Deca?

Jacob

Buduća legenda
Poruka
49.567
Inspirisao me post na jednom drugom pdf-u koji kaze da je zivot bez dece bez smisla.

Da li biste se odrekli da imate decu zbog necega?

Da li uopste zelite decu?

zasto da ili ne?
 
on i ja smo se dogovorili
4
jedna devojčica
ona može da bude plava loknasta sa velikim okama i gustim trepuškicama
jedan dečkić da bude crn kao on i da ima pune usne kao on
i blizanci
nebitno koga pola
 
Do sad ni jednom nisam pozelela da imam dete... Nit imam zivaca, nit imam smisla, a ni vremena. A i nemam s kim. : ) Mislim, decu da imam. A za 5 godina, hu nous... : )
 
Jedino zbog dece ima stvarno smisla živeti.
Ne samo zbog svoje, nego dece uopšte. Deca obogaćuju, ona imaju energiju, ona su izvorno dobra.
Nisu za džabe prosvetni radnici medju najdugovečnijim ljudima, iako im je posao, budimo realni, vrlo stresan.
 
Inspirisao me post na jednom drugom pdf-u koji kaze da je zivot bez dece bez smisla.

Da li biste se odrekli da imate decu zbog necega?

Da li uopste zelite decu?

zasto da ili ne?

trenutno ucim poremecaje hromozoma i stuzio mi se zivot :neutral:

ne,
ne mislim da su djeca smisao postojanja
osoba treba da ima svoj smisao postojanja tj da djeca budu cilj sama po sebi - sama za sebe, a ne za nesto drugo
kao na primjer - da bi nam dala svrhu ili smisao zivota, za ocuvanje braka ili zato sto se iz nekog razloga podrazumjeva da imas djecu ili kojeg li god drugog razloga

nemam neki materinski instinkt
mozda cu ga dobiti kasnije :think:
iz ovog ugla ne vidim da cu imati djecu niti sam spremna za nesto takvo
mozda postanem kasnije...

se javim ponovo na temu kroz dvadesetak godina?
 
Jedino zbog dece ima stvarno smisla živeti.
Ne samo zbog svoje, nego dece uopšte. Deca obogaćuju, ona imaju energiju, ona su izvorno dobra.
Nisu za džabe prosvetni radnici medju najdugovečnijim ljudima, iako im je posao, budimo realni, vrlo stresan.

lepo napisan post...obozavam decu...da ih je sto vise...
 
nemam neki materinski instinkt
mozda cu ga dobiti kasnije :think:
iz ovog ugla ne vidim da cu imati djecu niti sam spremna za nesto takvo
mozda postanem kasnije...

se javim ponovo na temu kroz dvadesetak godina?

Javi se :lol:

Pre 5 godina ni ja nisam imao ocinski instinkt,ni sad ga nesto nemam ali opet sam otvoreniji za ideju dece nego pre 5 godina.

Nika ne reci nikad :cool:
 
Decu obožavam. Super se slažem sa njima. Vole me. Nemam decu, ali ljudi oko mene imaju i svi odreda u šali, kao, komentarišu kako bi mogli da mi ih daju da ih čuvam, pošto ih umirim za tren i zaigram. Baš sam prirodni talenat.
Do skora sam mislila da ću imati jedno, odnosno da želim jedno, zbog posla i vremena i sličnog. Ali sam od pre nekoliko godina promenila mišljenje. Shvatila sam šta znači imati sestru ili brata i da ne bih mogla svesno svoje dete da lišim toga. E sad, pošto nemam nijedno niti u izgledu prvo, mogu samo da maštam o deci, a kad ću ih imati i da li ću i koliko, videćemo.
 
Inspirisao me post na jednom drugom pdf-u koji kaze da je zivot bez dece bez smisla.

Da li biste se odrekli da imate decu zbog necega?

Da li uopste zelite decu?

zasto da ili ne?

zivot bez dece ima smisla, samo, ja se ne bih dece odrekla ni zbog cega
zvuci kontradiktorno, ali,ne znam tako je nekako
imam dvoje dece i volela bih jos jedno, al nesto nam se ne da.....
zivot bez dece moze da ima smisla, moze da se nadje smisao u putovanjima,toj famoznoj karijeri, svom duhovnom usavrsavanju....
ali ja bih i da nemam decu, a sa ovim iskustvom opet izabrala da rodim decu
samo....ako bih spontano zatrudnela. Ne bih radjala *po svaku cenu* tj nesto u smislu vantelesne oplodnje i sl. (u slucaju da ne mogu da yatrudnim) Valjda. Drugacije bih gledala na to da decu zaista nemam, a volim ih i zelim ih....
 

samoživi učmali centripetalni egoistično namazani mazohistički komunisti
kako da vam ta divna kakeća stvorenja koja bljuckaju, sline, balave, jedu i guguću
ne budu preča od vas samih..

e sada kapiraš zašto ih ljudi neće
jer im se ovako dete servira kao shit-maker u pelenama
a osećaj držati malo bebče u rukama
i tudje, a kamoli svoje
je najdragoceniji i najnežniji na svetu...
 
Deca, to ti znači Nada.
Nada de ćeš im jednom videti leđa kako odlaze, srećni i neodgovorni, da grade svoj život negde daleko.
Ova nada te drži, bez obzira što je njima lepo kod tebe. Prolaze godine, decenije, a oni su još uvek tu. :neutral:
A ti se još uvek nadaš de će jednom otići... Na kraju živiš samo za tu nadu.
Zato se kaže da te deca podmlađuju. :mrgreen:
 

Back
Top