaci nisu progovorili do 2,5godine...
 
I meni sve cesce na pamet pada poseta logopedu.
Moja devojcica koja ima 5 i po godina umesto Č kaze C
umesto Ž kaye Z i umesto slova LJ kaze J...
Slovo Ć cisto izgovara kao i slovo R.Izgovori ona i ona tri slova iznad pojedinacno ali u recenici koristi C,Z i J.
Ponekad imam osecaj da je samo lenja.Ispravljamo je onako usput i ona se jako ljuti...
 

Back
Top