Sindikat Srpske Vojske

'isti koš'? ..pa, u sindikalnoj organizaciji se ne gleda na čin i položaj. Čak je i pozitivno da članovi sindikata budu što uticajniji, a opet, u okviru samog sindikata, su svi sa potpuno jednakim pravima i statusom.
Smatram da bi takvo udruživanje i prof.vojnika i podoficira i vojnika- ojačalo kolegijalnost, unapredilo međuljudske odnose i smanjilo do sada nametnute razlike u statusu navedenih kategorija!
 
Mislim da sve to zavisi od Statuta kako reguliše ta pitanja... a ja slučajno znam da će statut ovog sindikata biti takav da neće dozvoljavati mogućnost za zastupanje stavova i interesa različitih od onih koje ima celokupno članstvo!
 
sindikat .....da ide nova godina..treba neki pukovnik general da dobije bonus ko proshle godine....nece valjda paketice da daju....za decu.....mozda koja polutka francuska obrada...

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Ma jok -kiseo kupus za posle pijancenja.
Tesko podoficirima sa oficirima u sindikatu.Bice to zajednicki interesi kao i povecanje plate
;oficirima 60% podoficirima 20%- u proseku 40%.
Tako ce i sada ti zajednicki stavovi da lice na kupus sa mesom.Oficirima meso,podoficirima kupus-zajedno kupus sa mesom.
Nisam do sada video oficira da se zalozio za podoficira osim ako mu ovaj nije djavolski trebao.
 
Ma jok -kiseo kupus za posle pijancenja.
Tesko podoficirima sa oficirima u sindikatu.Bice to zajednicki interesi kao i povecanje plate
;oficirima 60% podoficirima 20%- u proseku 40%.
Tako ce i sada ti zajednicki stavovi da lice na kupus sa mesom.Oficirima meso,podoficirima kupus-zajedno kupus sa mesom.
Nisam do sada video oficira da se zalozio za podoficira osim ako mu ovaj nije djavolski trebao.



da to je linearno povecanje.....ebiga..oni vishe jedu i piju.....nisu navikli na parizer i na brlju........:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Kupus, turšija, meso, paketići... su najbanalnije i davno prevaziđene delatnosti sindikata. Takva organizacija ima mnogo veća ovlašćenja u borbi za ostvarivanje interesa članstva!
I još nešto, ni predsednik, ni rukovodstvo sindikata ne moraju biti generali, tako da nema potrebe za brigom te vrste, iako je zbog iskustava potpuno razumljiva.
 
Dakle ovako,
nakon duzeg vremena borbe i pretrage za vojnim sindikatom, na koji sada imamo pravo ali bez prava na strajk, uvedose nam prve podoficire.....Zao mi je tih ljudi i ne bio im nikad u kozi.
Inace, kao profesionalni pripadnik VS jasna mi je briga i razmisljanja o odnosima OFICIR - PODOFICIR, a iskustva su razna i uglavnom negativna.....Zna se kome puca kicma kada je posao u pitanju a i ko se kaznjava kada je greska u pitanju.
Na stranu sve ........Sindikat nam definitivno treba....Potrebe su razlicite...od polutki preko racunara do boljih uslova za rad za koje se ne mozemo izboriti ni pomocu trikova....ipak su oficirski puleni na prvom mestu a sindikat bez mogucnosti za strajk je isto kao i da ga nema jer prakticno nema sa cim da parira necijoj zlovolji ili samovolji....To su cinjenice...Ipak, bilo bi lepo da se nesto organizuje...
Ovih dana sam hteo da kupim lap top na administrativnu zabranu i naravno nisam mogao jer NIJE SKLOPLJEN UGOVOR SA VOJSKOM SRBIJE....takve ugovore potpisuju samo sindikati....
Dakle, ima li neko neku ideju ili da li je neko konacno oformio sindikat?
 
Здарво.
Мало сам се распитивао и ствар тренутно стоји овако:
-колико сам успео да сазнам још није покренута иницијатива да се формира синдикат припадника ВС на нивоу ВС, и вероватно неће (моја претпоставка).
-када би се кренуло у тај посао потребно је направити статут и сијасет других регулативних аката (у садашњој расподели посла сумњам да има некога који би се тиме бавио тј имао времена за то). Ради се о веома озбиљном послу и важном.
-да би се избегли статути и др може се прикључити неком од већ постојећих синдиката ( за ВС најприближнији је полицијски, бар мислим, може и неки други то је ствар договора).
-једва чекам да видим како ће се то примити и како ће се то дочекати ако потекне одоздо на горе.
У сваком случају посао око синдиката није ни мало наиван и потребно је много озбиљног рада да би се то поставило на праве ноге (наравно полутке и остало долази касније) и доста опреза да се не би неко чешао где му није место.
Има ту вероватно још штошта.
Поздрав.
 

Back
Top