Kako sam upoznao vašu mamu

Lizard

Aktivan član
Poruka
1.737


Kako objašnjavaju Kreg Tomas i Karter Bajs, autori serije, tačka od koje su krenuli bio je Enron, uspešni biznismen, koga sudija zbog manjeg nepoštovanja zakona "osuđuje" da bude profesor u jednoj školi u centru grada. Ali, ideja je odbačena jer ni jedan od autora nije želeo dublje da analzira temu. Ta nezainteresovanost zapravo je i dovela do priče koja je smeštena u 2030. godinu, kada se Ted Mozbi (Džoš Rednor) priseća i objašnjava svojoj deci događaje koji su doveli do toga da upozna i osvoji svoju suprugu. A glavni likovi i njihovi odnosi zasnovani su na prijateljstvu samih autora sitkoma ali i njihovim bračnim (ne)zgodama - lik Teda slobodno baziran na životu Kartera Bajsa, a Maršal i Lili su izuzetno slični Kregu Tomasu i njegovoj supruzi.

Iako baš i nisu naročito zainteresovani, Ted će svom sinu i kćerki ispričati kako se upoznao sa njihovom mamom. Priča počinje 2005. godine kada je Ted, dvadeset sedmogodišnji arhitekta, živeo sa najboljim drugovima Maršalom Eriksenom (Džejson Sigel), studentom prava, i Lili Aldrin (Alison Hanigan), vaspitačicom. Maršal i Lili su u dugogodišnjoj vezi i stvari u njihovim životima drastično će se promeniti kada Maršal zaprosi Lili. Njihova veridba dovešće do toga da Ted, koji nije u vezi, počne da razmišlja o pronalaženju svoje "srodne duše" i braku na gađenje njegovog prijatelja Barnija Stinsona (Nil Patrik Haris), ženskaroša. I bez obzira na Barnijevo negodovanje Ted počinje svoju potragu. Između ostalog, zahvaljujući igri koju je Barni osmislio samo da bi njegov drug upoznavao devojke, Ted će se upoznati i sa ambicioznom novinarkom Robin Šerbatski (Kobi Smadlers). I iako se Ted odmah zaljubio, Robin ne deli njegova osećanja...

Ishod njihovog upoznavanja sasvim nam je izvestan na samom početku serije, ali najzanimljiviji detalji svakako su oni koji su doveli da Ted konačno nađe i osvoji ženu svog života. Ali, dok se Ted trudi da ostvari funkcionalnu vezu koja će rezultirati brakom, Maršal i Lili počinju da preispituju svoju odluku o braku...

RTS1 subotom u 17.00 i nedeljom u 18.00h
 
iznenadjujuce dobra serija,odusevio sam se koliko ima dobre zajebancije i stvarno mogu da kazem da je serija bas zabavna i prilicno opusta,bio sam skeptican na pocetku,jer ipak je to americki sitkom nesto prema cemu imam averziju (cast izuzetcima) ,ali vec prva epizoda me razuvjerila i brzo sam poskidao prve 3 sezone,ali je pazljivo doziram i odgledam mozda 2-je ep.nedjeljno ili u 10 dana.ideja je sjajna,ali ono sto mi smeta je izuzetno losa gluma,likovi koji igraju teda,lili i robin (koja je btw moj tip cure i stvarno je milina gledat je) su blago receno ocajni glumci,takodje mislim da seriju iznosi legen...wait for it..dary nil patrik haris (gej koji igra zanskarosa u seriji :eek: ) koji je luuuuud!!!fenomenalno glumi i lik je zvek,a ni marsal tj.lik koji ga igra nije los,onako blentav bude bas smijesan u dosta situacija.eto tako...svakako odgledajte ovo ko jos nije,po meni nije losija od prijatelja,uopste...
 
Ne mogu da verujem da niko ne komentarise ovu seriju!?! Zar je ne pratite preko neta?
Ja sam zavistan definitivno, navuklo se...
Ima neceg u onoj Tedovoj prici da su ga svi njegovi gafovi vodili do trenutka kad je upoznao savrsenu osobu, malo se pronalazim u toj prici, a treba razmisljati pozitivno.
Najbolja serija trenutno (uz House M.D.) Niel Patric Harris (Barni) je trenutno najbolji komicar na Tv-u, ma cela ekipa je Legend...wait for it...dary. Legendary! :D
 
pa da ne preceram,od 4-te sezone serija je posla niz brdo,peta sezona,izuzev par ep.je blago receno goli k.... ,cemu najvise doprinosi katastrofalno losa gluma Alyson Hannigan-ove,zbog koje mi se zeludac prevrne svaki put dok je gledam kako ocajno improvizuje,gestikulira,'glumi' ...realno,zajebala je,i to zestoko,mog nekad najveceg favorita za glumacki promasaj ever:mariju vickovic...svaki prosjecan gledalac to moze izvalit,ako si gledao epizodu u kojoj se pojavljuje njen otac,onaj poznati glumac iz all about marry sa kameron dijaz,onda znas o cemu pricam.plus,konstantno razvlacenje iz epizode u epizodu,ocajna radnja,uzasni zapleti i jos gori raspleti,zasiceni glumci-cak je i genijalni nil patrik haris totalno podbacio i uopste mi vise nije interesantan,lik kojem sam umirao od smijeha,me je jedva nasmijao,mozda 2x za citavu petu sezonu...serija je izgubila draz,zanimljivost iz prve 2-je sezone,koje sam bukvalno progutao za par dana,sad je postala klasicno americko sranje tipa,rejmond,reba & 99% wanna be humoristickih serija koje se daju na fox life-u.mislim da i najvece fanove ove serije vise ni ne zanima ko je ta jebena zena koja je tedu rodila djecu i provela ostatak zivota sa njim...dok gledam ep.iz ove sezone prosto i zaboravim da je to bit cijele serije,postalo je totalno nebitno...
@Anceloti
Najbolja serija trenutno
hmmmm,kakav kiks...kao inter u kataniji u prosli petak...
the office us je svjetlosnim godinama ispred himym,30 rock takodje,za big bang theory da ne pricam,fuckin' master-piece od serije,sa nevjerovatnim jimom parsonsom,nebo i zemlja,nema poredjenja...to je sto se tice serija slicnog sadrzaja,a da ne pominjem jedan fringe,supernatural...
 
Poslednja izmena:
@Anceloti
Najbolja serija trenutno
hmmmm,kakav kiks...kao inter u kataniji u prosli petak...
the office us je svjetlosnim godinama ispred himym,30 rock takodje,za big bang theory da ne pricam,fuckin' master-piece od serije,sa nevjerovatnim jimom parsonsom,nebo i zemlja,nema poredjenja...to je sto se tice serija slicnog sadrzaja,a da ne pominjem jedan fringe,supernatural...

Idalje stojim iza onoga sto sam reko. :ok:
Big bang theory je dobar, Treci kamen od sunca je vec klasik. The office nisam gledao. Volim jos i Two and a half men. Krimi serije, SF, i ozbilne izbegavam, jedino sam odgledao Rim i Tjudorove samo zato sto imaju neke veze (iako samo povrsne) sa istorijom.
Sad,ti kazes da su novije epizode slabije, normalno je da posle nekog vremena dodje do zasicenja, mada kod mene to jos nije slucaj.
 

Back
Top