Sponzoruše - moderne prostitutke?

korali

Primećen član
Banovan
Poruka
685
Što to znači sponzoruša,mlada,zgodna,doterana,željna provoda,željna love-tuđe,željna svih čari što lova nudi,ulazi u vezu ili brak iz interesa tj.zbog love .
U slobodnom prevodu žena koja traži sponzora:mrgreen:odnosno čoveka koji bi izasao u susret njenim potrebama duhovna,materijalna seksualna.....

Na ovoj temi potiklo me je mišljenje jednog prijatelja koji mi je rekao da su sve žene svesno ili ne sponzoruše,sve vole i da su voljene i "sigurne",a ja opet kažem da meni nije bitno materijalno da bih voljela nekoga i da nikad ne bih mogla biti s nekim zbog njegovog novca .

Da li sponzoruše i prostitutke su u osnovi terminoloski i socioloski ista pojava ili ipak postoji neka stvar sto ih razdvaja?
 
prostitutka radi za pare (to je cist posao tj "najstariji zanat") ono sto sponzorusa radi za kokakolu i voznju kuci i mozda neka vecerica....mozda

za sponzoruse su prostitutke "gospodje sa pedigreom" jer rade i nema laznog moralisanja (em proda robu em uzme pare em joj ostane roba)

p.s. bez uvrede ! sta protitutke rade a da ne rade ostale devojke? osim sto imaju tarifu...
 
Na sta mislis kad kazes ostale devojke?
Sve ostale devojke ili sponzoruse?

sve ostale mislim na NORMALNE devojke koje su u vezi i koje sa svojim partnerima nemaju puritansko poimanje ljubavnog cina tj. "opstenja"...

inace ni sponzoruse ni prostitutke nisu moje polje interesovanja

ako si se ti ili bilo koja druga nasle uvrdjenim brisem napisano ;)

u ljubavi i ratu SVE je dozvoljeno...jesam li sad jasniji ?
 
sve ostale mislim na NORMALNE devojke koje su u vezi i koje sa svojim partnerima nemaju puritansko poimanje ljubavnog cina tj. "opstenja"...

inace ni sponzoruse ni prostitutke nisu moje polje interesovanja

ako si se ti ili bilo koja druga nasle uvrdjenim brisem napisano ;)

u ljubavi i ratu SVE je dozvoljeno...jesam li sad jasniji ?

:confused: Pazi,razumela sam da hoces da kazes da zene ionako DAJU,pa ove sto naplacuju su bar pametne.
Zena ne moze da uziva u sexu,ona samo daje. :confused:
 
Što to znači sponzoruša,mlada,zgodna,doterana,željna provoda,željna love-tuđe,željna svih čari što lova nudi,ulazi u vezu ili brak iz interesa tj.zbog love .
U slobodnom prevodu žena koja traži sponzora:mrgreen:odnosno čoveka koji bi izasao u susret njenim potrebama duhovna,materijalna seksualna.....

Na ovoj temi potiklo me je mišljenje jednog prijatelja koji mi je rekao da su sve žene svesno ili ne sponzoruše,sve vole i da su voljene i "sigurne",a ja opet kažem da meni nije bitno materijalno da bih voljela nekoga i da nikad ne bih mogla biti s nekim zbog njegovog novca .

Da li sponzoruše i prostitutke su u osnovi terminoloski i socioloski ista pojava ili ipak postoji neka stvar sto ih razdvaja?

tema nije za ovaj pdf,vec za neku ozbiljniju sociolosku studiju....bez namere da postavljaca ove teme uvredim,ali tu postoji mnostvo faktora koji nisu cak ni pomenuti,a koji su zasluzni za ovaj fenomen koji se 90-rasplamsao ali sada je jednako aktuelan kao i u vreme najgorih sankcija....
 
Mislim da prostitutke imaju vecu potrebu za ljubavlju a manju za novcem u odnosu na sponzoruse.

Mozda je i to u pitanju,ali ipak klasične prostitutke može svatko da ima,može i onaj najbedniji ,štedi čovek pa se počasti,dok ove druge se ipak prodavaju na visoko ,njih ne može svako da ima,vise setila su im otvoreni,nedvizni imot ,auta i itd...vikendice,kuće...

Dok prve mogu da prođu i 10 za vecer,ove druge najcesce biraju jednog primjerka,na kojem se koncentriraju i koji bi mogao da ih izdržava ,prve prodaju telo a druge i dusu i telo,što je gore:confused:
 
Ali isti im je cilj-Novac

Ja mislim da je skoro isto,razlika je u nijansama.
Prostitutka ih ima vise brojcano,a sponzorusa se zalepi za jednog duze vreme,dok je ne odbaci,ili ne nadje nekog sa dubljim dzepom.

diskutabilno
sponzorusama je na umu vise lagodan zivot i udobnost
nego sam kesh
iskreno receno, ne znam... nabadam

zasto pricamo o sponzorusama
sto ne pricamo o polovnjacama?
j.bg.. ne znam ni jednu sponzorusu :(
 
sve ostale mislim na NORMALNE devojke koje su u vezi i koje sa svojim partnerima nemaju puritansko poimanje ljubavnog cina tj. "opstenja"...

inace ni sponzoruse ni prostitutke nisu moje polje interesovanja

ako si se ti ili bilo koja druga nasle uvrdjenim brisem napisano ;)

u ljubavi i ratu SVE je dozvoljeno...jesam li sad jasniji ?

to sve je ograniceno na samo ono sto odgovara i jednom i drugom partneru (i trecem i ostalima, da ne deskriminisem :mrgreen:)

ono normalne necu ni da komentarisem....
 
Mozda je i to u pitanju,ali ipak klasične prostitutke može svatko da ima,može i onaj najbedniji ,štedi čovek pa se počasti,dok ove druge se ipak prodavaju na visoko ,njih ne može svako da ima,vise setila su im otvoreni,nedvizni imot ,auta i itd...vikendice,kuće...

Dok prve mogu da prođu i 10 za vecer,ove druge najcesce biraju jednog primjerka,na kojem se koncentriraju i koji bi mogao da ih izdržava ,prve prodaju telo a druge i dusu i telo,što je gore:confused:

Vidis iz iskustva sponzoruse se u pocetku prodaju samo za jedno pice i voznju besnim kolima..i zavisi samo od njihovog izgleda da li ce biti izabrane..u svakom slucaju bolje izgledaju..i znaju da izgled mogu bolje unovciti..dakle samo nam se cini da to one rade na neki kulturniji nacin..koji je isplatljiviji na duze staze..nekako prostitutke ostaju svoje i mozda zasluzuju vise postovanja.
 

Back
Top