HDD problem!

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Imam problem sa hard diskom kada ukljucim komp on nece da se upali jer prijavljuje gresku na hard disku! E to sam sredio u Biosu i uspeo sam da ga upalim,ali kada udjem u My Computer na tom hardu na kojem mi prijavljuje error stoji crveni znak pitanja i kada probam da udjem kaze mi nesto u fazonu informacija je prebacena ili je nema i nemogu da udjem,nisam pokusavao da formatiram hard disk jer mi trebaju podatci sa njega! Moze li pomoc kako da prebacim podatke sa njega (postoji li neki nacin) i u cemu je problem da mi neko kaze,jer je disk relativno nov neverujem da bi tek tako riknuo! Svaka pomoc je dobro dosla!
 
Prva pretpostravka : hard disk je ispravan
Reinstalacija windowsa , ili koristiti neki live distro i prebaciti podatke sa njega na neki drugi hdd, .zatim format diskova i nova instalacija OS-a.
Druga pretpostavka : HDD crkava , kupi drugi HDD instaliraj os na njega prebaci podatke sa staroga hdd-a na novi. zatim probati oživeti stari hdd sa low level formatom , brisanjem svih particija i novo particionisanje hdd-a pa nek traje dok traje ako ne radi izvaditi ga i zaukati na obližnje smetlište.
toliko :)
 
Meni je probleme te vrste pravio PArtition Magic. Ako si sta radio sa njim, veoma je moguce da je izgubio neki drive letter ili nesto slicno. Uglavnom ne bi trebalo da to bude nikakav problem (jedino je moguce da ti podaci odleprsaju).
Ako su ti podaci bas bitni, cackaj malo sa nekim programima za particionisanje, pa ako ne use, onda sa programima za vracanje podataka (da iscupas to sto ti se nalazi na hendikepiranoj particiji), pa onda formatiraj sve i resices problem.
 
Hvala vam ljudi na pomoci,ja sam zaboravio da vam kazem sta sam radio!
Hard mi je prazan totalno,nema nista na njemu,a ovi regeneratori mi nista nisu pomogli,formatirao sam hard pomocu cd-a od sistema i opet nece da radi,tako da sam digao ruke od svega!
 

Back
Top