Demonstracije protiv inflacije!

DA LI ĆETE IZAĆI NA DEMONSTRACIJE PROTIV INFLACIJE ?

  • DA, BIĆU U PRVOM REDU !!!

  • ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

KOLEGA IVAN

Poznat
Poruka
8.216
Ovde je bilo milion tekstova i linkova o inflaciji i učestalim poskupljenjima u Srbiji koja su toliko česta da više niko živi ne može da pohvata te cene, a ja ću postaviti samo jedan, da tako kažem, uopšteni link o poskupljenjima:

Srbija šampion poskupljenja
Samo je Letonija u Evropskoj uniji prošle godine zabeležila veći rast cena hrane od naše zemlje. – Cene usluga kod nas su niže od evropskog proseka, a cigarete su jeftinije čak za 70 odsto
e11dsrbija.jpg

Eksplozivan rast cena hrane u prošloj godini doveo je Srbiju na mesto evropskog rekordera u poskupljenjima. Prema poslednjim podacima Agencije za statistiku Evropske unije (Eurostat), jedina zemlja koja je u poslednje tri godine zabeležila veći rast cena hrane jeste Letonija. Samo su cene usluga kod nas niže od evropskog proseka, a gotovo da nema robne grupe u kojoj naša zemlja ne prednjači po poskupljenjima...DEMONSTRACIJE PROTIV INFLACIJE !

Dakle, ja sam oduvek mrzeo ta poskupljenja i ona nas prate zadnjih 20-ak godina jer bukvalno sve poskupljuje i to non-stop, bez prestanka ! Ja se sećam nekad je muško šišanje koštalo 7 dinara, a možda čak i 5, a sad 200-250 i više. Nekad je sok u Sodari u centru grada koštao pola dinara a sad košta 20, kad sam išao u osnovnu školu, sećam se da je pljeskavica koštala dinar a možda čak i 50 pari a sad košta 100 dinara itd. pa vi vidite kolika su ta poskupljenja.

Kada je evro rastao, trgovci su poskupljenja pravdali padom vrednosti dinara odnosno skakanjem evra, pa je dinar počeo da raste i došao čak do vrednosto 75 dinara za 1 evro, cene nisu padale nego su stajale ili su čak i rasle, sad kad je evro opet počeo da skače sad se opet najavljuju velika poskupljenja kao da ih nije bilo dovoljno. Znači kod nas cene skaču i kad evro raste i kad evro pada.

Slično je stanje i sa naftom. Kada je cena nafte i benzina radla, sve cene su skakale a naročito prevoza ma da i sve ostale. Sada kad nafta i drugi energenti nezadrživo padaju, nema pojeftinjenja već se opet najavljuju poskupljenja. Znači kod nas sve poskupljuje i kad benzin skače i kad pada.

Ovakvo stanje ne odgovara nikome jer ove velike cene plaćaju i glasači vlasti i glasači opozicije, dakle svih stranaka. Dakle ceh inflacije plaćaju svi i ovakvo stanje pogadja sve osim ministara, poslanika, članova i predsednika UO i drugih funkcionera koji imaju astronomske plate, Miškovića koji drži sve konce (i političare) u svojim rukama, drugih tajkuna i uvoznog lobija.

Srbija je zemlja monopola. Imamo monopol u domenu distribucije električne energije (EPS i Eldis), fiksnih telekomunikacija i interneta (Telekom i RATEL), prerade i distribucije nafte (NIS), distribucije i uvoza gasa (Srbijagas), trgovine (Delta Holding) itd. i sve ove kompanije nas nemilosrdno i svakodnevno pljačkaju visokim cenama i maržama ! Šta je svrha ove teme ?

Pošto su ovce za šišanje i oni će tako da nam rade sve dok se ne pobunimo, svrha ove teme je da ORGANIZUJEMO MASOVNE NARODNE DEMONSTRACIJE PROTIV INFLACIJE, STALNIH POSKUPLJENJA U SRBIJI I LOŠEG ŽIVOTNOG STANDARDA ! Predlažem da sada počnemo organizaciju takvih demonstracija i da ih da proleće izvedemo ! Predlažem da se takve demonstracije održe ispred Doma Narodne Skupštine dakle na Trgu Nikole Pašića u Beogradu. Ja mislim da je bilo dosta pljačke i otimačine od potrošača i mislim da je krajnje vreme da se udružimo i organizujemo. Na ovakve demonstracije bi trebalo da dodju svi jer su svi manje-više podjednako pogodjeni učastalim poskupljenjima roba i usluga u Srbiji. Znači trebalo bi da dodju i simpatizeri i članovi svih stranaka nevezano za vlast i opoziciju. Jer dok se mi ne pobunimo oni će tako večito da nas pljačkaju i da nam podižu cene a samim tim smanjuju životni standard i stopu ekonomskog razvoja.

Što se tiče organizacije, mislim da ove demonstracije ne bi trebalo da imaju političku konotaciju i da bi trebalo da ih organizuju neki obični ljudi. Ali pošto je ovo nemoguće u zemlji Srbiji predlažem da nam u organizaciji demonstracija pomognu Nacionalna organizacija potrošača pošto bi se ovakve demonstracije ticale i njih direktno, kao i sindikati.

Poskupljenja i monopol su jedni od glavnih uzroka velike stope siromaštva u Srbiji i zbog toga mislim da bi bilo dobro kad bi na proleće organizovali masovne narodne demonstracije protiv inflacije i stalnih poskupljenja na Trgu Nikole Pašića, otprilike mart, april mesec, odmah čim prodju zima i hladna vremena. Dakle, da vidim šta mislite o ovoj ideji, da li bi izašli na takve demonstracije i da li imate neke predloge u vezi istih ?
 
Poslednja izmena:
Ajde ženske ovo je ozbiljna tema. Iš u kafanu ! :D

Ajmo ljudi, da vidimo, da li bi vi izašli na ovakve demonstracije kada bi bile organizovane ? Jer glupo je da samo kritikujemo stalna poskupljenja, da samo kukamo kako nam je loše a da ništa konkretko ne preduzmemo. Dakle da li ste za ovakav vid konkretne akcije ?
 
necu na demonstracije..pun mi ih je nos i lupanja u serpe
pa zar nismo zavrsili sa tim
zar nam nisu obecali 2000 te samo kad ON ode
otisao je i vda meta je pod zemljom
i sta sad
demonostracije
ma ne zaebavaj
kome je josh do toga

Daj, nemoj da si smešna ! Obećanje-ludom radovanje ! I šta je bilo od toga ? Ništa !

A kako misliš da zaustaviš ta stalna poskupljenja osim masovnim demonstracijama i bojkotima ? Ae mi kaži !
 
MA IVANE nema narod bre zivaca vishe nizasta
ne znam nisam razmisljala kako to sve da se zaustavi
pa ne primam ja za to platu
a oni koji za to primaju platu ne osecaju to sve jer im je plata golemaa
ma vrzino kolo

Da ali stvar je u tome da MI moramo nešto konkretno da preduzmemo kako bi promenili i poboljšali situaciju ! Glupo je da samo kukamo, sedimo kod kuće, žalimo se na situaciju a ništa konkretno ne preduzimamo da bismo promenili stanje. To je onda besmisleno !
 
Ovo je na nivou demonstracija protiv kiselih kiša ili HIVa.
Same demonstracije ne pomažu, moraju nadležni da se izbore sa tim.

:hahaha: Hahaha, koja je ovo glupost, besmislica i defetizam !

A da li se nadležni bore protiv toga ? I zašto bi se nadležni borili protiv inflacije kad isti ti nadležni primaju plate od 250 000 pa na gore + mito, provizija, pljačka i kad se isti ti nadležni hrane i goje u skupštinskom restoranu po mizernim cenama.

Sve dok tako budeš razmišljao, ništa se neće promeniti ! To zapamti !
 
:hahaha: Hahaha, koja je ovo glupost, besmislica i defetizam !

A da li se nadležni bore protiv toga ? I zašto bi se nadležni borili protiv inflacije kad isti ti nadležni primaju plate od 250 000 pa na gore + mito, provizija, pljačka i kad se isti ti nadležni hrane i goje u skupštinskom restoranu po mizernim cenama.

Sve dok tako budeš razmišljao, ništa se neće promeniti ! To zapamti !

A nateraćeš ih protestima? Genijalno! Reći će ti da rade sve što znaju i pali.
Da si rekao da hoćeš da protestvuješ protiv guvernera pa da razumem. Ovo je besmisleno!
 
ma kakve demonstracije protiv poskupljenja?! pljunut u šake pa zarađivati proizvoditi inovirati unapređivati..

demonstracije neće smanjiti cijene niti ukinuti inflaciju naprotiv.

Znači ne mogu da verujem kako pojedini ljudi razmišljaju ! Proizvodnje nema a sve što ti zaradiš, pojedu ti razni tajkuni, monopolisti i uvozni lobisti i sve što ti zaradiš ti upravo zbog stalnih poskupljenja i velike inflacije vredi sve manje i manje i sve manje stvari možeš da kupiš za iste pare.

A misliš da su Islanđani ludi što sad protestju ! Čitaj malo novine i gledaj TV ! Čak su se i sa policijom sukobili ! Kod njih kriza počela ove godine i odma su izašli na ulice, demonstriraju i traže ostavku Vlade i guvernera a kod nas kriza traje 20 godina i niko ne demonstrira protiv ekonomske krize i poskupljenja. Stvarno smo čudan narod !

Suština je u tome da se u Švajcarskoj, Nemačkoj, Austriji, Francuskoj i drugim razvijenim zemljama ljudi bune i izlaze na ulice kad im nešto poskupi 1, 2 ili 3% a kod nas gas poskupi 60% odjednom, struja i benzin non-stop poskupljuju, telefon i SVE ostalo, a nema demonstracija i nema nikakvih protesta ! :think:

I da se nadovežem na prethodni post o nadležnima, zašto bi se nadležni borili sa tim kad su isti ti nadležni (ministri, poslanici, državni organi...) na platnom spisku Miškovića i drugih tajkuna koji nam i kreiraju sva ova poskupljenja preko visokih cena i nenormalnih marži ?
 
A nateraćeš ih protestima? Genijalno! Reći će ti da rade sve što znaju i pali.
Da si rekao da hoćeš da protestvuješ protiv guvernera pa da razumem. Ovo je besmisleno!

A kako drugačije osim protestima i bojkotom ? To bi bile demonstracije zbog inflacije i stalnih poskupljenja u našoj zemlji a demonstracije bi bile uperene protiv Vlade Srbije zbog katastrofalne ekonomske politike i protiv guvernera NBS zbog loše monetarne politike, pada realne vrednosti dinara i kupovne moći građana.

Na demonstracijama bi se tražila libelalizacija nekih tržišta, ukidanje monopola u onim oblastima koje sam pomenuo, smanjenje i ukidanje određenih poreza i marži npr. na osnovne životne namirnice itd.

A da ne bi ispalo da pričam napamet ovo za Island evo linka:

Sukobi sa policijom na protestu Islanđana zbog krize
Autor: Blic online | Foto:AP | 23.11.2008. - 19:33


Demonstranti u glavnom gradu Islanda Rejkjaviku, koji su ispred zgrade parlamenta zahtevali ostavku vlade, sukobili su se sa policijom, javio je BBC.
island-protest-x.jpg


I ISLAND DEMONSTRIRA

I, po vama su svi ovi ljudi ludi ???

Dakle kao što rekoh, čak su i mirni i hladni Islanđani izašli na ulice da protestuju zbog ekonomske krize i devalvacije nacionalne valute, i to što im je ekonomska kriza počela tek ove godine a mi, kojima kriza traje već 20 godina, ćutimo ko mutavi ! :thumbdown:
 
Pitanje za lika koji je postavio temu: Sta ces dobiti demonstracijama? Mislis da taj problem moze da se resi? Da neko namerno dize cene i da bi ti znao bolje da si na vlasti?

Hahaha. Ma ne, ne dižu oni cene namerno. Oni slučajno dižu cene. :hahaha:

Naravno da bi dosta toga postigli ovim demonstracijama i naravno da bih ja znao mnogo bolje da sam na vlasti ! I naravno da ovaj problem može da se reši. Teško i dugoročno ali može !

A pitanje za lika koji mi je postavio pitanje:

Šta ti misliš, da su ovi Islanđani blesavi što protestuju ? A njima tek ove godine počele da rastu cene zbog krize. A mi, što nam cene skaču već 20 godina, ćutimo i trpimo. Ma mnogo smo pametni, a ? :dontunderstand:
 

Back
Top