Ima li iskrenog prijateljstva u Novom Sadu

Nisi izuzetak...
Na zalost, i ja imam tih problema oko prijateljstva.
Sve na prvi pogled je ok, al se kasnije ispostavi obrnuto...
A to, facebook, myspace i tome slicno ja ne racunam u prijatelje (eventualno msn i tome slicno).

aj majke ti objasni mi razliku između drugarstva sa mypsace-a, FB-a ili msn-a....
baš ti ej bzw konstatacija...:thumbdown:


...mislim da je bilo vise druzenja i prijateljstava dok nije bilo tih cudesa tehnike :amen:

e a kde ti nalaziš te sve smajlije b.r.e ??? :lol:



e sad nešt da napišem iz ličnog iskustva....
išao sam u kamenicu u školu...i tamo sam 4 god. bio u internatu, i sa drugovima delio sobu, hranu itd. kako to već ide....mislio sam da imam par extra drugara iz tog perioda života...o njima sam znao bukvalno sve...ali sam video da, kad smo završili školu, da se sve slabije i slabije čujemo i da neće biti nastavljeno to drugarstvo...jeste da smo svi razbacani po celoj srbiji, ali opet, svašta smo prošli zajedno....:(:(:(:(:(:(

a imam dva druga iz osnovno škole, i oni su mi super, kada god nešto treba, tu su da mi pomognu....ovo ostalo kao drugarstvo je više foliranje, jer zbog posla kojim se bavim, dosta njih je kao ok sa mnom, a iza leđa pričaju kojekakve gluposti...ali šta sad...:bye:
 
Iz iskustva mogu reci da sam imala veliko drustvo koje se ubrzo proredilo,ovaj ne voli ovog,onaj onog i to je sve otislo u ...persun sto se kaze.Sada ne mozemo da se dogovorimo oko najbanalnijih stvari,npr.da svi izadjemo,jer ovi hoce na rok,oni na narodnu i tu haos nastane.Drugo svako gleda samo sebe,ja sam spremna da idem i na narodnu,na rok-naravno,na bilijar,klizanje,kucne zurke...ali ne razumem ljude koji ocekuju da ucestvujes i kada bi mozda pre nesto drugo radio,a posle oni tebi ne izadju u susret da radite nesto za tvoju dusu.Nema vise te solidarnosti,kreativnosti,ludosti,druzenja,nesebicnosti...Na facebooku-u imamo po 100,200 prijatelja,a u realnosti to i nije bas tako.Da li i vi imate slicno iskustvo ili sam ja izuzetak?:dontunderstand:

Posle zavrsene srednej skole svo drustvo ti se razidje svako ide svojim poslom i ne mozes nikog da pohvatas nikako. A Facebook-u i Myspace-u su uglavnom 90% lazni prijatelji (nazovi prijatelji) i tu nema sta da se prica.
 
lepo je to,ko je tako skrojen,ali kod sebicnih i samozivih to ne pali davanje-uzimanje,kod njih je vise uzimanje-uzimanje i usluga za uslugu,danas vecina tako funkcionise na zalost
Da, to zapravo i nije davanje, već trgovina (i zaraćene strane trguju).

Nesebičnim davanjem činimo i drugu osobu davaocem i zajedno delimo radost što je, zahvaljujući obema, nešto zaživelo.
 
Poslednja izmena:
Ma, nema, kome je do iskrenog prijateljstva, taj ode u Beeeeeograd !!! :D

Hehehh... Ne volim ja taj Bg nešto posebno, grad kao grad meni je nebitan, idem tamo jer su mi tamo moji prijatelji iz škole... Zaželim ih se...

A što se tiče teme-mislim da sam već pisala, iskrenog i neiskrenog i kakvog god, ima svuda... Ne vidim zašto bi razmatrali NS po tom pitanju, i uopšte bilo koji drugi grad.
 
Lepo je to kada nista ne ocekujes pa te neka osoba prijatno iznenadi samo sto mislim da u prirodi ljudi nije da nista ne ocekuju.Ako nekom ponudis drugarstvo,uvedes ga u svoj svet sasvim je prirodno da ocekujes i od njega to isto,sve drugo je za mene licimerje i povrsno prijateljstvo koje ni ne mogu nazvati prijateljstvom vec vise nekom tgovinom-razmenom usluga po principu trebas mi trebam ti.Zato se i kaze da mozes imati mnogo prijatelja,ali da je onih pravih i iskrenih malo.
 
Ja mogu da s epohvalim da imam svega 2 prava prijatelja u zivotu, koji su nesebicni i kada treba pomoc tu su.
Vazan je kvantitet, a znam ih vec vise od 15 godina
7_15_121-1.gif
 
ja se ne slazem sa tim.Mislim da je ranije bilo mnogo lakse sklopiti prijateljstvo,sad su to ili muske ili zenske grupice dok su se ranije svi druzili.Izadju bukvalno na ulicu pa pevaju,zezaju se,a sad to mora biti kafic u kome niko nikog ne cuje,a i ne slusa.Kvalitet prijateljstva zavisi i od nase sposobnosti da prepoznamo ljude koji vrede,koji umeju da daju,koji znaju da cene,kao i od prilika da se upoznaju takvi ljudi.Ponekad bas zato sto si dobar protracis vreme sa nekim totalno bezveznim likovima koji ti sutra jedva kazu i zdravo,a tebi bude neprijatno da ih ispalis kada te zovu,pa ti ostane samo da kazes sam sebi koja sam ja budala.Treba ulagati u prave ljude ali cak i oni mogu nekad da iznevere jer svi smo mi ljudi,vazno je oprostiti i nastaviti dalje ako postoji obostana zelja za druzenjem,ali sustina problema je sto je danas sve tako klimavo,danas si mi drug,sutra poznanik,prekosutra prolaznik...nema te cvrstine u prijateljstvu i postovanja kao nekad.Kad posmatram mamu,tatu kad sretnu nekog starog prijatelja,pa cak i poznanika vidis da posoji ta cvrsta veza izmedju njih nije ono samo cao-cao radi reda,vec se jave osobi,coveku,ne znam kako da objasnim.
 

Back
Top