hitno potrebna pomoc

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e sine, pazi ovako...

broj ispred zagrade množiš ponaosob sa svakim članom u zagradi...
i ako se nigde nisam zeznula, dobija se ovo:
3X+6X na kvadrat+3X na treći-6X na kvadrat-3X na treći
i kada se sve to lepo sabere i oduzme... znači 3x na treći minus 3x na treći daju 0... 6x na kvadrat minus 6x na kvadrat daju 0... i ostane ti kao rezultat 3X...
i ono... nemam pojma šta dalje sa tim...
mislim da bi trebalo da se dobije neka kvadratna jednačina, pa onda da se rešava po principu X na kvadrat+(-)X+(-)neki realan broj=0
ali nemoj da me držiš za reč, ko zna šta sam ja ovde sve pomešala... :lol:

btw, za koji je ovo razred?
 
treba da ispadne 3x
treba da se sredi izraz

majku mu... ako je rezultat 3X jedino što treba da dobiješ, onda sam ja sve lepo uradila...

ja sam ovo učila pre 10 godina i još uvek znam kako se radi, a ti ne umeš najelementarniju stvar sa polinomima da izvedeš... da sam znala da je ovo sve, ne bih ti pomogla... :evil:

kako si lenj, ybt... ovo je bilo ko mogao da ti uradi, a ti dolaziš da otvoriš temu na forumu kao da je u pitanju ne znam ni ja šta... :dash:

zabranila bih ja svima vama pristup netu sve dok ne završite školu... :evil::evil::evil:
 
e sine, pazi ovako...

broj ispred zagrade množiš ponaosob sa svakim članom u zagradi...
i ako se nigde nisam zeznula, dobija se ovo:
3X+6X na kvadrat+3X na treći-6X na kvadrat-3X na treći
i kada se sve to lepo sabere i oduzme... znači 3x na treći minus 3x na treći daju 0... 6x na kvadrat minus 6x na kvadrat daju 0... i ostane ti kao rezultat 3X...
i ono... nemam pojma šta dalje sa tim...
mislim da bi trebalo da se dobije neka kvadratna jednačina, pa onda da se rešava po principu X na kvadrat+(-)X+(-)neki realan broj=0
ali nemoj da me držiš za reč, ko zna šta sam ja ovde sve pomešala... :lol:

btw, za koji je ovo razred?

Bas tako i treba....:super:
 
pa momce, kako ti nije jasno? Brojem ispred zagrade mnozis sa svakim clanom u zagradi i obazires se na znak. Ako je negativan broj ispred zagrade tu obrati paznju

-3(x+2-1-5+6)= -3x - 6 + 3 + 15 - 18

bash tako...
+ puta - jednako je -
- puta - jednako je +
a + puta + je +
I ZBOG TOGA SE SVE MENJA..A brojem ispred zagrade se svaki br u zagradi mnozi ali obrati paznju na znakk..;D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top