Зашто је Србија прсла...

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.211
Кад сви нешто просипају памет ае и ја да проспем коју кап на врелу ринглу...
Разлог је једноставан зато што областима управљају људи који немају појма шта ту треба да се ради... Пример:
Мр Божидар Ђелић, потпредседник Владе за европске интеграције и министар за науку и технолошки развој.
Дипломирао је на водећој француској школи за бизнис „Hautes Etudes Commerciales“ и на париском Институту политичких наука 1987. године. Магистрирао је економију и пословну управу 1991. године на "Harvard Business School" у Бостону, Масачусетс, у Сједињеним Америчким Државама.

Уз дужно поштовање дотичном господину али какве везе он има са науком и технолошким развојем... Он је човек бизнисмен што није остао у америци и бавио се бизнисом, већ је дошао мени да продаје форе за развој науке...

Драган Шутановац, министар одбране


Рођен је 1968. године у Београду, где је завршио основну школу и Шесту београдску гимназију. Дипломирао је на Машинском факултету у Београду, одсек Хидроенергетика

Не знам од кад се вештине ратовања изучавају на техничким факултетима.... Вероватно су ми закинули неки предмет услед недостатка професора...

Снежана Самарџић-Марковић, министар омладине и спорта


Рођена је 10. марта 1966. године у Београду.

Дипломирала на Филолошком факултету у Београду, на Катедри за југословенску и светску књижевност. Стипендиста Универзитета у Ослу. Похађала је програм „Лидери у развоју“ Универзитета Харвард.

Мислим да је дотична госпођа давно прошла своје омладинске дане... А спорт може да види само на тв и то под условом да се укину шпанске серије...

Мр Јасна Матић, министар за телекомуникације и информационо друштво


Рођена је 14. јануара 1964. у Београду. Диплому магистра пословне администрације стекла је 2001. године на Универзитету Вашингтон у Сент Луису, САД, а диплому инжењера грађевине 1994. године на Грађевинском факултету Универзитета у Београду.

Мој омиљена љуби је мајка... Рачунар кад закуца вероватно га прекрије ћебетом и одмах се наручује други... А да ли зна у потпуности да користи мобилни телефон, то би се морало проверити пред независним анкетним одбором који би формирали у скупштини Србије... А за интернет да се не хватам боље је...

Оливер Дулић, министар животне средине и просторног планирања


Рођен је 21. јануара 1975. у Београду.

Основну и средњу Медицинску школу завшио у Суботици. Дипломирао је на Медицинском факултету у Београду. На истом факултету завршио специјализацију из ортопедске хирургије и трауматологије.

Овај господин мисли да се животна средина опоравља андолима који се могу набавити у оближњој апотеци по још колико толико приступачним ценама... Значи ако видите болесно дрво трка апотека по андол...

Мр Верица Калановић, министар за Национални инвестициони план


Рођена је 19. јула 1954. године у Трстенику. Дипломирала је 1977. године на Технолошко-металуршком факултету у Београду, где је 1980. године и магистрирала.

Не знам од кад се технолози баве оваквим стварима... Мислим да чак не бих могао да претпоставим ред ове реакције ни да ли ту има међупроизвода или одмах настају продукти...

Горан Богдановић, министар за Косово и Метохију


Рођен је 9. фебруара 1963. у Рашкој. Основну школу завршио је у Лешку, а средњу у Лепосавићу. Пољопривредни факултет завршио је у Београду.

Овде ћу да будем кратак Косово и Метохија се бране кукама и мотикама...

Тако да драги моји и драге моје у овој земљи се не зна ни ко коси ни ко воду носи... Косци вoду носе водоноше косе... :/
 
koje gluposti, pa ministar je politička ličnost, niti on popravlja računare, niti priprema taktiku za rat, niti leči građane...

koje obrazovanje je nužno za premijera :think:

Како није нужно образовање... Па он се бави одређеном стратегијом развоја те области... Најбоље послати чобанина да управља развојем технологије а неког образованог да чува овце...
А ак није битно онда нек те обућар лечи а доктору обућу на Оправку...
 
Poslednja izmena:
Како није нужно образовање... Па он се бави одређеном стратегијом развоја те области... Најбоље послати чобанина да управља развојем технологије а неког образованог да чува овце...
А ак није битно онда нек те обућар лечи а доктору обућу на Оправку...

I nije bitno,zapravo ne mora da ima nijednu skolu(aj srednju)

A u taj spisak si mogao da dodas i onog smrada Zivkovica bivseg premijera koji za razliku od doticnih nema nikakvu skolu(fax)...........kao sto vidistaj nije imao nista........
A ni veliki tito pa je ipak bio tito.

Treba da bude sposoban........a bogami od danasnjih uslova za promenu bi bilo dovoljno da je samo patriota pa nek ne zna ni da se potpise al nek voli zemlju.
 
I nije bitno,zapravo ne mora da ima nijednu skolu(aj srednju)

A u taj spisak si mogao da dodas i onog smrada Zivkovica bivseg premijera koji za razliku od doticnih nema nikakvu skolu(fax)...........kao sto vidistaj nije imao nista........
A ni veliki tito pa je ipak bio tito.

Treba da bude sposoban........a bogami od danasnjih uslova za promenu bi bilo dovoljno da je samo patriota pa nek ne zna ni da se potpise al nek voli zemlju.

Из приложеног стања земље се види... Та прича о способности је давно излизана... Мораш да имаш додирних тачака са материјом да би се истом бавио.. Не могу ја сад као нпр. дип.инг. хемијске технологије да се бавим правом и да будем адвокат... Неам везе с тим... А по твојој причи ак сам способан могу да будем и адвокат, и инжењер а могао бих мало и да се бавим економиом... Јбг способан човек, иако неам везе о било којој области, али имам неку причицу и странку иза себе...
Или као правник да идем да пројекујем хемијске реактре, или пак да се бавим програмирањем и сл...
 
Како није нужно образовање... Па он се бави одређеном стратегијом развоја те области... Најбоље послати чобанина да управља развојем технологије а неког образованог да чува овце...
А ак није битно онда нек те обућар лечи а доктору обућу на Оправку...

pričaš svašta
tebe leči ministar? poređenje sa obućarom i lečnikom je besmisleno...

elem, član 3 Zakona o ministarstvima

Ministarstvo unutrašnjih poslova obavlja poslove državne uprave koji se odnose na: zaštitu života, lične i imovinske bezbednosti građana; sprečavanje i otkrivanje krivičnih dela i pronalaženje i hvatanje učinilaca krivičnih dela i njihovo privođenje nadležnim organima; održavanje javnog reda i mira; obezbeđivanje zborova i drugih okupljanja građana; obezbeđivanje određenih ličnosti i objekata, uključujući i strana diplomatska i konzularna predstavništva na teritoriji Republike Srbije; bezbednost, regulisanje i kontrolu saobraćaja na putevima; bezbednost državne granice i kontrolu prelaska granice i kretanja i boravka u graničnom pojasu; boravak stranaca; promet i prevoz oružja, municije, eksplozivnih i određenih drugih opasnih materija; zaštitu od požara; državljanstvo; jedinstveni matični broj građana; prebivalište i boravište građana; lične karte; putne isprave; međunarodnu pomoć i druge oblike međunarodne saradnje u oblasti unutrašnjih poslova; obučavanje kadrova; upravno rešavanje u drugostepenom postupku po osnovu propisa o izbeglicama, kao i druge poslove određene zakonom.

Dačić je žurnalista..ali Dačić ne juri kriminalce, ne hapsi huligane, ne izdaje lične karte...
 
Из приложеног стања земље се види... Та прича о способности је давно излизана... Мораш да имаш додирних тачака са материјом да би се истом бавио.. Не могу ја сад као нпр. дип.инг. хемијске технологије да се бавим правом и да будем адвокат... Неам везе с тим... А по твојој причи ак сам способан могу да будем и адвокат, и инжењер а могао бих мало и да се бавим економиом... Јбг способан човек, иако неам везе о било којој области, али имам неку причицу и странку иза себе...
Или као правник да идем да пројекујем хемијске реактре, или пак да се бавим програмирањем и сл...

Ministar ne projektuje nego radnici zaduzeni za to.

Naravno da moze bez struke-jer je ovo srbija.

Ponavljam potreban je samo patriotizam,jer ovi sadasnji nemaju ama bash nista.

Bolje glupi i neobrazovani i prljavi seljak patriota koji ce mozda 1 od 100 stvari pametno da odradi,nego napr sutanovac koji je pizzda i ne moze ama bash nista da uradi ma koliko imao skole.

Ako me shvatas za razliku od dosad ma nek ima jednu pozitivnu osobinu:mrgreen:
 
Баш из тог разлога нисам навео све министре зато што неки имају додирних тачака са својим министарствима. Али тај министар мора да води свој ресор и да га организује иначе у супротном је непотребан.

@ akrap

Слажем се сам не знам када је пријемни за тај курс xD

Едит: Али ако човек који управља одређеним ресором не зна више од својих подчињених шта он ради ту?
 
Poslednja izmena:
Dačić je žurnalista..ali Dačić ne juri kriminalce, ne hapsi huligane, ne izdaje lične karte...
:D a sta onda radi?:D pise raport izvestaje svojoj partiji sa radi na ministarskom mestu:D svasta. bilo bi normalno da ima veze sa policijom ako je predstavlja. ebes taj clan 3 zakona o ministarstvima. zakoni se kolko vidim menjaju, al drugovi clanovi tesko:D
 
upravo tako.

mada kada je postavljac teme krenuo na ovaj nacin,zasto....o zasto je vuk jeremic nicim izazvan izostavljen iz ovog nabrajanja :sad2:

noćas neki izlivi emocija, pa sam i ja oduševljen što se slažeš samnom :mrgreen:;):p

pa ne dobih odgovor, koje obrazovanje je nužno za premijera, pa i za predsednika...
jel to pravnik, ekonomista, lekar, elektro/mašinski/saobraćajni inženjer, rudar, pekar, apotekar....
 
:D a sta onda radi?:D pise raport izvestaje svojoj partiji sa radi na ministarskom mestu:D svasta. bilo bi normalno da ima veze sa policijom ako je predstavlja. ebes taj clan 3 zakona o ministarstvima. zakoni se kolko vidim menjaju, al drugovi clanovi tesko:D

vodi ministarstvo...
sad da ti ja objašnjavam da on predstavlja ministarstvo i sinhronizuje najrazličitije i najraznovrsnije poslove u odeljenjima, sekretatrijatima, odsecima...
ko malo bolje prati Skupštinu, kad je u proceduri zakon, videće da uz ministra sedi još jedno ili više osoba, e te osobe se razumeju u ono što u tom zakonu piše, prate amandmane, da vide jel ima neki pametan i smislen predlog...

konkretno, ovih dana je u skupštini set pravosudnih zakona, Malovićka je pravnik, ali nema šanse da razume celokupnu materiju niti je ona takav kapacitet da piše zakone...
 
Кад сви нешто просипају памет ае и ја да проспем коју кап на врелу ринглу...
Разлог је једноставан зато што областима управљају људи који немају појма шта ту треба да се ради... Пример:


Уз дужно поштовање дотичном господину али какве везе он има са науком и технолошким развојем... Он је човек бизнисмен што није остао у америци и бавио се бизнисом, већ је дошао мени да продаје форе за развој науке...



Не знам од кад се вештине ратовања изучавају на техничким факултетима.... Вероватно су ми закинули неки предмет услед недостатка професора...



Мислим да је дотична госпођа давно прошла своје омладинске дане... А спорт може да види само на тв и то под условом да се укину шпанске серије...



Мој омиљена љуби је мајка... Рачунар кад закуца вероватно га прекрије ћебетом и одмах се наручује други... А да ли зна у потпуности да користи мобилни телефон, то би се морало проверити пред независним анкетним одбором који би формирали у скупштини Србије... А за интернет да се не хватам боље је...



Овај господин мисли да се животна средина опоравља андолима који се могу набавити у оближњој апотеци по још колико толико приступачним ценама... Значи ако видите болесно дрво трка апотека по андол...



Не знам од кад се технолози баве оваквим стварима... Мислим да чак не бих могао да претпоставим ред ове реакције ни да ли ту има међупроизвода или одмах настају продукти...



Овде ћу да будем кратак Косово и Метохија се бране кукама и мотикама...

Тако да драги моји и драге моје у овој земљи се не зна ни ко коси ни ко воду носи... Косци вoду носе водоноше косе... :/

ma nije to nista. kod nas su presednici dolazlili direktno iz proizvodnju. masinbravar na primer bio presednik pa ondak seoski ucitelji bio inostrani ministar a zamalo i da nam taksista postane presednik.
sa ovi novi barem imamo fakultetski obrazovani politicari pa nas nije sram pred oni americki statisti sto su presednici.
 
То је само грубо погледано... Још да ме не мрзи да их наватам одакле су да ли су из Србије или... Било би свашта...

Najbolje da ti odeš kod njih ,pa da im kažeš koji si talenat da ti nađu neko radno mjesto i da zamjene nekog od tih nesposobnjakovića sa tobom:mrgreen: i da nam nađeš odakle su došli da vam lebac uzimaju hmhmhm:hahaha::hahaha::hahaha:
 

Back
Top