Zašto su prekodrinci nacionalističkiji od nas iz Srbije

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi smo takvi jer se bez obzira na politicko opredelenje drzimo zajedno , dok u Srbiji zahvaljujuci trenutnoj vlasti i pod patronatom zapadnih sila jedinstvo i sloga je nemoguce . Inace opstepoznata je cinjenica , da su naveci nacinalisti upravo Srbi iz predela RS .
Mi nemamo LDP mi nemamo LSV , mi nemamo , zene u crnom , niti B92 .
Dok mi volimo sve Srbe , sirom svjeta , na ovome forumu nazalost sticem utisak da nas mnogi Srbi iz Srbije ne smatraju sunarodnicima .
 
Pre svega , jer oni tamo realnije sagledavaju stvari , po tom pitanju . Oni su zaista vekvima patili i trpeli , prvo pod Oyomanskom okupacijom , pa za vreme Austro-Ugarske , i, pa u 2 sv.ratu . Drugo Srbija ima svoju drzavu , sto je za njih bio dobar podstrek , i velika radost , i nada. Obzirom da nisu imali tada svoju drzavu , nego samo pijemont izrazen u Kraljevini Srbiji , oni i sad umeju da cene Drzaavu , Drzavnost i pripadnost svojoj naciji , vise nego mi , koji smo , prakticno razmazenii po tom pitanju , jer su nam drzavu obezbeili nasi preci . I jos nesto . Dobar deo populacije , ovde ima negativan stav prema drzavi , po inerciji , iz predhodnog perioda , one kroatokomunisticke Jugoslavije , koju su mrzeli instiktivno i dozivljavali je kao nesto neoprirodno . A sad ne umeju da prepoznaju da je u pitanju druga drzava , i da bi trebalo da je njihova , a sve to zbog loseg ponasanja nase Vlade , kojij samoj , bas nisu jasne stvari , i usled ogromnog broja klasicnih izdajnika u samom vrhu nase drzave .
 
Pre svega , jer oni tamo realnije sagledavaju stvari , po tom pitanju . Oni su zaista vekvima patili i trpeli , prvo pod Oyomanskom okupacijom , pa za vreme Austro-Ugarske , i, pa u 2 sv.ratu . Drugo Srbija ima svoju drzavu , sto je za njih bio dobar podstrek , i velika radost , i nada. Obzirom da nisu imali tada svoju drzavu , nego samo pijemont izrazen u Kraljevini Srbiji , oni i sad umeju da cene Drzaavu , Drzavnost i pripadnost svojoj naciji , vise nego mi , koji smo , prakticno razmazenii po tom pitanju , jer su nam drzavu obezbeili nasi preci . I jos nesto . Dobar deo populacije , ovde ima negativan stav prema drzavi , po inerciji , iz predhodnog perioda , one kroatokomunisticke Jugoslavije , koju su mrzeli instiktivno i dozivljavali je kao nesto neoprirodno . A sad ne umeju da prepoznaju da je u pitanju druga drzava , i da bi trebalo da je njihova , a sve to zbog loseg ponasanja nase Vlade , kojij samoj , bas nisu jasne stvari , i usled ogromnog broja klasicnih izdajnika u samom vrhu nase drzave .

Mislio sam da i ja nešto napišem ali nemam šta jer si ti to već uradio, nama je Republika Srpska svetinja u našim glavama i dobro nismo više toliko ugroženi kao prije ali bili smo bogami do prije 2 god.ali zahvaljujući Dodiku sad se oni bore da sačuvaju BiH ,dok smo mi jači nego ikad prije .:hvala:
 
Mi smo takvi jer se bez obzira na politicko opredelenje drzimo zajedno , dok u Srbiji zahvaljujuci trenutnoj vlasti i pod patronatom zapadnih sila jedinstvo i sloga je nemoguce . Inace opstepoznata je cinjenica , da su naveci nacinalisti upravo Srbi iz predela RS .
Mi nemamo LDP mi nemamo LSV , mi nemamo , zene u crnom , niti B92 .
Dok mi volimo sve Srbe , sirom svjeta , na ovome forumu nazalost sticem utisak da nas mnogi Srbi iz Srbije ne smatraju sunarodnicima .
Тачно! :ok:
 
Zašto su Srbi iz BIH i RH više nacionalistički opredeljeni od Srba iz Srbije?
Zašto su srbijanci etnički tolerantniji od prekodrinaca? Ili se ja možda varam?

Нису само они, мада ја бих пре рекла националније, са вишом националном свешћу, тако су опредељени сви они који
имају лоша искуства из прошлости, а посебно они Срби који су били у Другом светском рату, под НДХ, значи и Земунци.
 
Zašto su Srbi iz BIH i RH više nacionalistički opredeljeni od Srba iz Srbije?
Zašto su srbijanci etnički tolerantniji od prekodrinaca? Ili se ja možda varam?

Između ostalog i zato što je "proizvodni kapacitet" Jasenovca u 100%-tnom odnosu popunjavan Srbaljima sa ove strane Drine!!!
Uostalom, nacionalna osvještenost bh Srbalja je sasma shvatljiva iz razloga što su upravo oni taj dio srpskog naroda koji je neposredno na svojoj koži osjetio rasne zakone genocidne NDH!!! Zato kod nas u RS i "demokrate" i "patrijote" jednako razmišljaju kada je riječ o političkom odnosu Srbalja nacije prema drugim narodima!!!
 
Dok mi volimo sve Srbe , sirom svjeta , na ovome forumu nazalost sticem utisak da nas mnogi Srbi iz Srbije ne smatraju sunarodnicima .

Sticajem okolnosti više se družim sa ljudima iz Srbije nego iz Bosne i nikako se ne mogu složiti sa tobom. Srećom!

Svako bi voleo da pušta njegov film, ali priča o dva naroda koje deli Drina ne pije vodu. To je jedan narod sa razlikom u dijalektu.

E sad, Srbi u Srbiji se više boje ekonomskih kriza, dok se Srbi u Bosni više boje oružanih sukoba, jer su nas te nevolje pogađale u isto vreme. U tome je razlika.
 
Zašto su Srbi iz BIH i RH više nacionalistički opredeljeni od Srba iz Srbije?
Zašto su srbijanci etnički tolerantniji od prekodrinaca? Ili se ja možda varam?

Тотално, али тотално погрешно постављено... Па како Србијанци могу бити "толерантнији" кад су буквално побили и протерали све муслиманско у 19. веку, малтене у исто време док су херцеговачки Срби својим муслиманима певали "Остајте овдје"? Према коме Србијанац да покаже етничку толеранцију? Према Ромима? И кад је почела да се испољава најкрвавија етничка и верска нетолеранција западно од Србије, у време српске превласти, или у време превласти Хрвата/Муслимана? Колико је Муслимана протерано из Сарајева у периоду српске власти 1918-1941? А колико Срба у периоду муслиманске 1991-1995? Колико је Хрвата побијено и протерано са подручја БиХ, Далмације, Хрватске и Славоније током 23 године српске превласти од 1918-1941, а колико Срба за само 4 године (!) хрватске власти 1941-1944?
 
Zašto su Srbi iz BIH i RH više nacionalistički opredeljeni od Srba iz Srbije?
Zašto su srbijanci etnički tolerantniji od prekodrinaca? Ili se ja možda varam?

zato sto su ugrozeni .

a ovi srbi iz neugrozenih podrucja srbije su uglavnom egoisti i p*cke jer nemaju razumevanja i saosecanja za probleme srba koji brane granice srbije i to je nas najveci problem i nasa tuga....

evo ti ga ovaj al bundy , boli njega patka za srbe sa kosova i metohije ,nek ih sve siptari metnu pod noz , briga njega

on oce u Evropu zacrtao covek , pa makar morao da gazi preko rusevina srpskih crkava i grobalja i leseva srba sa kosova i metohije.
 
Mi smo takvi jer se bez obzira na politicko opredelenje drzimo zajedno , dok u Srbiji zahvaljujuci trenutnoj vlasti i pod patronatom zapadnih sila jedinstvo i sloga je nemoguce . Inace opstepoznata je cinjenica , da su naveci nacinalisti upravo Srbi iz predela RS .
Mi nemamo LDP mi nemamo LSV , mi nemamo , zene u crnom , niti B92 .
Dok mi volimo sve Srbe , sirom svjeta , na ovome forumu nazalost sticem utisak da nas mnogi Srbi iz Srbije ne smatraju sunarodnicima .

tako je i zbog toga vam skidam kapu i kazem svaka cast
 
Тотално, али тотално погрешно постављено... Па како Србијанци могу бити "толерантнији" кад су буквално побили и протерали све муслиманско у 19. веку, малтене у исто време док су херцеговачки Срби својим муслиманима певали "Остајте овдје"? Према коме Србијанац да покаже етничку толеранцију? Према Ромима? И кад је почела да се испољава најкрвавија етничка и верска нетолеранција западно од Србије, у време српске превласти, или у време превласти Хрвата/Муслимана? Колико је Муслимана протерано из Сарајева у периоду српске власти 1918-1941? А колико Срба у периоду муслиманске 1991-1995? Колико је Хрвата побијено и протерано са подручја БиХ, Далмације, Хрватске и Славоније током 23 године српске превласти од 1918-1941, а колико Срба за само 4 године (!) хрватске власти 1941-1944?

TAKVI SU NEKADA SRBI BILI a ovi sto su danas , tj njihovi potomci , su izrodi svojih dedova i oni im se u grobovima prevrcu.

danas se isti ti njihovi potomci lizu sa raznoraznim rasimima rizama sulejmanima itd.

jednostavno danasnji srbi iz srbije nisu ni po cemu ni do kolena srbima iz 19 veka
 
pa i Srbi u Vojvodini..oni shto se osecaju kao Srbi imaju izrazeniju nacionalnu identifikaciju ...hm ne pitam se zashto..znam..od 2000 godine od kako je Dos preuzeo vlast koalicioni partneri DS cine sve da srpski glasaci glasaju za radikale..od pokushaja uvodjenja Svih svetih kao neradni dan..do preporuke pokrjainskog ministarstva za obrazovanje da direktori ili zamenici budu pripadnici nacionalne manjine...do pprica o uvodjenjima nacionalnih zajednica i ukidanju termina nacionalnih manjina...gde bi i srbi bili nacionalna zajednica a ne konstitutivni narod..Statut omnibus...simboli drzave...ma..sve rade da u Beograd ljudi idu pasoshem...da li je to normalno da svi narodi teze svojim maticama..a da samo Srbi zele od nje da se otcepe
 
zato sto su ugrozeni .

a ovi srbi iz neugrozenih podrucja srbije su uglavnom egoisti i p*cke jer nemaju razumevanja i saosecanja za probleme srba koji brane granice srbije i to je nas najveci problem i nasa tuga....

evo ti ga ovaj al bundy , boli njega patka za srbe sa kosova i metohije ,nek ih sve siptari metnu pod noz , briga njega

on oce u Evropu zacrtao covek , pa makar morao da gazi preko rusevina srpskih crkava i grobalja i leseva srba sa kosova i metohije.

:ok::ok::ok::ok:

Naravno........tipa-e ja sam se sa mojima dofurnjao u beograd,novi sad i nista me ne zanima sve dok je meni lepo u mom gradicu ili dok neprijatelj ne dodje do njega...........i vidim jos su poneki poceli da se sprdaju sa zrtvama.....srpskim.
 
Od čega su ugroženi, hleba ti?
Posebno Srbi u BIH, od čega su ugroženi?

Jel treba da se nabraja ?:dontunderstand:

Hajde na prvom mestu su etnicki pocisceni od sarajevskih muslimanaca, gde ih je ostalo tek oko 1% i to uglavnom stari i nemocni, a i takvima se desavaju raznoeazne nesrece, poput paljenja bespomocne starice ispred rodjenog joj stana u sred dana...jel treba jos?:roll:

Meni koja odavde to cujem , pripadne tolika muka da ih ni na papiru ne mogu gledati, a ne da budem nacionalno osvescena.:thumbdown:
 
zato sto su ugrozeni .

a ovi srbi iz neugrozenih podrucja srbije su uglavnom egoisti i p*cke jer nemaju razumevanja i saosecanja za probleme srba koji brane granice srbije i to je nas najveci problem i nasa tuga....

evo ti ga ovaj al bundy , boli njega patka za srbe sa kosova i metohije ,nek ih sve siptari metnu pod noz , briga njega

on oce u Evropu zacrtao covek , pa makar morao da gazi preko rusevina srpskih crkava i grobalja i leseva srba sa kosova i metohije.

Dobro ,treba reći i da su se ljudi u Srbiji odrekli puno toga zbog nas i da su puno toga istrpili i sankcije i tužbe i bombardovanje i izbjeglice znam da vam nije bilo lako
 
Тотално, али тотално погрешно постављено... Па како Србијанци могу бити "толерантнији" кад су буквално побили и протерали све муслиманско у 19. веку, малтене у исто време док су херцеговачки Срби својим муслиманима певали "Остајте овдје"? Према коме Србијанац да покаже етничку толеранцију? Према Ромима? И кад је почела да се испољава најкрвавија етничка и верска нетолеранција западно од Србије, у време српске превласти, или у време превласти Хрвата/Муслимана? Колико је Муслимана протерано из Сарајева у периоду српске власти 1918-1941? А колико Срба у периоду муслиманске 1991-1995? Колико је Хрвата побијено и протерано са подручја БиХ, Далмације, Хрватске и Славоније током 23 године српске превласти од 1918-1941, а колико Срба за само 4 године (!) хрватске власти 1941-1944?


Pravo je osvezenje procitati tvoj post i nacin na koji pokusavas nekima da objasnis ocigledno...narocito ovima koji uopste pitaju takve stvari:klap::ok:
 
pa ljudi sa one strane Drine imaju iskustva u proslom veku strasna..ko se opece o mleko i u jogurt duva
bome..potpuno ih razumem zasto se osecaju ugrozeni...fizicki su bili ugorozeni u nekoliko mahova
i u Bosni i u Hrvatskoj
zar se zaboravlja da je pre 90 u Hrvtaskoj bio MASPOK..to se izgleda sve zaboravlja..hm..ako su Hrvati u drugom svetskom ratu nasli opravdanje za svoju ugorzneost zbog velike Srbije sta im je opravdanje za maspok..posto za 90 vec znamo da je opravdanje Sloba
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top